Citroën C5. Dobrá volba nebo sáhnout jinam?

Od: Datum: 08.07.12 10:15 odpovědí: 6 změna: 08.07.12 18:31

Zdravím,

mám dilema. Sháním auto, které bude mít velký kufr, aby se zde dali zabudovat přepravní boxy na dva psy - německé ovčáky, přitom auto musí být 4-5ti místné. Ideálně spolehlivé auto u kterého nebudu muset nic opravovat každý víkend, přeci jen je to pro mě vždy otázka autoservisu. V týdnu převážně ježděny kratší trasy - denně kolem 20-80km, víkendy hlavně cestování po dálnici, ale potřebuji aby to bylo schopno bez újmy přejet i polňačku.

Koukala jsem co by se mi zamlouvalo a asi Citroën C5 kombi (Break), Ford Mondeo kombi atd.

Cenové omezení bohužel cca do 100.000,- auto pochopitelně co nejmladší a nejméně poruchovější, ideálně se vejít do této částky i s opravami. Příjmám názory lidí co mají s těmito vozy zkušenost nebo co jsou schopni poradit i jiný vůz, v podstatě už na konkrétní značce ani netrvám. Zatím jsem našla C5 za 80tis. 155000km najeto, ovšem přiznávám, že nevím jaký bazar je spolehlivý a kterýmu se vyhnout. Případně na co u prohlídky vozu koukat.

Klidně, pokud to lze sem dávejte odkazy na určité automobily ideálně rozumné okolí Prahy (Střední čechy).

Předem všem děkuji.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: des*
Datum: 08.07.12 10:25

Snad máte taky nějaký svůj názor,počtěte si http://www.cars.cz/autorecenze/auta/citroen/c5/

Datum: 08.07.12 10:47

Máte omezený rozpočet a chcete auto střední třídy?...proč? Velký kufr koupíte i v nižší střední, auto bude mladší a méně finančně náročné jak na provoz, tak údržbu. Pokud se chcete vlézt do sto tis i s počáteční investicí do vozu, pak hledejte vůz s cenovkou cca 70-80tis, ve střední třídě ještě níž.

Od: arisa
Datum: 08.07.12 11:09

Ok, jak říkám, nevyznám se v tom, mám jen určité požadavky, ale beru jakékoliv návrhy. Jste schopen poradit po jakém voze koukat, když koukat po střední třídě je nerozumné? Díky

Datum: 08.07.12 15:01

Návrhy dávat nebudu poněvadž každý máme jiné priority, takže auto by si měl člověk vybrat sam. Vyzkoušet,projet a uvidíte v čem se budete cítit jako doma. Nevím jak jsou velke ty klece ale měl jsem focuse, kufr měl dost velký a hlavně nárazník v rovině s podlahu. Auto jako celek naprosto bezproblémové, stejně i motor-diesel. Třeba i peugeot je celkem bezproblémové a jejich hdi. Cenově dostupné jsou renaulty. Jestli tomu nerozumíte, nenechte si vnutit první auto v prvním bazaru a někoho zkušeného sebou. Km nezkoumejte, to není podstatné, protože trefit na nestocene auto je jako ruská ruleta. Celkový stav vozu je podstatný, proto někoho sebou.

Datum: 08.07.12 18:20

Jako každé novější auto má dostatek "kurvítek".Jinak třeba Xantie,což je předchůdce je ve svém věku hodnocena jako nejméně poruchový citroen,dokonce ve věku 10-11 leté dle TUV je na tom lépe než koncernové auta (okta a další!).Nejlépe je poptat se majitelů!Zkuste : http://www.citroeny.cz/forum1…41bf1ee4f9311a0d696b897a524eb nebo zde new model : http://www.citroeny.cz/forum1…41bf1ee4f9311a0d696b897a524eb

nebo třeba také zde : http://www.citroen-club.cz/forum-kategorie/citroen-c5-23

doplněno 08.07.12 19:29:

P.Masoni je kolega citronář?Nebo jen uživatel?

Datum: 08.07.12 18:31

c5 break mám v provedení 2.0 Hdi; osobně můžu doporučit. nicméně jedná se o ojeté auto a tam to bude vždy loterie. záleží na tom, jak se k autu chovali předchozí majitelé...

inspiraci hledejte třeba tady. najdete tam spoustu nápadů a postupů, jak opravit něco za desetinu ceny požadovanou v některých servisech. najdete tam i spoustu ochotných lidiček, kteří vám rádi poradí...

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.