Dědictví auta

Od: Datum: 12.11.12 16:03 odpovědí: 8 změna: 14.11.12 11:27
avatar

Dobrý den, ahoj,
máme v dědictví auto po zemřelém otci, vysondoval jsem, že se v tomto případě neplatí ekodaň, ale jelikož chce mamka auto po technický prodat a pořídit menší tak by mě zajímalo jak by to bylo u případného kupce?
Musí se auto přehlásit na dědice? Pokud by se nepřehlásilo ale prodalo tak kupec by platil nebo neplatil Eko? Myslel jsem si, že platil, ale net je plný informací a někde jsem četl, že to lze udělat tak, že ne (nemyslím přes ZTP). Jelikož jde o auto s asi 10tis EKO tak je to dost podstatný rozdíl :)

Díky za objasnění


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: petapeta*
Datum: 12.11.12 16:08

Podle dědického rozhodnutí dědic přepíše na sebe auto, které pak může prodat. Ekodaň v tomto případě dědic ani následný kupec platit nebude.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.11.12 16:43
avatar

To by bylo dobré, je to 100%? Omlouvám se za nedůvěru, ale v době kdy je kolikrát neúplná informace i od úřadů na konkrétní dotaz se ptám raději víckrát :)

Od: nu*
Datum: 12.11.12 16:58

ptejte se stokrát, ale zavolal bych na úřad a neřešil bych to tady, dotazy se zodpovídají především tam kde se úkon provádí, a pokud tam napíšete email ve kterém položíte konkrétní otázky, nebo na dotaz na jejich úřední tabuli - pitřebuji zařídit- tak vedoucí odboru nebo oddělení konklétně odpoví...volat k nějaké vystresované paní u okénka v pondělí dopoledne, kdy tam přijdou všichni občané v jeden moment, kdy jí tam stojí ve frontě 20 lidí je blbost, protože ti lidé ve frontě jsoui nasštvaní a říkají přesně toto...ta kráva si telefonuje, místo toho aby nás obsluhovala...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.12 18:37
avatar

Kolego Nu, vysvětli mi prosím proč to nemám řešit tady? To bych mohl odpovídat podobně na minimálně 2/3 otázek ať už najdi si to na google, nebo zavolej si na microsoft, podporu té periferie atd...Za ty roky co jsem tu registrovaný jsem položil jen pár dotazů, tak si myslím, že si dokážu dost věcí zjistit, ale jak jsem řekl, mám raději dost informací, zvlášť když se v dané problematice neorientuji.

Zrovna od Vás jsem místo rýpání očekával nějakou odpověď, ale je pondělí, asi jste vystresovaný z práce...

Od: petapeta*
Datum: 12.11.12 20:54

Tato situace se tu několikráte řešila a @nu

doplněno 12.11.12 21:02:

Jednou odkazy zobrazí, že stránka neexistuje, pak najednou jsou zase funkční.*sok*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.11.12 21:18
avatar

Odkazy jedou všechny :)

Takže normálně přihlásit na mamku a pak prodat, to jsem potřeboval vědět :)

Díky.

Od: nu*
Datum: 13.11.12 13:14

blahopřeju, já doporučuji každému ptát se tam kde se to řeší protože jedině tak naučíte úřady reagovat vyčerpávajícím způsobem, tím reaguji na tu poznámku o neúplných odpovědích ze strany uřadů...

Moje zkušenost je naopak taková, že právě tady se často lidem radí hlouposti, a když pak náležitě poučený občan jde konečně něco řešit tam kde se to řešit má, je přerkvapen, že to co četl na internetu je informace zkreslená, nebo neúplná...

A to už nepíšu o tom, že někteří dopisovatelé tady NAVÁDĚJÍ lidi k protiprávní činnosti...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 14.11.12 11:27

Spousta úřadů si předpisy vykládá po svém, často něco zamlčí, vyžadují něco na co nemají nárok, o něčem vůbec nevědí atd. Pokud si člověk neověří co skutečně mají a mohou, tak něco nezíská, platí zbytečně poplatky navíc, na úřad musí víckrát atd. Takže vůbec není od věci ptát se i jinde než na úřadě. Samozřejmě rady tu jsou často taky špatně, ty je taky potřeba ověřit a ne jen slepě věřit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.