A zase ta ČKP

Od: Datum: 05.07.12 09:37 odpovědí: 18 změna: 04.11.12 21:43

Dobrý den, ČKP se rozhodla vymáhat pokutu po mém 10 let mrtvém dědečkovi, navíc za období, kdy již bylo auto zvrakováno. Auto jsem nechal zlikvidovat v říjnu 2011, snažil jsem se samozřejmě auto vyhlásit z registru, ovšem městský úředníček mi řekl, že auto si musí vyhlásit ten, kdo je v techničáku. Na námitku, že tato osoba je deset let mrtvá, mi řekl, že ho to nezajímá a mám doložit dědictví, cosi od notáře atd., samozřejmě jsem nic takového neudělal. ČKP vymáhá částku za poslední kvartál 2011, kdy vozidlo neexistovalo(ano, bylo tam asi 10 dní, kdy odtahovka nebylo schopná dojet a auto bylo nepojištěné). Okamžitě jsem jim dopisem sdělil, že vůz je zlikvodaný, že obesílaná osoba dávno nežije a také, že jsem ochoten uhradit oněch deset dní, kdy auto bylo nepojištěné. Na toto nepřišla během 30 dní žádná odezva, podíval jsem se tedy do toho jejich online systému, kde byla informace a přijaté listina, ta byla přeškrtnutá a vpravo napsáno "zamítnuto - nedoloženo". Nahrál jsem tam tedy naskenovaný doklad o ekolikvidaci. Teď po dvou týdnech se koukám a znovu přeškrtnuto a "zamítnuto".
Jak mám postupovat, mě v podstatě nic nehrozí, oficiálně se mnou pokuta nemá co do činění, ale na adrese, kam přišla pokuta bydlí babička a bojím se, že českého exekutora nebude zajímat, že osoba, kterou přišli exekuovat dávno nežije..
Díky za případnou pomoc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.07.12 10:41
avatar

bohužel jeden z mnoha smutných příkladů "fungování" systému v ČR-bohužel byla trošku chyba reagovat jménem zemřelého dědy-zásilka měla být přes poštu vrácena,s tím,že adresát je x let po smrti...Ted jde o to dědictví jako takové-bylo i ono vozidlo předmětem děd.řízení? a pokud ano,kdo je dědicem? Ten jejich online seznam je řekněme nástrojem jak lidi udržovat ve stresu ze sankcí-celé jejich jednání je určitým nátlakem-pokud je totiž člověk pod tlakem nesmyslných(o oprávněnosti ani nemluvě) sankcí-je víc pravděpodobnější,že zaplatí-a to ČKP potřebuje-ne lidi,kteří se s ní budou soudit,zdráhají se cvakat atd...Jedinou účinnou zbraní je okamžitě přejít do útoku...Zrovna dnes se objevila na netu zpráva o peripetiích nějaké paní,na jejíž ukradenou OP někdo nasekal asi 40 pokut u DPP-a bohužel ani soud nezajímá,že paní samozřejme ztrátu nahlásila na PČR a prokazatelně metrem nejezdí,když žije a pracuje někde 300 km daleko,že...-a za tohle bere soudce OS 60 000,-měsíčně bez jakékoli zodpovědnosti za svá rozhodnutí...Tím ale neříkám to vzdávat-naopak!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: liborl*
Datum: 05.07.12 10:58

Dobrý den Eriku, děkuji z aodpověď.

V dopise jsem se označil za vnuka zesnulého, neodpovídal jsem tedy jeho jménem. Ale přiznávám, že o možnosti vrácení zásilky jsem nevěděl. Do dědictví jsem se díval - v dědictví je uvedena moje matka. Ovšem ta ho darovala mému otci (pak se rozvedli) a auto užíval otec, o tom však žádná smlouva neexistuje.

Jak chce vůbec ČKP postupovat? Kam až to mohou dotáhnout? Je vůbec možné vykonat platební rozkaz na mrtvou osobu? V nějakém bodě by se to přece mělo zastavit, ne? I když chápu, jsme v ČR.

Mimochodem, živím se vytvářením webových stránek, navrhuji, že vytvořím web, kam soustředíme veškeré a přehledně seřazené informace o boji s ČKP. Měl by o někdo zájem mi s tím pomoci?

Datum: 05.07.12 11:29
avatar

bude to případně asi na delší lokte,ale prokázat pozbytí auta(a tím i zodpovědnosti) maminkou půjde-sice ČKP bude reagovat jejím okřídleným:"toto nelze akceptovat",ale naštěstí jsou v ČR nějaké zákony a ty jsou nad doměnkami ČKP(ale jsme v čechách,kde není nic nemožné-viz.shora)*frajer*

No a samotný nápad vytvoření webu "píšu si s ČKP" nebo jak se to bude jmenovat je super-myslím,že třeba po dohodě zde s adminem by bylo možné po jeho vytvoření vámi zde zadávat odkazy(jakože ne reklama,ale fakt pomoc)-tahle oblast jde mimo mne(já tak něco vydatlovat a vygooglit-do větších akcí se s PC nepouštím:D),nicméně jsem zcela nakloněn pro šíření dobré myšlenky ...Myslím,že z oněch 400 000 ČKP obeslaných jedinců za rok 2011i kdyby každý 10.sháněl info na netu a každému řekněme 20.pomohly ony informace z tohot nového webu,zkušenosti,rady apod.-má to velký smysl...Takže jestli se vám do toho chce,fajn,písněte to sem-osobně to pak budu šířit a shánět info jak to půjde,velké zkušeonosti má M.Cukrář-ten by asi byl také pro a hodně pomohl...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: liborl*
Datum: 05.07.12 11:52

Ano, možná měla korespondovat matka, ale pořád to je tak, že ČKP vymáhá pokutu za dobu, kdy auto neexistovalo a bylo zlikvidované, což jsem jim prokázal dokladem o likvidaci. Přece nemohou smést vysvětlení ze stolu jen proto, že je podala jiná osoba?

Já ty webovky velmi rád graficky zpracuji a vytvořím, ale musí se najít pár lidí, kteří sesumírují a srozumitelně zformulují veškeré informace. Představuji si, že by tam bylo několik modelových případů a k nim řešení. Taky nějaké info o tom, co ta ČKP vlastně je a jaké má práva atd.. Myslím, že by spoustě lidí pomohlo, kdyby ty informace byly přehledně na jednom místě..

Datum: 05.07.12 12:12
avatar

ČKP pošlete ve lhůtě(těch jejich 30dní) odpověd ve smyslu,že při trvání na jejich neoprávněném požadavku budete nucen se sejít se svým velmi erudovaným(a tedy i velmi drahým) právním zastoupením u soudu,a samozřejmě náklady vašeho velmi drahého právního zastoupení hradí strana ve sporu neuspějící...I přesto,že jsme v čechách-je i právně(de iure) nemyslitelné ,aby bylo cokoliv vymáháno za něco neexistujícího...Pokud i další reakcí bude(jakože asi ano)zamítavé stanovisko-opravdu navštivte právníka-i on si rád vydělá, a jděte do soudu...

doplněno 05.07.12 12:16:

a s těma webovkama-o víkendu zkusím něco zagooglit(ideálně závazná rozhodnutí Nejvyšších soudů),sesumarizovat i zde v historii apod.a poslat vnitřní poštou...Myslím,že asi přispějí i ostatní-zejména M.Cukrář...,písnu mu a až se po prodl.víkendu vrátí ,určitě zareaguje...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: liborl*
Datum: 05.07.12 13:11

Výborně, dáme to dohromady, už se na to těším.

Ještě k té mojí záležitosti. Od kdy se těch 30 dní vlastně počítá. Jediné co oni poslali písemně je ten první dopis s výší polatku, na nic dalšího už písemně nezareagovali. Přece nemůžou komunikovat jen protřednictvím té své internetové databáze, ne? Čili mám počkat, az pošlou písemně, že moje výtky a doklad o ekolikvidaci neakceptují?

Datum: 05.07.12 13:23

Já nevím, nijak se v systému platby povinného ručení neorientuji, ale dodal jste jim ty podklady, které si podle výpisu vyžádali, tedy úmrtní list (aby bylo prokazatelné, že vlastník podle evidence za dluh neručí, protože již není vlastníkem), doklad o dědictví (aby bylo prokazatelné, kdo je vlastníkem, koho mají o zaplacení dluhu uhánět) a doklad o likvidaci vozidla (aby bylo prokazatelné, že vozidlo již neexistuje)? Psal jste cosi o naskenovaném dokladu, ale obávám se, že ten nemá žádnou důkazní hodnotu, v době Photoshopů či GIMPů není přeci problém si jakýkoli doklad v počítači upravit k obrazu svému *nevi* Nevím, pokud já něco důležitého někam dokládám na dálku, tak posílám klasickou poštou notářsky ověřenou kopii. Nebo tedy vyřizuji osobně s originálem v ruce, pokud mám úřad "za rohem".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: liborl*
Datum: 05.07.12 13:45

Napsal jsem dopis a následně do jejich systému nahrál doklad o likvidaci - na tomto dokladu je samořejmě razítko a identifikační čísla podle kterých si můžou pravost ověřit.

Já pořád čekám, že tedy laskavě odepíšou, co jim chybí, proč mé námitky neakceptují a popř. mě vyzvou, abych doložil něco dalšího, což samořejmě milerád udělám.

Datum: 05.07.12 15:32
avatar

To Lesy- osobně jsem také řešil problém, s tím že na jejich 1."obsílku" jsem odpověděl písemně a do týdne i e-mailem! 2.obsílku jsem dostl asi o 14 dní později,a to jsem již řešil jen el.poštou!

To Libor L - Jejich odpověď jsem nehledal na jejich portálu,došlo mi do měsíce poštou.

Pro Vaše vysvětlení.Prodal jsem nepojízdné auto na opravu s dodatkem smlouvy,kde jsem zakotvil povinnost kupujícího IHNED uzavřít PR! a po opravě provést STK, s tím,že každý rok se kontaktujem a prodloužíme pomyslnou smlouvu o pronájmu!Jenže kupec byl vyčůránek, a PR nesjednal a neplatil ,tak se obrátila CKP na mne abych platil!

Pokud budete chtít,tak doklady můžu elektronicky (tj sken se začerněnými os.údaji ) mohu poskytnout.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavelsv
Datum: 08.10.12 14:01

Veškeré doklady, které posílá kdokoli ČKP jsou s největší pravděpodobností nátlakem vylouděné na hraně zákona, ale spíše nezákonně, tak tyto doklady jim zasílané jsou vodou na jejich mlýn. Pokud posíláte např. technické průkazy (kopie) atd., je to v podstatě nezákoné šíření osobních údajů lidí zapsaných v nich (předchozí majitelé a pod) , viz zákon č.101/200. Pokud vás ČKP k tomuto v podstatě donutí, je iniciátorem nezákonného jednání. V tomhle zákoně je i formulováno, že pokud chce někdo vymáhat i souhlas se zpracováním osobních údajů, tak jak to je dole na té jejich odpovědní aplikaci (čtvereček, který musíte zaškrtnout, bez toho se vaše odpověď neodešle)), je to také nezákonné, protože tam není uvedeno na co a na jak dlouho tyto údaje chtějí využít. Všechny vymožené platby do 14 ti dnů nepojištěného vozidla jsou nezákonné, pokud vozidlo nebylo provozováno (to už jsem úspěšně absolvoval, ale dalo mi to, než jsem to sesmolil ) Podle zákona č.168/1999 je majitel a provoz. vozidla svým jménem atd. atd. povinnen do 14 ti dnů uzavřít pojištění pokud předchozí zaniklo, nebo pokud se stal majitelem atd. atd.. Je ovšem problém, pokud tuto platbu zaplatíte, protože tato skupina (ČKP) je nekontaktovatelná normálním způsobem, takže vymoci zpět peníze je podle mého názoru problematické díky velké investici do "procesu" s nimi. To by šlo celkem dobře provést při hromadné žalobě a pod.. Jinak aby byl kdokoli vůbec povinnen jednat s ČKP a něco dokazovat na svoji obhajobu je v právním státu asi nenormální. Všechny ty jejich pohledávky jsou založené pouze na výpisu z evidence vozidel, a ten není v žádném případě doklad o vlastnictví vozidla, nebo o skutečném provozování vozidla a podobně. Toto již řešil NSS tuším, někde to mám v PC. Jednoduše řečeno aby se na kohokoli vztahoval tento zákon např. 168/1999, musí ho dotyčný porušit, a potažmo by se poté musel řídit nějakými lhůtami v něm uvedenými. Další věc je povinnost "dát značky do depozitu", to je podle zák. č. 56/2001 , ( tam je 14 dní a povinnosti o vyřazení vozidla atd., atd.), ale to v žáném případě nepřísluší nějaké ČKP, ale úřadu obce s rozšířenou působností tento zákon vymáhat, ale jsou tam i povinnosti úřadu, a tu splňuje (vyřadit vozidlo z evidence ,když není pojištěno atd.) málokterý úřad. Pokud by totiž konal jak má, zahájí bez odkladu řízení v této věci a nemůže dojit k prodlevám v pojištění 2,3, a víc měsíců. ČKP má mimochodem v případěch nepojištění vozidel také nahlásit tyto věci (viz 168/1999) bezodkladně po zjištění situace, což nedělá, takže také nejedná podle zákona, který si nechala ušít TÉMĚŘ! na míru. Musím zdůraznit, že nejsem bohužel právník a ani nemám žádného v rodině, takže se samozřejmě v něcem můžu mýlit, a náš českej právní bordel nezaručí nikomu nic, ale věnuji se i těmto věcem, protože to dříve neb později potká každého! a snažím se i při školeních řidičů aspoň trochu poradit. Takže bojujte všichni jak umíte s tím odporným neřádem, který se tu roztahuje. Pozn. neuznávám provozování vozidla na pozemních komunikacích a parkování na nich bez zákonného pojištění!, ale jsem proti přízivě na lidských chybách tohoto zrůdného formátu, jaký předvádí zákonozrádci a i ČKP a jim podobní. Takže takhle v krátkosti můj ryze soukromý pohled na věc S pozdravem Pavel

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 05.07.12 11:21

Jsme v ČR, kde jsou nějaké zákony a je třeba dle nich postupovat, tedy se měl starat dědic, korespondovat jeho jménem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.07.12 14:00
avatar

Libore, odpověděl jsem Vám na vnitřní poštu.

nejděte mě on line..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nu*
Datum: 08.10.12 14:45

dopadnete jako ta babička, která s ČKP pořád komunikuje jménem 5let mrtvého dědečka, chodí na poštu a pořád přebírá zásilky doručené na jeho jméno...první složenku zaplaila,dnes je v pr**li protože z nich ty prachy nikdy nevymůže..je stará ničemu nerozumí akorát má prožízlou pusu a o co je hloupější, o to je aktivnější a iniciativnější... co se stalo s autem bohužel neví, nic nezdědilaauto

To je snad větší polovina Čechů úplně natvrdlých, když smrtí zanikají veškerá subejktivní práva, smrtí člověka vše končí...VŠE TÍM KONČÍ.

Pokud jste nebyl schopen předložit "městskému úředníčkovi" Usnesení o dědictví, ze kterého by vyplynulo že jedine Vy jste oprávněn jednat jménem zesnulého, protože jste přímým dědicem, předpokládám že dědicem nejste...Nebo se mýlím?

Měststký úředníček neví, kdo auto zdědil...Usnesením dokládáte že jedině Vy, a ne někdo jiný jste ioprávněn disponovat autem, a teyd i rpovést jménem zesnulého evidenční úkon...ale tyto věci řeší občanský zákoník a učí se to děti na střední škole...

Měststkému úředníčkovi nepřísluší řešit vlastnické vztahy k volzidlu, tomu zákon ukládá evidenční úkon provést na základě splěnění zákonných podmínek...bez ojhedu an to ža auto už není, a bez ohledu na to ža je to stará stopětka...dnes se totiž dědí i auta za desítky milionů...a dědí a nakládá as nima ten, kdo je uveden v Usnesení soudu, respektive notáře...ne ten, kdo přijde na úřad s doklady...

Doporučuji Vám proto ujasnit si, kdo je oprávněným dědicem,a pokud nikdo, definitivně ukončit komunikaci s ČKP s tím, že auto není, obeslaný je po smrti, dědic není, a pokud tvrdí opak, mají možnsot dokázat to u soudu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: antickp
Datum: 02.11.12 00:22

Jen doplnuji nejnovejsi poznatky ohledne CKP:

http://www.antickp.cz/2/330/d…ce-prokazovat-ckp-vypis-z-crv

Vyplyva z nich, ze CKP Vas zcela zamerne stavi do pozice kdy musite "prokazovat" svou nevinu, presto ze vi ze na toto nema narok.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: jk82®
Datum: 02.11.12 09:59

dobrý den taky jsem měl čest s tima šmejdama z čkp otec zemřel a čkp mi poslala o uhrazení 1970 kč za pionýra tak jsem jim poslal umrtní list a že nejsem majitelem vozidla čekal vic jak 30 dnů než se rozhoupali (když nejsem vlastníkem ani to nezdědím tak proč platit nakonec to ukončili v můj prospěch tak že se nebat a branit se . a ještě jednou dík m .cukrářovi

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nu*
Datum: 02.11.12 11:17

je důležité si uvědomit si že smrtí člověka zanikají všechna jeho subjektivní práva, také je důležité uvědomit si, že v řízení o dědictví se jednotliví účastníci řízení mohou svobodně vyjádřit, a také ohradit proti počínání úřednice od notáře, kdy na základě jakéhosi záznamu v registru vozidel zahrnuje notář neexistující nebo dávno prodané auto...prodané auto nelze zdědit, protože vlastnictví přešlo prodejem na někoho jiného...také nelze dědit, co neexistuje...

Bylo by dobré aby se naši občané konečně naučli číst vše, co podepisují...na konci usnesení o dědictví je přehledné poučení o tom, že se proti obsahu lze odvolat...stačí napsat pár vět o tom že nesouhlasím s tím, že dědím něco, co neexistuje, a pokud to existuje, ať mi to soudní úředník či notář fyzicky předá...

Výplatu od zaměstnavatele také dostáváte tak, že jí na papíře dostáváte, ale ve skutečnosti ty peníze nemáte?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.11.12 19:35
avatar

nu, chválím Vás za osvětu! *hej*

Každý by si měl přečíst tento Váš text.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.