Prasklé čelní sklo

Od: Datum: 06.07.12 15:43 odpovědí: 20 změna: 09.07.12 17:30

Ahoj lidičky,potřeboval bych poradit s prasklým čelním sklem. Jel jsem z ranní šichty,přítelkyně volala,že je s našima dětma u svojí mamky a že jestli chci,mám se stavit na kafčo.Tak jsem jel na kafčo,proběhl pokec a nějaký ty srandičky s dětma,potom jsme to zabalili a že pojedem dom.Přítelkyně s dětma do svojeho auta a já do svojeho,(parkoviště bylo štěrkové) přítelkyně jela přede mnou,jen jsme vyjeli na hlavní,vidím jak od jejího zadního kola letí šutr jak víčko od lahváče a přímo do prostřední spodní části předního skla.Mám tam malinkýho pavouka,ale asi 20cm prasklinu a je to dost vidět. No a jelikož nemám připojištěné čelní sklo,tak bych potřeboval radu,jak to uhradit.Jestli se "práskne" přítelkyně na pojišťovně a vezmou ji bonusy a nebo aby se jí nezvedlo pov.ručení a nebo to zatáhnout vše z vlastí kapsy. Prosím o radu a předem moc děkuji!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.07.12 15:53

Zkusit nějaký servis někteří vše vyřídí přes pojištovnu třeba na někoho jiného asi za nějaký poplatek ale vyplatí se to jednou sme to tak řešily zaplatil jsem asi 500.-za nové sklo z prací sklo tenkrát stálo kolem 3000.-zkuste něco objet jinak je jasný že přítelkyně přijde o bonus a nebo najít nějakého dobrovolníka za kterým jedete a je to

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.07.12 15:56
avatar

pokud se přítelkyně "práskne" může se stát, že příští platba pov. ručení bude vyšší. ale také to nemusí mít vliv - záleží na podmínkách pojišťovny. nicméně pojišťovny nerady platí pojistné plnšní mezi rodinnými příslušníky. je přítelkyně rodinný příslušník? abyste na konec nemusel čelit obvinění z pojistného podvodu...

řešil bych to asi jinak...

doplněno 06.07.12 18:59:

erikch:

rodinnýpříslušník = manžel, manželka, druh, družka, dítě, rodič a prarodič...

pokud má přítelkyně stejnou adresu trv. pobytu a mají spolu děti, pak bych o incestu asi neuvažoval...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.07.12 17:34
avatar

2masoni-pokud by byla přítelkyně rodinným příslušníkem-zavánělo by to incestem,takže to asi nehrozí...a k věci-přesně jak zde bylo psáno-obejít(osobně) skloservisy a za příslušnou cenu "něco na pivko" se nechá výměna(uhrada od pojištovny) domluvit na nezávislém povinném na vás obou-zcela běžná praxe-pojištovny vydělali za rok 2011 necelých 10 miliard,takže vaše sklo je nerozhodí...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: guli®
Datum: 06.07.12 18:41

Máme spolu dvě děti a máme společnou adresu,ale společné příjmení nemáme,což asi u pojišťovny bude problém.

Od: laybor*
Datum: 06.07.12 15:58

Klidně to můžete nahlásit na přítelkyni - přijde jen o 5 % bonusu - některé pojištovny , vyjde to o dost levněji , na starou Fábii např stoji sklo i z prací 5 500kč , na bonusu přijde o 100-200 a za rok se jí bonus zase vrátí.

doplněno 06.07.12 19:41:

TO -Ar-

proč nesmysl - to je skutečnost (vlastní )když o tom nic nevíte tak to neodsuzujte ,

samozřejmě záleží jaký má přítelkyně vyjetý bonus, ale i tak se za rok odečte 5 % naspět a je na stejné ceně.Vlastně může být jakykoliv bonus a za rok se dostane na původní cenu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.07.12 16:13

Taky záleží, u jakého auta. Já to řešil z vlastní kapsy (po koupi jsem měl v dolním rohu od hrany ke hraně oblouček praskliny) a sklo stálo 1100,-,guma 250,- a práce 300,-. Tedy u Favorita. U Feldy je to to samé. Pojišťovnu jsem nechal být.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ar*
Datum: 06.07.12 16:50

Guli, je těžké říci co bue finančně nejvýhodnější, když není jasné na jakém autě je to sklo prasklé, jaký vůz má přítelkyně a u jaké je pojišťovny. Toto je potřeba znát, páč tvrdit , že strhnou jen 5% a bude to v řádu stokoruny je nesmysl. Ono je to u pojišťoven rozdílné a taky je rozdílná výše pov.ruč. Něco jiného bude u malého obsahu a něco jiného u 3 litru.

Jste si opravdu jistý, že ten kámen odletěl od vozu přítelkyně a né od před vámi jedoucího náklaďáku?;)

doplněno 06.07.12 19:55:

No když se tohle nedej bože stane, tak je potřeba to auto předjet zastavit a slušně mu říct, že víte , že za to nemůže, ale že od jeho vozu odlétl kámen a rozbil vám přední okno. Shodou okolností se mi to taky stalo před pár lety, nebyl to sice náklaďák, ale dodávka České pošty. Tak jsem dodávku předjel pustil výstažné blikače a pomalinku začal zastavovat a ještě jsem mu z okénka ukázal aby taky zastavil. On to pochopil, zastavil, já mu řekl co se stalo, sepsali jsme formulář o nehodě a bylo. Jako napotvoru to auto zrovna řídil jeden známej. To je ,ale náhoda.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: guli®
Datum: 06.07.12 18:52

Mám prasklé sklo na Audi a přítelkyně Fabii s pov.ručením u České pojišťovny.

doplněno 06.07.12 18:57:

A pokud "ten kámen" odletěl od přede mnou jedoucímu náklaďáku,tak jak se potom řeší tato situace?

Datum: 06.07.12 19:20
avatar

Všechny pojišťovny tvrdili,že toto nemůže řidič ovlivnit a proto v tomto případě nebudou ubírat bonusy,zejména to tvrdila mluvčí ČP!Ale jak je to skutečně nevím,já si preventivně dal připojištění!V minulost se mi toto stalo na ibize,dost pršelo a v inkriminovaném okamžiku jelo několik nákladních aut v protisměru,já jel ve štrůdlu aut,takže hledejte kdo to byl!Nakonec jsem na místním ČSAD v emisní dílně (tam to dělali) nechal ťukanec zalepit,dal jsem tam auto a za půl hodky to bylo hotové,kdo nevěděl,ten nenašel! i když to bylo v zorném poli!Stálo to asi 600,- a byl k tomu i certifikát!

doplněno 06.07.12 19:24:

Jinak Pánové Erik a Masoni- rodinný příslušník je pro úřady jen a pouze manžel,manželka,syn,dcera, matka,otec,bratr a sestra.Nikdo jiný. nevím zda po určité době společného soužití je brán jako r.příslušník i druh či družka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: guli®
Datum: 06.07.12 19:30

Tak to můžu v podstatě hodit na kohokoli,kdo jel v hroznym dešti a byl hroznej provoz a nikdo nikoho neznal a nikdy neviděl*smich*? No jo,ale co potom,jak se to řeší potom?

Datum: 06.07.12 19:45

Představujete si to moc jednoduché. Vždy musíte mít pachatele a on Vám to musí přiznat. Ty doby, kda se stačilo domluvit s nějakým řidičem náklaďáku, jsou pryč. A těžko budete shánět někoho, kdo si k vůli Vám nechá utéct bonus. Jedině někdo, kdo řídí krátce a bonus nemá a nebo o něj nedávno přišel. Před měsícem jsem to řešil u auta manželky. Blbá Kia Picanto a sklo+guma+práce cca 8.000,-

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.07.12 20:10
avatar

tak jsem si tak vzpomněl,známý loni podobnou situaci řešil s autobusákem MHD v Praze-za něco na pivko to nebyl problém sepsat a bylo hotovo...Zkusit někd e na autobusáku nějakého "říďu" oslovit a uvidíte...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: guli®
Datum: 06.07.12 21:25

Právě že si to moc jednoduše nepředstavuju,akorát potřebuju radu,jak to vyřešit co nejjednodušeji,nejlevněji atd.

Datum: 06.07.12 22:50

Hned pod Vaším dotazem je reklama jako kráva : Čelní sklo zdarma!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.12 18:35

Prdlajs zdarma, ale z připojištění čelního skla. Slovíčko "zdarma" je chyták a divím se, že zrova vy, pane kolego, na to skočíte. NIKDO VÁM NIC ZDARMA NEDÁ.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.07.12 05:41
avatar

no s takovouhle prasklinou jsem jeste nejmin rok jezdil, a az me stvala, okno jsem vymenil za svoje, a bez papiru to stalo 5000 ...mam zahr. auto. Sranda byla, kdyz hned mesic po oprave jsem nasel zas prasklinu od sutru, a vubec nevim kde jsem ji vzal :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: cobrak*
Datum: 09.07.12 10:28

Dobrý den.

Stačí, když si opíšete číslo nějakého autobusu MHD a zavoláte na dispečink, že jste jel za tímto autobusem a odskočil od něho kámen a rozbil Vám sklo. Oni to vůbec neřeší a hned Vám přes pojišťovnu vyplatí peníze. Je to ověřeno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: guli®
Datum: 09.07.12 16:00

A to ten autobus nemusím ani zastavovat a domlouvat se z řidičem?

Od: cobrak*
Datum: 09.07.12 16:37

Nemusíte, protože řeknete, že Vám prostě ujel za cestujícími, protože si Vás nevšiml přes zadek a Vy jste ho nechtěl zdržovat a dělat problémy. Nejlepší je to, zavolat na nějaký velký dopravní podnik. Třeba pražský. Tam se točí tak velké peníze za opravy strojů a autobusů a tramvají, že to s Vami nebudou vůbec řešit, protože je to pro ně zanedbatelná částka. Co máte za auto? Jestli nějaké starší, tak si normálně zajeďte na vrakoviště a tam si kupte za 300Kč nové a máte to bez běhání ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: guli®
Datum: 09.07.12 17:30

Jsem z Liberce,což by asi nebyl taky problém. (Vlastním Audi r.v.98)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.