Vyklepávaní - dveře

Od: Datum: 10.07.12 21:09 odpovědí: 5 změna: 10.07.12 21:58

Čau, myslíte že se dají vyklepat nějak dveře i když nejsem karosář? A jestli jo, tak jak?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.07.12 21:19

Pokud jsou s Favorita nebo s jiného hranatého auta, tak se to dá dělat snáze i doma a zbytek se dotmelí a srovná. Trefit tu dnešní kulatost je oříšek. Karosáři na to mají různé háky a zakončení kuličkou a tak. Na dveře rovné stačí tupý sekáč na hrany a dřívko a kladívko. Trpělivost také ;).

Pokud je auto starší, tak je lepší sehnat dveře na vrakáči a ne vyklepávat a plácat tam drahý tmel. Výsledek je nesrovnatelný a to nemluvím o čase. Lepší jue vyměnit.

doplněno 10.07.12 21:34:

Ve dveřích bývá bezpečnostní výztuha tvaru, jako je svodidlo u dálnice a silnic. Pokud se pomačkalo a ohnulo i ono, tak by se ty dveře neměli opravovat. Při dalším bočním nárazu se rychleji zbortí (pomačkají) a nebudou tak chránit řidiče nebo spolujezdce!*hi*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mowla*
Datum: 10.07.12 21:21

Určitě dají... Otázkou ale je jak ´lehce´ a jak dobře - a hlavně, jak jsou promáčklé... Některá promáčknutí stačí autogenem nahřát a rychle zchladit, promáčklina ´vyskočí´ sama. Nad některými poškozeními ale i zkušený klempíř mávne rukou a dveře vymění.

Jestli máš čas a chuť, ´hrej´ si... ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jokec
Datum: 10.07.12 21:42

Tak mockrat dik .

Od: ar*
Datum: 10.07.12 21:47

jokec, vyklepat jde všechno, když je nutnost nechá se třeba i oddělit plech na dveřích o dveřního rámu. Otázkou je jestli se to finančně vyplatí. Je potřeba klempířská kladívka babku a už se jede.

Radit ,ale jak to udělat když člověk ani ty dveře neviděl, je opravdu nemožné. Stejně je lepší to vidět než to někde číst. Je to desítky věcí co může a co nesmíš. Další věc je jaký má člověk k tomu cit a zručnost. Něko se to nenaučí nikdy někomu to stačí jednou vidět.

Používat autogén tak to už je hooooodně dávná historie, marně přemyšlím, kdy jsem ho použil naposledy. Pravda je to určitě 10 a více let co jsem ho prodal. Né vážně autogenem na to nešahej to naděláš víc škody než užitku.

doplněno 10.07.12 21:52:

Takovouhle sadu http://www.naradieshop.cz/nar…-sklolam-oranz-v-plast-kufru/ a zkoušet klapat a klepat. Hlavně s citem ať "nevytáhneš" plech. Jak to chytne "lupavku" zadělal sis na problém.

doplněno 10.07.12 22:25:

Já myslel, že se to chceš naučit. Na "jednorázovku" to nemá cenu kupovat. Dej sem foto dveří co chceš klepat. Hlavně toho poškozeného místa.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: jokec
Datum: 10.07.12 21:58

No nwm kupovat kvuli toho sadu? No spiš bud to vyjde nějakymi nastroji poruce, nebo někde na vrakovišti nove dveře .

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.