Převodovka synchrony-jaky olej

Od: Datum: 12.07.12 14:52 odpovědí: 2 změna: 12.07.12 21:14

dnes jsem by u mechanika, něco mi cinkalo v autě, prý to jsou sinchrony. Jenže zajímavý je, že řadit jde bez sebemenších problémů. nejde to tzv zub přes zub. doporučil mi koupit nějaký husčím olej (používám ten co mají na pumpě cca 80 kč /1l) Jáký husčí olej by jste mi doporučily? Myslíte, že sen to cinkání sklidní, cinka to jen máklo, pouze když zprudka přidám plyn, trošku to zacinká a pak už zase ne, jakmile vyšlápnu spojku, cinkot přestane Uplně jiný mechanik říkal, že to nemusí převodovkou vůbec být.

Ps: budu měnit ramena ale tím myslím,že to nemá nic společného. děkuji za rady

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.07.12 15:21

Mě to cinká, brní od 2 do 3 tisíc ot./min a vím, že to je výfuk. Závěsy jsou jištěny segerovkou a ta má vůli, že se třesením rozvibruje a zvoní o držák na kterém je. Výfuk je zavěšen na dvou hácích přes gumu a aby z gumy nesklouzli, tak háky mají konce jištěné segerovkami. Možná to bude podobné, jinak olej do převodovky používám PP80 a mohu i 75W90, ale mám Favorita.

O autě jste se nezmínil.

Od: jdukolem
Datum: 12.07.12 21:14

Husčí olej,snad husí sádlo!

http://www.pravidla.cz/hledej.php?qr=hus%E8%ED

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.