Baterka 6 V Jak nabít novou?

Od: Datum: 12.07.12 13:14 odpovědí: 10 změna: 12.07.12 19:22

Dobrý den koupil jsem přes internet baterku do Simsona 6 V a nejsem si jistý jak ji mám uvést do provozu. Po nalití elektrolitu ji budu nabíjet a moje otázka zní zda záleží na tom jakým proudem. Mám pouze nabíječku kde je volba mezi 6 a 12 volty. Není třeba novou baterku nabíjet třeba nějak jinak? Nám na mysli třeba nějakou speciální nabíječku s regulací a podobně. Děkuji za rady. J.L.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 12.07.12 13:19

Už dost dlouho jsem ´nepotkal´ aku prodávaný suchý... ;)

Nalít kyselinu a nabít - to je celé...

doplněno 12.07.12 13:21:

Jo - nabíjet s volbou "6 V" - pochopitelně...

Od: buss®
Datum: 12.07.12 13:19

Obecně se uvádí nabíjecí proud desetinou kapacity. Ona je suchá?

Datum: 12.07.12 13:22

V balíku přišla lahvička s kyselinou a také destilka. Návod je v němčině.

Od: buss®
Datum: 12.07.12 13:30

Tak to namíchat, kyselinu do vody a vlít. Co se prodává u nás má mít návod v češtině, to nám říká záákon. Když nabíječka nemá ampérmetr, tak si dát bacha aby nevařila.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.07.12 13:26

taky se divím že je suchá ale když jí kupoval přes net je to možný jinak jak píší nalýt elektrolit pokud tam není a nabíjet desetinou proudu tj pokud má baterie 10Ah nabíjíme 1Ampérou

jestli máš nabíječku automatickou nemusíš to řešit

Datum: 12.07.12 13:30

Mám právě nabíječku kde je pouze volba 6 a12 voltů.Jestli je automatická nevím.

Datum: 12.07.12 13:35

bude to automat dej 6V a po nalití elektrolitu směle dobíjej osobně bych jí tloukl aspon celou noc*cteni*

Datum: 12.07.12 13:42

Zkusím to, díky.

Datum: 12.07.12 13:27

Naplňte, nabijte, není potřeba nic extra.

Simson většinou moc nedobíjí, takže baterku budete muset nejspíš čas od času trochu "došťouchnout".

Datum: 12.07.12 19:22

chlapi dnes se baterie prodávajíhojně přes net a z důvodu bezpečnosti dopravy se plní elektrolytem až doma. To byste už mohli znát. . .

doplněno 12.07.12 19:48:

Baterie posíláme jenom suché. Balení obsahuje: baterii, akumulátorovou kyselinu, šrouby kontaktů a odvzdušňovací hadičku. Baterie jsou přednabité. Po naplnění kyselinou nechejte baterii minimálně 30-60 minut v klidu, a po uplynutí této doby bude baterie nabitá ze 75%. Pro správnou údržbu a dobíjení doporučujeme přečíst Návod k obsluze, který je přiložen ke každému akumulátoru. U nás na prodejně zakoupíte baterie přichystané k montáži (nalité, nabité).

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.