Mondeo- podsvícení přístrojů

Od: Datum: 14.07.12 10:58 odpovědí: 5 změna: 16.07.12 13:55

Na Mondeu III (rok výroby 2001) mi nesvítilo podsvícení otáčkoměru a ukazatele teploty. Tak jsme se synem rozebrali zaplastování a přístrojovku vytáhli. Všechny žárovky byly zcela černé a jen jedna měla dobré vlákno. P%ři tom patice byly trochu opálené, jakoby tam někdo dal žárovky o vyšším výkonu (mají tam být 1,2W). Dali jsme tedy nové žárovky (kontrolky byly dobré). Nyní palubní deska svítí velmi slabě zeleně - je to v pořádku nebo jsme někde udělali chybu? Jak má ta přístrojovka vlastně svítit?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.07.12 11:11

žárovičky jsou samy o sobě čiré-podbarvení je určené světlovodným plastem uvnitř,takže na tom takhle výměnou žároviček nezměníte nic-jde o jejich výkon -ten je dán označením na paticích oněch nožovek(žároviček)...

Ohodnoceno: 2x

Od: ar*
Datum: 14.07.12 11:49

Asi blbá otázka, ale zkoušel jste "přidat" na reostatu? Je hned u vypínače světel po ovladačem na naklopení světel.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 14.07.12 15:42

Dobrá otázka!:)) Domníval jsem se, že tam je jen ten naklápěč světel, který mi ale stejně nefunguje:)) Zkusím ten reostat, ale stejně podle rady nicka gumídka zakoupím ty LED diody (je jich potřeba 5) a jakmile praskne další žárovka, tak je tam dám.

Datum: 16.07.12 13:55

Tak se omlouvám, ale spletl jsem si to s typem M I, co jsem měl dříve, tam reostat byl a zde není. Vedle spínače osvětlení je jen regulátor naklápění světlometů podle zatížení vozu. Možná, že intenzitu osvětlení přístrojové desky řídí automatika?

Datum: 14.07.12 12:29

Pokud svit nedostačuje, tak bych místo žároviček dal bílé LED o velké svítivosti a velkém rozptylu světla (ne bodovky). Dokonce se myslím i prodávají k tomuto účelu i stěmi paticemi jako tuning.

doplněno 14.07.12 12:31:

http://www.ledauto.cz/477-led…i-b85d-1x-led-dioda-bila.html

doplněno 14.07.12 12:32:

LED dioda nikdy nezčerná a neprodukuje teplo, které by zničilo tunýlek v plastu kontrolky (světlovod)

Ohodnoceno: 3x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.