Jaký tahovak šroubu na kola (kompresor)

Od: Datum: 10.07.12 11:13 odpovědí: 6 změna: 10.07.12 16:20

dobrý den měl by jsem prosbu, mam felicii a na tom krásné kola,, proto je 2x do měsíce sundávam a meju, a jelikož to sundávání všech 4 kol a opetovné nandávání není nic náročeného fizicky, časově je to už horši :D celkem na tom strávim 2 hodiny a s toho hodinu jen sundávání kol jedno po druhém :D
Takle jakej kompresor s utahovákem kol by jsem si měl koupit do své díny uštřilo by mě to dost času ted když mam objednaný hever s nosnosti 2 tuny :) a je na tom u tahováku nějak stavitený utahovací moment, na feicic by toměo být 110 nm sem se dočetl, já to většinou utahuju na váhu svího těla - 120 kg dokud to nelupne. Pujde té utahovačce dostatečně věřit? popřípadě z jakým utahovacím momentem si mam tu utahovačku koupit děkuji

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 10.07.12 11:31

Momenťák je určitě dobrá pomůcka - utahovat na "120 kg dokud to nelupne" je drsný (a nezapomínej šrouby namazat)... ;) Momenťák na kola je tak od 40 do 200 Nm (podle kol, auta atp.). Kupovat si kvůli tomu ale kompresor a vzduchovou ´ráčnu´? - no, proč ne... ;) Jinak - pokud zvednu jednu stranu auta, mám obě kola dole do dvou minut - a zpět taky...

doplněno 10.07.12 11:57:

To Rapid: já mažu šrouby už cca 35 let - a neuvolnilo (o upadnutí nemůže být ani řeči) se mi nikdy ani jedno - resp. uvolnilo ano, jednou ano, když jsem přezouval v pneuservisu (nové pláště) - a to je pak ´takovej´ rachot, že nevšimnout si může za volantem jen mrtvej (zastavil jsem, dotáhl - pro jistotu všechny a jel dál).

To Olaf71: Dlouholetá praxe... ;)

Od: olaf71*
Datum: 10.07.12 11:40

zřejmě slušnej oddíl

Datum: 10.07.12 11:51

je to asi drsný já vm jen se bojim aby mi neuletely kola proto tak hrubá síla ;) jinak bojim se o namazat olejem pač známímu namazai olejem šrouby a všechny se mu vytočily a upadlokolo, nechtěl jsem mu to veřit ale ukazoval mi jak to má zničeny když mu to upadlo v 70 km/h, proto je zásadne nemažu vadí to nečemu?

Od: tr
Datum: 10.07.12 14:09

Zdravím, zrovna za tohle utahování kol a ještě k tomu ALU (krásných) skoro všichni mechanici mají sto chutí vzít klíč a praštit s tím majitele vozu po hlavě, ale až potom co mu nechají povolit svá krásná kola.*smich* Ani se nedivím, že sundat kola Vám trvá hodinu, takto ALu kola odrovnáte ( pokud krásná kola nejsou plechová) a to nemluvě o nábojích, závitech v nich a vytahových a přepjatých šroubech, které toho tolik nevydrží. Další věc je, že při defektu člověk vypustí duši a nedej bože, aby to auto měla zrovna žena.

Dále rázový utahovák je dobrý akorát na povolení, na montáž taky, ale pouze na nejnižžší stupeň momentu, kolem 80 Nm i méně. Potom se vezme moment. klíč a dotáhne na předepsaný moment, po cca 50 km se to překontroluje. Kola se dávají na očištěnou plochu náboje a šrouby se očistí a namažou, utahují se do kříže.

Pokud není k dispozici momentový klíč, tak úplně stačí síla, kterou je schpen dát průměrný muž na konci křížového klíče, pouze ženy mají povoleno si pomoci nohou, stačí ale jedna.

Datum: 10.07.12 16:20

no je právda že moje přitelkyně 70 kg řikala prej já ti pomužu je povoit ty kola :D a zachvily já ti na to kašlu to nejde se nafoukla a zahodila kíč :D :D ješt ěže me nevzala po hlavě ona :D :D takže říkata mazat jo? já se bál že to prostě nebude držet :D dobře tak já už to teda budu jenrukou na konec a pak jen tuknu palcem u nohy aby to bylo v pohodě :D se omlouvám svímu autíčku že ho takle trápim když na ten klíč skáču :D

Od: olaf71*
Datum: 10.07.12 11:49

ten kompresor bude muset být trochu výkonější. utahovák má pracovní tlak min.6 bar a spotřeba vzduchu 100l/min.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.