Inkasní teror

Od: Datum: 15.07.12 22:03 odpovědí: 9 změna: 17.07.12 11:24

Více než 20 let jsem byl vlastníkem přívěsného vozíku za os.automobil, na který jsem platil pravidelně povinné ručení. Poslední roky byl vozík již nefunkční a mimo provoz, pojistné jsem však platil stále, jen jsem se nemohl dostat k tomu, abych jej odhlásil. V roce 2005 jsem se přestěhoval a několik let jsem si platil přeposílání pošty, které však skončilo v roce 2009 . V tomto roce jsem, bohužel, díky tomu opoměl zaplatit roční pojistné 120 Kč a ani na následnou upomínku, zaslanou na starou adresu, jsem nereagoval. Česká pojišťovna proto mé pojištění bez mého vědomí v polovině roku 2009 zrušila. Následně v lednu 2010 jsem konečně vozík odhlásil. A teď to příjde: letos zjara jsem dostal od Kanceláře pojistitelů složenku a příkaz zaplatit celkem 2800,-Kč za to, že jsem ve třetím čtvrtletí 2009 neměl sjednané povinné ručení. Je tam prý sazba cca 30 Kč za den. Tedy za tři měsíce . Připadalo mi to naprosto neadekvátní, protože tato částka daleko převyšuje pojistné za celou dobu,co jsem vozík vlastnil. Abych měl klid a vyhnul se případným dalším tahanicím, zaplatil jsem to . To však nebyl konec. Minulý měsíc jsem dostal od téže Kanceláře pojistitelů opět požadavek na zaplacení dalších 2800 Kč, tentokrát za 4. čtvrtletí téhož roku.Opět pro nesjednání téhož povinného ručení. To už jsem nevydržel a napsal jsem jim, že považuji tento požadavek za nemravný a naprosto nepřiměřený. Požádal jsem je, aby od sankce upustili, neboť pokuta za půlroční nepojištění vozíku již přesáhla hodnotu neuhrazeného pojistného za 40 let! Žádná odpověď. Až minulý týden další požadavek. Tentokrát od inkasní společnosti EOS. Tentýž důvod, jenom částka se nafoukla o dalších 800Kč. Prostě inkasní byznys , řekl bych spíše teror, pokračuje.Proto se ptám.Je proti takovému nemravnému byznysu nějaká obrana? Domnívám se, že nejsem jedinou obětí inkasní mašinérie, která, jak je vidět, u nás pracuje naprosto nemilosrdně a bez skrupulí. Vyhledává podobná drobná opomenutí jinak bezúhonných občanů a tvrdě na ně útočí promyšlenou strategií. Spoléhají na to, že jedinec si rozmyslí riskovat náklady na právníky a soudy kvůli takovýmto částkám a raději zaplatí. Horší než samotná finanční újma je pocit ponížení a bezmoci. Cítím to jako bezpráví a ptám se, jak proti tomu postupovat. Obávám se, že takovéto praktiky zasahují čím dál větší vrstvy obyvatelstva a stát je nechává podobným společnstem zcela napospas .

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.07.12 22:24

Podle mne je problém v tom, že jste přívěs včas neodhlásil. Za dobu, po niž byl přihlášen, jste měl platit pojistné. Doporučila bych vše sepsat, přiložit kopii dokladu o odhlášení a do data odhlášení pojistné doplatit.

doplněno 16.07.12 00:39:

Pro @jweiss : Podle mých zkušeností se příliš nevyplácí pouštět se do sporů s inkasními společnostmi.

Od: moto®
Datum: 15.07.12 22:47

To ale neřeší poplatek který si účtuje CKP. Tedy 30 kč na den + 150 Kč za zaslání výzvy. Pojištovna má nějaký smlovní poplatek za ukončení smlouvy pro neplacení, ten je ale malý a pokud by se i pojišťovně doplatilo chybící pojístné do doby odhlášení, tak to stejně nevytvoří žádný pardon pro CKP.

Datum: 15.07.12 23:07

@jweiss = pro Vás - to co píše zde nade mnou "ivzez" bych jednoznačně nebral vážně evidentně je to někdo, kdo tomu VŮBEC NEROZUMÍ! a svým trapným názorem zcela a úplně naplňuje znaky paniky! Takové rádce bych rovnou vyřadil! Zákon - o který je možné se opírat je zákon 168/99 a to je ten o povinném pojištění = ALE - ten je ve všech souvislostech vázán na provozování vozidla v rozporu tohoto zákona - dle jeho výkladu vozidlo které není součástí pozemních komunikací POJIŠTĚNÍ NEPOTŘEBUJE! V překladu to znamená, že Vámi poslaná sankce za nepojištěné období neměla právní podklad a tedy z tohoto pohledu došlo k neoprávněnému obohacení ze strany čkp! Poslal bych jim velmi otevřený dopis v tomto smyslu a požadoval tuto úhradu ZPĚT! A co se týče dalšího = eos ksi a jim podobní nemají v ruce nic jiného než obvinění, které se nezakládá na žádném základě či relevatním důkazu, aproto nemohou nic než jen strašit! Jejich vyhrožování, že mají celou věc připravenou k žalobě je jen k smíchu = NEMAJÍ V RUCE NIC! Soud je s podežřením z porušení zákona vyhodí ( bez důkazů ) JEN = hlídejte si poštu a v přípoadě, že eos - ksi podá elektronickou cestou žalobu - podejte odpor do 15 dnů a v následné době 30 dní od podání odporu popište události, které jsou v této souvisloti důležité - tedy pravdu. ZNOVU OPAKUJI PRO VŠECHNY = čkp má ze zákona nárok na sankce v podobě nějakého příspěvku = POUZE V PŘÍPADĚ - PROVOZOVÁNÍ VOZIDLA v rozporu 168/99! - NIKOLIV JEN Z JEJICH DOMNĚNKY!*cert* Požadujte omylem zaplacené peníze a BRAŇTE SE - právo je na Vaší straně - jen ti, co se podě...jí a zaplatí jsou těmi oběťmi! Přeji Vám ten nejlepší možný pocit z vítězství.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.07.12 00:46

Jste si stoprocentně jist, že inkasní společnost "nemá nic v ruce"?

Podle mne mělo smysl se bránit, dokud šlo o ČKP, u inkasní společnosti už bývá lepší zaplatit.

doplněno 16.07.12 00:53:

Pro @jarda : inkasní společnost není státní instituce.

Od: jarda3*
Datum: 15.07.12 22:28

Ja bych naopak doporucil te bande loupezniku nas.rat a pouzit zde mnohokrat vykladany postup, pokud nebyl vozi provozovan a ani asi nebyl zpusobly, nebyl duvod jej pojistovat, protoze nemohl zpusobit zadnou skodu. Jinak je to na hlavu postavene a proti tomu je treba bojovat!

doplněno 15.07.12 22:41:

Cim vic lidi to takhle bere, tim vetsi terror si statni instituce dovoli a bude to vsechno... spatne slusne receno.

Datum: 15.07.12 22:42

Nj, v tomto případě je ale velký problém, že to má již inkasní agentura a ta nyní těžko couvne. Ten postup by možná zafungoval, kdyby byl odpor správně podaný.

Datum: 15.07.12 22:39

Co na to dodat? Pokud to má již inkasní společnost, znamenalo by to se s ními pustit do právniho sporu s nejistým koncem. Takže asi nezbývá než zaplatit a oželet. V porovnání s dluhem který je na každého občana již cca 160 tisíc to zase není tolik.

Platil jsem také a mnohem více. Teď zrovna řeším další problém, naštěsti jsem zjistil, že se zmýlili, takže doufám, že je to naposledy.

Datum: 15.07.12 22:57

Pokud jste vozík neprovozoval proc jste to platil měl jste se odvolat proti tomu CKP ale vy jste to zaplatil a proto si CKP porád myslí že provozujete bez pojištění ted je asi těžko něco honit i když bych pořád zkusil napsat CKP že od roku jsem vozik neprovozoval a bránit se úspěch není vždy jistý ale za zkoušku dáte jen snahu a poštovné brante se nebo vám taky spadnou peníze z nebe?

Ohodnoceno: 1x

Od: ben*
Datum: 17.07.12 11:24

Nechápu proč tady brečíte?! Soudný člověk si řekne, ano sem hlupák, moje chyba a za blbost se platí! Pokud jste neprovozoval, pak bych to řešil, abych nemusel platit...

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.