Motorka denní svícení

Od: Datum: 12.07.12 18:53 odpovědí: 6 změna: 12.07.12 20:17

Dobrý den,

Chci se zeptat jestli je možné dát na moto Jawa 350/640 denní svícení. Protože jezdím jen krátke trasy a baterie dostává zabrat a nestihne se dobít,. A potom mi motor vynechává jelikož má nižší napětí. A altík neposkytne tolik proudu pro světla a motor na volnoběch se neudrží. Jakmile vipnu světla tak motorka jede jak z praku. S montáží problém nemám, jen jestli na to nebudou mít připomínky PČR a STK.

Dal bych to i na druhou moto CZ 175;), ale tam je problém že má palubní síť 6V *nevi*. Jestli je nějaké řešení?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.07.12 19:08

v denním svícení nevidím logiku, protože tím by se Vám "ušetřilo"jen zadní světlo, nikoli přední.To musí svítit pořád.Jestli se Vám jedná o led diody v předu tak mě omluvte jen typuju, že to nebude možné. Muselo by se jednat o produkt vyloženě na míru motocyklu a takový myslím nemáte. Pokud vám schází výkon dynama, existuje za 4000 magnetickézapalování - dobíjení, kterým můžete nahradit stávjící dynamo.

Od: mux
Datum: 12.07.12 19:36

Ano myslel jsem Led diody. Normálně bych dal jeden ten Led pásek na přední masku. Homologované jsou pro ČR. Tak proč by to mělo vadit jestli je to na autě nebo na moto. Protože 5W je míň než 45W+ 4W +2x4W vzadu.

Datum: 12.07.12 19:42

no to bude ono, právě zjistit, jestli to led světlo může být 1m vysoko (=na motocyklu). O tom dost pochybuju i omožnosti montáže na motocykl obecně. Zkuste pátrat.

doplněno 12.07.12 19:42:

ty nádrady dynama mají bežně přes 100w ale nejsou zrovna nejlevnější.

Datum: 12.07.12 20:14

Tohle je pro mě levnější řešení než koupě draheho dynama na moto na kterým jezdím jen občas.

Od: pepr®
Datum: 12.07.12 20:06

Tady http://www.dennisviceni.cz/de…sviceni/6-HOMOLOGACE-a-DOTAZY Mezi jinými dotazy je:

Jsou světla pro denní svícení dostupná pro motocykly?

Ne, zde je povinné svítit vždy tlumenými světly. Ale...

Tady je vyjádření TÜV SÜD Czech, s.r.o http://www.skutrforum.cz/view…opic.php?f=12&t=1031&start=90

A v této dizkuzi http://bmwgs.cz/forum/viewthr…d=9730&pid=154377#post_154377 je:

DRL je na motorkách povolené dle:
E/ECE/324-
E/ECE/TRANS/505/Rev.1/Add.52/Rev.2 Předpis 53
z 2010-11-25

je to třetí příspěvek, je tam vyňatek z nějakého předpisu, umístění použití atd.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 12.07.12 20:17

Děkuji to jsem chtěl vědět.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.