Půjčené auto vs nehoda

Od: Datum: 08.07.12 19:55 odpovědí: 9 změna: 09.07.12 17:47

Dobrý den, mám dotaz, když kamarádovi půjčím auto a on zaviní nehodu kdo za to může? Majitel vozidla?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wheeler*
Datum: 08.07.12 19:57

Pokud zaviní nehodu, je viníkem. Vy jste z obliga.

Od: mowla*
Datum: 08.07.12 19:59

Řidič je viníkem, ne majitel...

Datum: 08.07.12 20:31

Jestli jste plnoletý a svéprávný a dokonce máte ŘO, tak potom nechápu jak se na takovou trivialitu můžete zeptat? pokud kámoš nemá ŘO a vy mu auto půjčíte, dostanete flastr taky, pokud má ŘO,tak je to jeho boj, vy přijdete jen o bonusy na pojistce.

Od: hop®
Datum: 08.07.12 20:50

Dejvide, pokud víte, že kamarád má řidičák a je střízlivý, pak za případnou nehodu může on. Pokud kamarád řidičák nemá a nebo není střízlivý, jedete v tom také,,,

Ohodnoceno: 1x

Datum: 08.07.12 21:58

To je nějaké divné. Jako jasně, pokud strčím opilce za volant, a on nabourá, je to moje vina. Ale pokud někomu půjčím auto a on se někde naleje a sedne za volant, pak samozřejmě nikoli... může ho mít třeba týden, těžko za ním bude majitel běhat s dýchací trubičkou :-D Prostě viníkem je řidič, o tom není sporu...

Datum: 08.07.12 22:28

Davide, pokud kámoši půjčíte vozidlo v souladu se zákonem, tak určitě nemůžete být stíhán, když on zaviní nehodu..

Ohodnoceno: 1x

Od: ridic
Datum: 09.07.12 12:19

Viník je řidič. Ale majitel nejspíš platí pojištění = půjdou za ním malusy od pojišťovny.

Od: lolaprasatkova
Datum: 09.07.12 17:26

ale je-li to služební vše je jinak.

Datum: 09.07.12 17:47

lolo, jak jinak u služebního? Tam za nehodu nemůže řidič? Nebo jsem nepochopil Vaší reakci?

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.