Mlhovky Felicia

Od: Datum: 08.07.12 17:34 odpovědí: 22 změna: 19.07.12 22:58

Dobrý den mam prosbu, chtěl by jsem se zeptat na mlhová světla v 1 Felicii kolik zhruba stojí montáž těchto svetel, a nebo zda-li by s emísto mlhových světel daly namonotvat kulate svetla pro dení svícení ale nějkaý kvalitni takový ty led pásky přehnaný co nejsou vidět se mi nelíbej, na netu sem viděl njaký hezký denní svícení, ale už nevim kde ;)

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.07.12 21:31

Mlhovky by měli mít přípravu (u chladiče konektory pro připojení mlhovek, u spínačů varovek,výhřevu volný konektor na mlhovky a volná patice pro relé v pojistkovce a pojistky pro mlhovky).

LED svícení se nesmí napojovat na systém mlhovek, protože by nesvítili dle podmínek vyhlášky (tedy samostatně). Určitě tam půjdou nějaké namontovat, ale zapojit se musí na vytvořenou elektroinstalaci, aby splňovali funkci a svítili samy a při rozsvícení světel zhasli)

doplněno 10.07.12 21:33:

Pojistky 5 a 6 a to relé doplnit

http://skoda.panda.cz/clanek.php3?id=183

doplněno 10.07.12 21:47:

Kontrolka není třeba externí, pokud příprava není. Přístrojovky ji májí všechny (černý konektor pin 2):

http://www.pepes.cz/auto.htm

Tuším, že přípravu nemá jen 1995ka

doplněno 10.07.12 22:02:

Pro auta, která nemají součást hlavního svazku přípravu mlhovek (jinak konektory bývají připevněné k hlavnímu svazku a jen tak na očích tam volně neplandají, takže bývají dobře schované.

http://www.feliciaklub.cz/forum/viewtopic.php?f=30&t=7120

doplněno 10.07.12 22:36:

to dabel: Jak kdo chce *hi*, já bych nejraději (pokud bych měl Feli bez přípravy) sehnal z vrakáče (vymontoval) kompletní přední svazek elektroinstalace a přehodil si je, abych ji měl origo *frajer*

doplněno 10.07.12 23:09:

Do těch spínačů vedou konektory (kostky) žlutý,zelený,modrý a k těm mlhovká je někde schován stejný, ale šedý. Je potřeba je pak zapojit zase na svá místa (na své spínače). Dá se to otestovat i krátkodobým použitím spínače varovek (ten je univerzální, co se týče kontaktů). Relé se dá taky na zkoušku použít třeba to od dálkových světel. Jen tu kostku z pojiskovky tahem vyndej a zapoj na pozici pro mlhovky. Je potřeba koupit dvě pojistky správných hodnot a to relé mají snad všude.

Bral bych si to na vrakáči, ale i nové se dá sehnat. K těm mlhovkám bude asi potřeba ještě taková plastová černá krycí mřížka (rámeček kolem skla).

doplněno 10.07.12 23:11:

relé funguje jako obyčejný spínač (žádná elektronika) a mají je ve všech autodílech a i elektro prodejnách.

doplněno 10.07.12 23:12:

Nejprve se koukni po těch konektorech, jestli tam jsou schované.

Jinak to bude těžší pro začátečníka v elektonice

doplněno 10.07.12 23:19:

Ano a ještě dvě pojistky dle pojistkovky ty 5 a 6 (zjisti si amperovou hodnotu, už na to nemam, usínám...*dril*

a rámečky (L a P)

http://www.skodashop.cz/produ…mlhovky-levy-st-t-821105.html

Pokud nejsou žárovky v balení, tak H3 12V 55W 2x

doplněno 10.07.12 23:21:

A na ten spínač napojíš šedý konektor. Lišili se u pofacelifotvé a první Feldy, tak ať ti prodají správnej. Já na to prve taky u jedné Feldy koukal, protože místo něj připojený spínač varovek mlhovky rozsvítil a mlhovkový připojený zpět na šedí nikoliv. Ty nové feldy si změnili pozici kontaktů.

doplněno 10.07.12 23:22:

dobrou a držím palce *palec**dril*

Ohodnoceno: 3x

Datum: 10.07.12 22:59

dobře takže když si objednám tadyhle http://www.tuning-in.cz/mlhov…ka-skoda-felicia-97-leva.html přední pravou i levou mlhovku, a zapojim do konektoru který jsou přivázany a smotány nad batnikama v motru, tak potom mam postupovat jak? koupim si k tomu ještě tode: http://www.tuning-in.cz/spina…a-felicia-mlhovka-predni.html a na tedle spínač je vedle spínače varovných svetel volnej prostro kam to ejn zapojim nebo tam musim tahat ještě kabely?
a kde mam obejdant relé nikde nemužu najit :( a to rele to je ejn jako že hotam zastrčím? a když tam dam to rele, spinač a anamontuji mhovky už to bude všechno nebo co je ještě přesně potřeba, já se v elktrice nevyznám a nerad bych tu felicii Vykunil i když to je pár veci co udělat pdoel toho co píšeš ;)

Datum: 10.07.12 23:16

mě čouhaj na každý straně konektrory ktereé by měly pasovt dle obrazku rovnou na ta mlhová sveta co sem poslal odkzat jsou tam dve a nic jinýho krom mlhovek se tam nepřipojuje pokud je mi znáímo ;) takže už nic nemusim jiného natahovat za kabely jeslti tam j připrava? koupim jen ty tři veci, mhovky,rele,spinač nebo vipinač ten knoflík na zapnuti prostě chápu to dobře? ;)

Datum: 10.07.12 23:21

tak díííky moc za radu moc jsi mi pomohl pak ti sem dám vedet jak to dopadlo až se na to vrhnu.. tak už bež dobrou chlape

Datum: 11.07.12 00:02

chlape ještě jsem se zapoměl zeptat musí se zapojení mlhovek hlásit na dopravaku aby mi to zapsaly do techničáku? ;) nebo to mužu normoš doma zapojit a jezdit s tim? nebo nemusism s tiim antechnickou atd přeci ne? ;)

Datum: 11.07.12 08:04

Zápis mlhovek se nedělá! To se dělá jen u přídavných dálkových světel, když má někdo 4.;)

STK říká, že musí fungovat všechna světla, co jsou na autě montována, tedy nesmíš tam nechat nějaké nefunkční nebo nezapojené mrtvolky, ale musí ti fungovat.

Takto si je pak seřídíš:

http://skoda.panda.cz/clanek.php3?id=217

Zapoj, seřiď a jezdi s tím normálně. STK proběhne vpohodě (mluvím o mlhovkách) ;)

Měl jsem Favorita L a až jsem ho přestavěl na GLX (dělá mu to výbava, akorát nemám stále zadní stěrač) a STK vpohodě!

doplněno 11.07.12 08:10:

Naštěstí tam byla taky u Favorita příprava, protože kabeláž byla z modelu LS. A jezdím dodnes vpohodě :).

Zlatý mlhovky, kdyš jedeš v noci pomalu a vidíš na díry v silnici (pokud si je tedy zapneš mimo mlhu, ale to se k vůli oslnění nesmí, takže když jede někdo proti, tak zhasnout):)

Datum: 11.07.12 09:27

díky díky ;)

Datum: 11.07.12 11:46

takže chlape přípravu tam mam mam ji jak uvnitř pod přístrojovkou tak v motoru, dneska sem to kontroloval, jen koupim a na montuji to už bude hračka, ale nemié překvapenáí jsem měl když sem vindal přistrojovku a tam chyběá žárovička na airbagy, já totiž než sem šel na generálku přer rokem a pul tak mi vše fungovalo, normoš se rozvidtil zhasnul a po generálce mě ani nenapado že tam neco takle chybí, nedávno jsem se podíval jetli tam airbagy jsou ty tam jsou a dneska sem s e podiva a nebyla žárovička od airbagu tam vubec daná, tak jsem ji tam dal, ale po zadeaní sem nastartoval a zustala sviíti chyba airbagu nevim co s tim, vyndal sem žárovičku, ale to není řešení chtěl bych aby airbagy byy plně funkční ;) dále mam problem že po zandáni přistrojovky my to neukazuje vubec rychlost a nenačítá kilometry :( skusim to ještě oddělat a zase zandat uvidím jak to bude ;)

Datum: 11.07.12 16:24

chybu begů vyčíst Vagem a skusit smáznout a ty kilometry a tachometr počítám špatně nacvaklý bovden do tachometru

Datum: 11.07.12 16:27

Ten čtyř hran náhonu ti jen nezapadl. Znovu to zapoj. Jakoby to lanko z náhonu povytáhni, otoč v prstech a zpět zatlač, nejlépe, aby tam rychle sklouzlo dovnitř a pak připoj k tachometr a měl by jít. Druhý konec vede k převodovce a tam se dá taky rozpojit a vyčistit případně nebo usadit ten čtyř hran. :)

doplněno 11.07.12 17:16:

nemáš zač, pak se pochlub, až ti budou mlhovky chodit *hej*

doplněno 19.07.12 12:18:

Tak ať se ti daří montáž *placni*

Datum: 11.07.12 17:03

už to běží díky za rady ;)

Datum: 11.07.12 23:18

chape ještě mě tak docvaklo, jak se tam ty mlhovky přišroubujou aby držely v tom otvoru na ně ;) a kudy mam protáhnout ten konektor? ;) popřípadě to seřízení jak si mi poslal tam jen píšou njakým šroubem seřídit ae ten tam není v tom prostoru nebo tan bude na těch mhovkaách co si koupim? ;) my doma máme ještě dvě felicie ale to jsou z novimy maskama takže i kulatýmy mlhovky a to je vše asi jiný ;)

Od: edge®
Datum: 11.07.12 23:35

Přímo v dírách pro mlhovky by měly být i otvory pro vedení šroubů do těch mlhovek. Já jsem po menší něhodě s cyklistou musel mlhovku měnit a ty šrouby byly v matkách zarezlý takže jsem je musel násilím vyrvat. Jeden šroub je vlastně možnej odšroubovat/našroubovat až po sundání nárazníku pokud se nepletu a jeden je na dosah z podblatníku. Takže hlavně kvůli tomu, že jsem nechtěl sundávat nárazník, tak jsem to vyrval. No a samotnou mlhovku jsem tam přichytil samovrtkama do dřeva. Známý mě ještě poradil abych kolem mlhovky dal molitan aby se nevyklepaly. Mlhovky drží v pohodě už přes půl roku;)

Samozřejmě ale ty samovrutky nesmí být moc dlouhý aby nečouhaly a neprořízly náhodu kolo*smich*

Datum: 11.07.12 23:42

oki trak snad to tam nejak našroubuju no :D uvidíme :D kdyžtak to někomu svěřim a nebo si tm nekam udělam svoje díry :D :D :D pač já to mam ceej jako výlysek nikde tam šrouby nejsou na to :D

doplněno 11.07.12 23:42:

teda ani žádný díry a ani žádná dira na konektor :D

Datum: 19.07.12 09:05

čawes chlape tak dneska nebo zitra očekvám zásilku z mlhovkama *ua* a pak se hend na to vrhnu *tanec*

Datum: 19.07.12 12:23

díky ;)

Datum: 19.07.12 22:29

*hej*tak se to chlape povedlo všecko svití a hned vypadá lepe kočka *uspech**ua*díky moc za rady *placni* jen se ještě zeotám na dopravak si říkal že nemusim, a když mam červenou kontrolku na ty předni mlhovky nevadi ne? to poliši ani na stk nekontrolujou ne? podle me je teda moej vec jakou mam barvu kontrolek nevim ;)

Datum: 19.07.12 22:31

kontrolka má bejt zelená policajtům je to jedno STK bude brblat *cteni*

Datum: 19.07.12 22:38

Tvoje věc to není, má být zelená a proč nepoužiješ tu v přístrojovce? Poslal jsem ti odkaz, kde ji připojit...;)

doplněno 19.07.12 22:43:

Psal jsi, že tam máš přípravu, tak stačí dát jen žárovku do přístrojovky a bude svítit.

doplněno 19.07.12 22:50:

Podsvícení nevadí, ale barva kontrolky ano. To jsi měnil podsvícení kontrolek? Ten sloupec symbolů kontrolek?

Datum: 19.07.12 22:48

ona mi svítí, ale červeně ;) pač já si hned udělal i jiné podsvicení přistrojovky zmenil jsem ji na modou ;) objednával jsem zároven z mlhovkama tyto světla.. a ono to někomu bude vadit jiný barvy kontrolek? ;)

Datum: 19.07.12 22:58

ne já to mam pruhledný už co sem to koupil, a ma tam daný baervný led žárovky, tak prot sem si koupil červený byla zelená i na hladový oko ale tu sem zmenil už dávno normoš na oranžovou, pač se mi to nlíbylo..

Datum: 10.07.12 21:43

někdy přípravu nemaj a je třeba si to natáhnout už sem to párkrát dělal nic na tom neni mlhovku seženeš kus za 100kč relé spínací 70kč nákek kabel, konektor,vypinač,zelená kontrolka a práce vidim to do 1000kč jak kde *cteni*

doplněno 10.07.12 22:30:

ten návod na felda klubu je dobrý leč zbytečně složity dá se to udělat sice neorigo zato však jednoduše a rychle tím že si to natáhneš celý nově a je to stejně spolehlivý :)

Ohodnoceno: 1x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.