Nejde nastartovat auto - je to baterií?

Od: Datum: 04.07.12 08:56 odpovědí: 18 změna: 06.07.12 08:23

Včera když jsem po práci sedla do auta, tak jsem nenastartovala. Baterku jsem kupovala v zimě a mám na ní 3 roky záruku. Už jsem chtěla volat do autodílů, kde jsem baterku zakoupila, jestli by byli ochotní mi ji přijet vyměnit. Když jsem měla starou baterku a vybila se mi, tak se mi taky rozsvítily kontrolky, ale už to nešlo nastartovat a klíč se vracel do první polohy. Teď se to opakovalo. A baterku nemusím dobíjet, ne? Přeci když nám baterku v záruce, tak by měla fungovat a dobíjet jí nemusím. A s autem jezdím poměrně často. Jenže zase nechci zbytečně volat do autodílů, když opravdu nevím, jestli je to baterkou. Mohlo by to být něco jiného? V autech se nevyznám...

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 04.07.12 09:03

Terezko, koukejte na kontrolky (mazání, dobíjení), kdyz se snažíte startovat. Pokud místo startování kontrolky téměř zhasnou, bývá vybitá baterie. Nemusí jít o vadnou baterii, třeba je jen vybitá, nenechala jste přes den třeba rozsvícená světla?

Ohodnoceno: 2x

Od: buss®
Datum: 04.07.12 09:34

Otáizka jaké jízdy se často konají. Pokud pojíždění a jezdí se na potkávací světla, tak se akiu nedobíjí! A proto nabíít! Záruka ji nenabije... Do autodílů je třeba přijít s konkrétním požadavkem, ne mne nejde nastartovat.
A mohlo by to být něco jiného, neříkáte, jak se startovalo, na cvrknutí, déle...
Nechat si změřit kapacitu, nabíít.

Od: laybor*
Datum: 04.07.12 10:01

Při krátkých jízdách se zaplými světly,zaplou klimou,rádiem, se baterie nestačí dobít, ale může být chyba i jinde.

Od: terezka*
Datum: 04.07.12 10:08

Když nestíhám, tak do práce jedu autem cca 4 km. To jezdím tak 3x do týdne. A pak jezdím do školy a to je jedna cesta 60 km. Tam jsem byla naposled v sobotu. Je mi jasné, že do autodílů musím přijít s konkrétním požadavkem, proto se tu tak hloupě ptám :)). Jen pokud by to byla baterie, protože je vybitá, tak jí nemůžu reklamovat? Možná hloupá otázka...jsem ženská, tak se v tom nevyznám...Jen jsem myslela, že když mám novou baterii, že s ní nebudou problémy. Pravděpodobně je na baterii nějaká speciální nabíječka, kterou nevlastním. A už vůbec nevím, jak baterii vyndat. Proto pro mě je nejlepším řešením baterii reklamovat, ale teď zase nevím jestli mi reklamaci uznají..

Od: kuba12*
Datum: 04.07.12 10:04

Nevím, z čeho usuzujete, že baterie, která je 3 roky v záruce, se nemůže vybít. Ta záruka v tomto případě nic neznamená. Pokud autem jezdíte často, je pochopitelné, že se baterie snadno vybije, stejně tak naopak, pokud se s autem dlouhou dobu nejezdí(třeba 2 měsíce), tak se také baaterie sama vybíjí, a klidně může být v tu dobu v záruce.

Je možné si koupit dobíječku baterií, není zase tak moc drahá, a baterii čas od času dobíjet - klidně stačí jen přes noc, do rána se dobije.

Datum: 04.07.12 10:13

Dobře tedy...koupím dobíječku baterií a budu si hlídat, abych jí pravidelně dobíjela. Děkuji za odpovědi :)

Datum: 04.07.12 10:28

3 roky záruka na baterku to bude nejspíš značka starline a koupeno v kelly no pokud máte dobíjení o.k. tj na baterii se na volnoběh při puštěných světlech naměří 13,8-14,2V a odběr baterie v klidu tj když je auto zavřené a vše je vypnuté nepřesáhne 30mA je baterie v kopru a je třeba se nedat a reklamovat jí osobně sem takovou baterku reklamoval a poprvý mi to neuznali avšak nedal sem se a na podruhý mi vrátili peníze baterie těchto značek nestojí za nic a výrazně nedoporučuju je kupovat i když vím o jedné a asi jediné vyjímce kdy tato baterie je ve favoritu již 7 rokem a stale funguje.

obecně to beru tak pokud je elektrika vozu o.k. a já nabiji baterii a ta mi do 14 dní lehne tak scháním jinou.

dále pokud startuji a na baterii mi při startu klesne napětí pod 8V je opět baterie na výměnu

a pokud scháním baterii tak se snažím koupit co nejsilnější baterii která se mi rozměrově vejde do auta nic se tím neskazí a v zimě se to ocení to mi věřte

doplněno 04.07.12 10:29:

a dodávám osobně dobíjím baterii před zimou a po zimě jinak nemám potřebu

Datum: 04.07.12 19:04

Ted koukám na záručák a je to baterie PROFORCE...

Datum: 04.07.12 18:08

Terezko pokud je baterie vybíta, tak nabíjecka až tak nepomůže, pokud v autě nefunguje dobíjeni. V první řadě by vám měl někdo změřit napětí v síti, pokud je vše v pořádku, tak to může být třeba ta baterie nebo taky špatné relé, pojistky nebo klidně starter. Baterie se sama od sebe nevybije a v létě v pohodě vládne i popojizdeni po městě. Takže nejprve změřit napětí v síti a aku, nejlépe při zátěži, pak dejte vědět.
doplněno 04.07.12 18:14: Kontroly při startovani zhasnou nebo ne?
doplněno 04.07.12 19:21: Tak to ji máš vybítou, nech si ji u někoho nabit a místo do nabíjecky investuj do opravy elektroinstalace. Baterku nabij co nejdřív.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.07.12 18:56

Včera kontroly zhasly...dneska jsem šla do auta pro záruční list od baterie a už nešel ani centrál...včera ještě šel. A centrál je přeci na elektřinu... No já už jsem z toho jelen :D A ono sehnat před svátkami známého, který by se na to podíval je taky umění...takže musím čekat až do pondělí :(

Datum: 04.07.12 19:06

Nejen že máš vybitý akumulátor, ale zřejmě ti ho v autě něco vybijí rychleji než je zdrávo.
Kontaktovat prodejce baterie netřeba (ten s tím nic nenadělá), chce to kamaráda z nabíječkou a multimetrem na změření klidového proudu. Nebo zanes tu baterku do nejbližšího servisu ať ti jí nabijí.

Datum: 04.07.12 19:54

elektroinstalace? to nee... i když centrál už mi parkrát blbnul ( zamkla jsem auto a když jsem se k němu vrátila bylo odemknuté ). Noo, je to starší Seat a stejnak jsem si říkala, že bych ho před zimou za pár korun prodala. Už jsem sehnala někoho s nabíječkou, takže zítra ráno se už budu baterie nabíjet :) tak snad to bude všechno ok :)

Datum: 04.07.12 20:09

Baterie nesmí zůstat dlouho vybitá. Dochází k nevratné sulfaci desek (zmenšuje se jejich činná plocha). Akumulátor tak nenávratně ztrácí kapacitu (výkon).

Od: fulllempl
Datum: 04.07.12 23:21

Pokud jezdíte pořád stejné trasy a stalo se vám to poprvé tak je klidně možné že vám to něco v autě vybíjí...mě se ještě na škodě 120 stalo,že vyhřívání zadního okna,se dostalo do skratu,nějak se to spojilo a pořád to vyhřívalo okno...žádná kontrolka nic neukazovala nic prostě,ráno jsem přišel k autu a ani interiérové světýlko nesvítilo jak byla chudinka baterka vytřískaná

Teorie 2 je dobíjení,vadné dobíjení(alternátor)nedobíjí v dostatečné míře,nebo vůbec a to ještě nějakých 40km ujedete než se baterie totál vytříská

Datum: 05.07.12 20:07

Tak to jsem zvědavá co to bude. Baterie se od osmi rána dobíjí a ještě teď v osm večer není dobitá! A ráno, než se baterie vyndala, tak jsem zkoušela ještě nastartovat auto a už se nerozsvítily ani kontrolky. O tom alternátoru mi už někdo něco říkal...nevíte kolik by cca stála jeho výměna?

Datum: 05.07.12 21:26

A koukla jste do baterie zda je tam taky dostatek elektrolytu?.odkud jste?Já myslím,že pokud byste byla poblíže někoho z nás co tu píšeme že většina by byla ochotna se Vám na tu baterku podívata a event. změřit zda auto dobíjí či ne.

doplněno 05.07.12 21:30:

PS to že se nabíjí už půl dne neznamená nic,záleží na proudu jakým se nabíjí.V zimě jsem svůj AKB nabíjel víc jak 24h (zatím drží ale na zimu asi bude muset jít nová)

Datum: 06.07.12 06:48

Z Jindřichova Hradce. Za chvilku se tam bude baterie dávat. Tak mi držte pěsti, ať nastartuji :) Alespoň abych si auto převezla před panelák. Protože takhle mi stojí na jiném sídlišti kde mi jednou z něho strhli zadní křídlo a podruhé vykradli. S auty to není vůbec jednoduché :)

Datum: 06.07.12 08:23

Zdravím. do JH.Posílám Vám SZ!

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.