Nezodpovědná autoškola

Od: Datum: 03.07.12 17:08 odpovědí: 20 změna: 10.07.12 22:28

Ahoj.Chodila jsem do levné autoškoly blízko mé školy.Byla to chyba jsem nadmíru nespokojená! je to vlastně moje vina,že jsem byla tak hrr ale na to už je pozdě. Tedy můj učitel mě skoro nic nenaučil se vším mi pomáhal internet( kdy mačkat spojku atd..) závěrečné zkoušky jsem nedala jedině z jízdy ale všechno jsem jinak zvládla.*mala*.Nejvíce co mě naštvalo,že volný termín měli až za 2měsíce na opravky.Když jsem volala učiteli na doplňující jízdy-nemá místo ještě k tomu jsem zjístila,že se termín přesunul na dřív a nikdo mi to nehodlal zavolat!*plac* Jsem z toho zničená ale potřebuji trénink.rovnou tedy k otázce *smich* I když sem u jiné autoškoly byla by možnost si v Olomouci objednat někde doplňující jízdy? Pokud ano,kde? Budu Vám vděčná za odpověd.

Mimochodem opravky jsou : 9.7.2012. Děkuji Vám :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.07.12 17:53

Zřejmě si bohatá, když si kupuješ levné "věci" :)

U autoškol to většinou platí dvojnásob. Je líto budoucímu řidiči dát za autoškolu 8 tisíc? Pokud jo, tak si vybere autoškolu za 6 tisíc, kde je většinou starý vozový park, neochotní instuktoři, a propracovaný systém, jak ze žáků vymámit další peníze *smich* Takže ve výsledku autoškola tě vyjde dráž, než nejdražší kurz u jiné autoškoly.

Většinou každá autoškola nabízí kondiční jízdy. Avšak je to podmíněno platným řidičským průkazem, což pro tebe neplatí. Doporučoval bych ti kontaktovat vybranou autoškolu v Olomouci, a domluvit se osobně.

Případně pohrozit stávající autoškole.

Případně požádej kamaráda, rodinného přislušníka a projeď se jeho autem, samozřejmě za jeho asistence.

Mimochodem je i možnost přejít k jiné autoškole.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.12 19:57

Šetřila jsem 3roky a stejně mi museli ještě rodiče pomoct.Mě se jednalo jen o to jestli bych tento týden měla někde šanci si někde zaplatit ty doplňující jízdy ( tata zrovna odjel mimo ČR a známí nejsou ochotní :().Čeká mě oprava v pondělí a 2měsíce jsem neřídila auto proto se toho bojím.Hold budu muset počítat s dalšíma opravkama *smich*.Jinak děkuju za odpověd.

Od: cobrak*
Datum: 03.07.12 18:08

Ahoj. Přejdi k jiné autoškole. To jediné Ti pomůže. Tam si Tě vezmou k sobě a budou s Tebou jezdit. Ale musíš k nim nadobro předjít, jinak s Tebou jezdit nebudou. Ale možná bych zahájil výcvik od začátku, pokud nic neumíš, protože nejde o to mít řidičák, ale jde o to umět jezdit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.12 20:02

Ahoj.uvažovala jsem o tom ještě před tím než sem měla vůbec dělat závěrky.Jelikož budu dělat opravky v pondělí nemá cenu nikam přestupovat,budu muset jen dokola otvírat peněženku *smich* nebýt internetu a youtube a trochu trpělivosti taty tak bych opravdu řídit neuměla-docela to ujde,jen bych přece jenom chtěla aspoň si to ještě natrénovat.Bohužel tedy budu muset jít nepřipravená a bude mi muset přát štěstí i když jsem smolařka :) Děkuji Ti za odpověd

Datum: 04.07.12 00:28

Zní hrůzostrašně, co píšeš*smich* Kdybych byl o Olomouce, klidně bych tě podpořil *smich*

Ale vážně. Pokud peněz nemáš nazbyt, absolvování nového kurzu v jiné autoškole je podle mě zbytečné. Lepším řešením bude zpočátku jezdit se zkušeným spolujezdcem, který bude tvé nedostatky a chyby opravovat.

V zásadě doporučuji jízdu před zkouškou. Píšeš, že známí nejsou ochotní.. Přesto nevěřím, že by se nenašel nikdo, kdo by nebyl ochoten se s tebou projet. Nabídni protislužbu, finanční odměnu, cokoli.. a nabídek budeš mít plno ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.07.12 06:23
avatar

Je to tak. Teorii ovládáš, to se opravdu časem nadrtit dá, Ty potřebuješ především praxi. V té autoškole asi bylo jejich záměrem, aby sis připlácela hodiny navíc a oni tak z Tebe tahali peníze.

Chtělo by to šikovného kamaráda, bráchu, bratrance, strýce /neříkej, že nemáš/, který má "na doma" nějaké už staré auto - Š 120, Favorita... Kdybys něco odřela, aby to nebyla škoda. No a vyrazit na vedlejší silničky, kde je minimální provoz. . A trénovat.

Vzpomínám s nostalgií na rok 1973, kdy jsem dělala řidičák. Bylo to součástí učiva na střední škole, trvalo to celé sice od září 1972 do května 1973, ale připravili nás výborně, řidičák na 1. pokus.

A na osobní auto + motocykl mě to celé stálo tehdy 450 korun! Zlaté mládí. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 04.07.12 07:20

A průměrná mzda byla necelé 2 000,- Kčs.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.07.12 08:42
avatar

To RV -a zapomněl jsi dodatmže této výši průměru dosahovalo minimálně 70% pracujících že? a dnes je to lepší viď máme průměrnou 24 000 ale 70%pracujících dosáhne s z bídou k 15 000kč!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.07.12 00:21

To ani ne.Většina absolventů autoškoly již někdy auto řídili-tudiž pan učitel jim nemusel vysvětlovat,co a jak se má...Jen kontroluje a diriguje žáky mi to tak připadá.Ještě sem ho upozornovala,že auto jsem nikdy neřídila a na trenažeru byl svědkem *smich* Když sem sedla do tatového auta neuměla jsem se ani po 4jízdech v autoškole rozjet-učitel to dělal za mě.Jak sem psala nebýt internetu a youtube tak sem opravdu ztracená.Docela mi to jde i sestra říkala,že řídím lépe než tata *smich* a to že mě ségra nikdy nepochválí v ničem! Takové ceny jako jste měla Vy,Vám závidím-ted je to děs a hrůza! Stručně a jednoduše mám strach protože jsem 2 měsíce neřídila auto a na opravky půjdu bez toho aniž bych si zkusila zajezdit :(

Datum: 06.07.12 00:10

Ahoj.Hůř se také cítím a mám strach opravky jsou tu za 3 dny a opravdu nekecám jsem právě v takové nouzi,že nemám koho požádat o to jestli by byl ochoten i za poplatek mě nechat řídit.Otec odjel mimi ČR a ostatní jsou na dovolené a ten kdo tam není nemá auto...:( Děkuji jinak za radu ;):)

Od: buss
Datum: 04.07.12 08:45

Dobré rady ať s tebou někdo pojezdí, ale zapomněli říct kde... a jak by to dopadlo, kdyby vás chytili polis. Nejlépe bude, když obejdeš AŠ a poptáš se.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.07.12 08:57

To každého rozumného člověka napadne. Na regionálních silnicích, kde je nízký provoz lze předpokládat, že pravděpodobnost setkání s policisty je nizká. Mimo to se nabízí plno dalších míst, od polních cest, rozsáhlá parkoviště, až po účelové komunikace.

Pro zajímavost. Znám člověka, který od 13 let jezdí autem. V době, kdy jsem s ním jel, mu bylo 16 a mohu říci, že jel daleko líp jak kdejaký řidič. A jedná známá, už padesátnice, po 30 letech vlastnění řidičského průkazu, byla poprvé zastavena policisty.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 06.07.12 00:17

Náhoda je sviňa, kolikrát je na takové cestě potkám, jak se tam zašívají..., nebo se jen tak projedou a poznávají okolí (nejsou-li sledováni). Uváděné cesty jsou komunikace veřejně přístupné.
Může někdo jezdit jak bůh, ale když nemá řp...
Ano, jsou takoví, kolikrát je člověk stavěn?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: blackflames
Datum: 04.07.12 09:08
Nerikej ze nanajdes nekoho kdo te vezme na nejaky okruh nebo letist v okoli olomouce a zkusis si to tam
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.07.12 00:11

Z tohoto důvodu,že nemám s kým pojezdit a cvičit řízením jsem napsala sem na tuhle stránku.cítila bych se jinak kdybych opravdu měla s kým cvičit ale bohužel nemám :(

Datum: 06.07.12 08:54
avatar

Sice Ti nepomůžu,ale pokusím se povzbudit. Manželka neudělala jízdy ani na jeden pokus.Vzdy ji (zkušební komisař byl pěknej de...) znervoznil a ona pak udělala botu.Instruktor řekl,že nemá cenu dělat nový kurz,tak si neustále připlácela jízdy (měli za to peníze,a navíc jeden protokol o zkoušce zašil,tjinak by opravdu nusel dělat celej kurz) i když to vyšlo jako celý nový.Nakonec udělal jízdy v době největšího stresu!nahrnulo se více problémů a největší byl ten,že jsem ráno musel odvézt dceru (7roků) do nemocnice a vypadalo to dost špatně ,na selhání ledvin a najednou v takovém stresu a udělala!sice o půl roku po prvních lidech z kurzu ,ale udělala místo za 3000 tak za 10 000!Budu držet palce nic jiného totiž nejde dělat!

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 10.07.12 16:47
Ahoj takže opravné zkoušky jsou za mnou a 9 lidí z 4 to neudělali.Měla jsem strašný strach a moje jízda podle toho vypadala i po tom co jsem 2 měsíce neřídila.Neljlepší na tom je že jsem byla PRVNÍ osoba, která tento dne zkoušek ZVLÁDLA! :)*slunce* Chtěla bych všem poděkovat za Vaše názory a rady a samozřejmě za podporu,které mi pomohly Jsem hrozně štastná Děkuju
Od: tr
Datum: 10.07.12 20:18

Zdravím, gratuluji Vám. Teď jenom neusnout na vavřínech a dál se vzdělávat ve zdokonalování jízdy i předpisů a hlavně opatrně a žádné machrování. Ať se kamarádi klidně smějí, ať si ostatní troubí, když je někde např. 70 km/h, neznamená to, že musíte jet přesně tolik, klidně si jeďte po svém, ale ne úplně jako šnek, to je taky špatně. Jinak já praktikuji to, že když řídím já, tak ostatní spolucestující musí dělat to, co já říkám, jinak se nesvezou (jak se někdo nepřipoustá nejedu), jak někdo dělá kravál a bordel, tak ho vyrazím, využívám řidičského práva.*smich*

Dále se někdy hodí na svoje vozidlo nalepit to označení začátečníka Z, ostatní alespoň vědí, kdo to jede a tolik netroubí.

Jinak přeji spoustu šťastných kilometrů a hlavně žádné nehody.

P.S.: Kdyby náhodou přišlo na situaci sporu, či byste náhodou nevěděla kdo má jet, tak je ve spoustě situací lepší počkat, toto samozřejmě neplatí, pokud už jste v křižovatce a pod.

A jak pravil můl učitel: ,,Bát se nesmíš, ale respekt musíš mít vždy."

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.12 20:49
avatar

S některými názory nezbývá než souhlasit!Jen pro doplnění,nejhorší je když jedete pomalu (pomaleji než ostatní) a tyto NEPUSTÍTE před sebe protože jedete uporostřed vozovky!

doplněno 10.07.12 20:49:

To Andrea blahopřeju!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 10.07.12 22:28

Tak Ti moc gratuluji Andreoo! ;) Hlavně jezdi, jezdi, jezdi a jezdi! Důležité je to, že už řidičák máš, ale to neznamená, že to nezapomeneš. Respektive to nezapomeneš, ale budeš se pak bát, když nezačneš řidit co nejdříve. Takže ještě jednou gratuluji a přeju hodně štěstí a kilometrů bez nehod!

P.S.: Kdyby takhle napsali všichni, kteří se na něco zeptají, jak jim to dopadlo ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.