Odtah auta - není to trestné?

Od: Datum: 03.07.12 23:41 odpovědí: 13 změna: 20.07.12 14:25

Dobrý večer,
večer jsem v 18h vyzvedla konečně synka ze školičky a utrmácená zaparkovala na místě, kde předemnou vyjížel vuz blíž k domu, synek byl už ten den na tom nějak špatně.. prokašlal noc a až k ránu trochu spal, proto jsem se rozhodla na 10h, kdy začíná ordinovat, navštívit lékařku a zkonzultovat jeho stav, už jsme párkrát takto skončili v nemocnici.. ( podotýkám je astmatik )
jaké však bylo překvapení, když vyjdeme před bytovku a policie zrovna nakládá naše auto na odtahový vůz! Spěchali jsme jim oznámit, že jsme tady aby jsme to mohli vyřídit hned na místě, neboť synův stav nebyl uspokující a já spěchala aby nebylo ještě tak strašné dusno, což mu vůbec nesvědčí... bohužel jsem se ocitla v tuto chvíli v jiném světě asi kocourkově!
Policista mi jen stroze odpověděl, že stav mého dítěte ho nezajímá, že vozilo je už naloženo a že si ho mužu jet vyzvednout na ulici, kterou jsem slyšela poprvé v životě a vůbec jsem netušila kde to je! V rozčílení a se sípajícím 3letým synkem jsem volala manželovi ale bohužel se právě nedovolala. Když jsem položila telefon, už jeden z policistů, aniž by mi cokoliv k věci více zdělil, proč například mi bylo vozidlo odtaženo (později jsem se dozvěděla, že po třech letech co takto v místě parkujeme všichni, je to přestupek, protože za bílou čárou v křižovatce se nesmí stát 5metrů, podotýkám křižovatka je to k parkovišti a naproti také... ) sedl spolu s řidičem odtahovky do vozu a odjížděl pryč i s naším jediným dopravím prostředkem, neznámo kam. Stihla jsem zavolat akorát na dva další - kteří si akorát mezi sebou řekli tak jdem a aniž by mi cokoliv řekli a odcházeli, - proč mi nedají alespoň nějaký lístek, či adresu, když tady stojí a na to na mne jen houkli, že nic nemají a že si to mám najít na internetu!
CHAPETE TO?
Zůstala jsem s kuckajícím dítětem na tom vyprahlém chodníku a byla jsem jak opařená.. to jsem nevěřila jakých věcí se může dočkat občanka platící daně a vychovatelka budoucích spotřebitelů a udržovatelů fungujícího státu a hlavně jako lidská bytost od někoho, kdo nosí heslo : POMÁHAT a CHRÁNIT!
Takže jsme v tom dusnu museli sednout do té upocené a přecpané tramvaje a jet přes celé město (asi hodinu, teploměr ukazoval 35C ve stínu! ), kde mámé lékařku! Zpět jsem musela zavolat své mamince aby synka zavezla domů ( čekali jsme asi hodinu, léky i autosedačka byla totiž bohužel v autě u policie! ) a já musela ještě pro auto, protože jinak by si účtovali dalších 120 Kč! I tak jsem jim musela zaplatit 2500,-! Chtěla jsem se synkem k moři, protože by to potřeboval jako ,,sůl,, ale takto to asi nevyjde nevím kde bych teď splašila jako nezaměstnaná do konce měsíce 3000,- ..
Děkuji předem všem, kteří mají s tímto nějakou zkušenost či mi poskytnou radu.

pěkný zbytek večera
s pozdravem
Lj

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.07.12 23:54

5m za křižovatkou, aby projela nákladní auta třeba hasičů (aby se vytočila). Co když někde hoří a oni se tam nedostanou a někdo to díky Vašemu autu nepřežije. Nebo neprojede sanitka.

Pokud tam bylo dost místa, tak i tak jsou ti policajti pěkný svi...ě. Aspoň Vás měli nechat si vzít věci z auta (léky pro kluka) nebo lépe Vás nechat odjet z pokutou, ale vlastním autem.

Ohodnoceno: 2x

Od: uska®
Datum: 03.07.12 23:56

Není to trestné? To je vaše otázka a já dodám CO? Udělala jste přestupek, ač tam parkujete několik let, tak se někdo probudil. Že vám nechtěli dát pokutu na místě je logické, neboť zavolaná odtahovka by jela zpět naprázdno a někdo by jí musel uhradit. Třeba mohli mít policajti jiný přístup k vám, ale to nemohu posoudit.

Mě trestné připadá, že jako nezaměstnaná necháte ve školce dítě do 18 hodin i když minulou noc prokašlal a je astmatik. Jen toto mi připadá na vašem dotazu divné.

Ohodnoceno: 5x

Od: buss®
Datum: 04.07.12 00:12

Zbytečná vata, než se člověk dočte k nějakému faktu,. Jako řidička by jste měla vědět, že je hranice křižovatky a od ní se může stát až od 5 m. Sdělení, že tak parkujete léta je smutné. Přišel všímavý policista... Na jeho postup si můžete stěžovat.

Ohodnoceno: 1x

Od: mowla*
Datum: 04.07.12 02:34

Madam - vy chcete, aby se vaším problémem zaobíral snad i Parlament...

Ano - chraňte si svá práva - ale především dodržujte své povinnosti! Jinak na ta práva nemáte nárok!

Víte - vaše práva končí přesně tam, kde začíná právo jiného - souseda, kolegy, kolemjdoucího...

Fascinujete mne... Na ´takový baby´ občas volám i policajty - stojí ve vyhrazeném stání na parkovišti (´jenom si potřebuju něco domluvit´ - s kamarádkou) a nevnímají, že na ně zezadu invalida troubí...

Ne, holka - napřed se zamyslete nad možností, že někomu 1.zaberete místo 2. znesnadníte přístup 3. otravujete bezdůvodně život

Hmmm - a jó - dobrý večer...

Od: sevos
Datum: 04.07.12 05:48

Bohužel,ža chyby se platí tak jste taky zaplatila.

Od: nu*
Datum: 04.07.12 08:07

domnívám se že jste nezvládla celou situaci, myslím na místě...bůhví jak to bylo...být tam někdo jiný s kuckajícím malým dítětem, možná by komunikoval s policií jinak s jiným výsledkem, v každém případě máte možnost obrátit se na generální inspekci ( GIBS) aby posoudila zda policie nepochybila. Pochopil jsem že se jedná o státní policii, ne městskou. Ta spadá pod město či magistrát, obraťte se tam.

Také nevylučuji žena Vaše auto léta parkující tam kde se to nemá konečně někdo upozornil, víte že i jiným lidem vadí letní vedra, a když oni musí pracně hledat hledat parkování 200 metrů od baráku a Vy to zapíchnete před vchodem, určitě jim to vadí...Ale to se dělá jen v Čechách, ve vyspělých zemích si to lidé nedovolí...myslím parkovat kde se jim zachce...

Ohodnoceno: 2x

Od: frantiseks*
Datum: 04.07.12 16:09

No auto vám v daném případě odtáhnout musel stálo blízko křižovatky a zabraňovalo tak možnému výjezdu IZS (integrovaný záchranný systém) protože jste nebyla u auta rozhodl že nechá auto odstranit. Na to jste si měla dát asi větší pozor. Na druhou stranu vám mohl poskytnout alespoň vstup do auta pro prášky a věci a měl vám vypsat nějaký doklad o tom kde je auto odstavené nebo alespon ustně podat přesnější pozici.

Ale je to i o tom jakej policajt to je někteří jsou debilové kteří zneužívají svého postavení a někteří jsou prostě normální lidi a pochopijou.

Kdysi jel kamarád to jsme ještě byli mladí a blbý ;) s kamarádem který měl rozbitou celou hlavu do nemocnice rozbil si ji někde v lese jel hodně rychle a jako naschvál ho změřili tak ho zastavili když policajtovy všechno vysvětlil tak mu policajt dokonce pomohl s dovozem do nemocnice! Tím sem chtěl říct neodsuzovat celou Policii ale lidi. ;)

Ale nezdá se mi že by policista ve vašem případě udělal nějakou chybu.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 04.07.12 18:20

Vážená,takových lidí co musí jen hromadnou jsou v této republice statisíce! A přesto nedělají přestupky!

Dle mne bylo Vaše chování vůči policistům asi nějak ne zcela vhodné chování a proto jednali jak jednali!Taky se nám stalo,že jsme přehlédli nové značení a vystartovali ma strážníka dávajícího botičku.Ten beze slov ukázal žlutou čáru.Následovala naše omluva,botička do sl.auta a dostali jsme jen symbolické pokárání!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 04.07.12 23:52

Asi jste se na místě řádně předvedla,protože tato situace je samozřejmě na odtah,ale pokud se řidič dostaví na místo před odjezdem odtahovky řeší se jako nedokončený odtah.Uhradíte jej(částka bývá nižší než pokud auto odjede),je vyřešen přestupek-bloková pokuta,popř.oznámení správnímu orgánu a auto vám složí a je hotovo.

Od: ridic
Datum: 05.07.12 00:11

jj, pokud se dostavíte, tak odjet nesmí a platí se nedokončený odtah. Pokuta za parkování je na místě, o tom žádná, ale to že odtahovka odjela bych si nenechal líbit a bránil bych se včetně náhrady škody. 1. já jako majitelka auta jsem se dostavila na místo a přesto odtahovka odjela s autem. 2. Vím kdo řídil, dále využívám svého práva nevypovídat. (Dál nic neříkat, je na policii aby sehnala důkazy kdo tam zaparkoval - pokud to není pod kamerou tak neví kdo přestupek spáchal a odloží to).

Policie má pomáhat a chránit, měli vás na místě skásnout za špatné parkování, vysvětlit že takhle se neparkuje a auto z odtahovky sundat. Tlemit se jak vám pěkně zaškodili, to k práci policie nepatří = dejte jim to sežrat přes policejní inspekci. Pokud podobně budou jednat příště, tak si jejich jednání nahrávejte (to by to pak s odtahem neodjeli...)

Od: petrosek
Datum: 06.07.12 14:03

LOL a jake dane jako nezamestnana platite, vy hvezdo? :D V Praze se na vetsine mist, kde je problem s parkovanim, parkovani toleruje i kdyz neni zachovan prostor 5 metru od krizovatky. Policie na to ale ma pravo. Dle me budete jedna z tech matek, co si mysli, ze muze vsechno, protoze ma fagana, a cely svet si z ni sedne na zadek.

Od: radsinikdo
Datum: 20.07.12 10:27

Jo taky by se mi líbilo byt na mateřské, celý den se válet doma, děcko ve školce do 6, myslet si o sobě kdovi co a že si můžu parkovat kde chci :) ale po pár dnech bych chcipla nudou. Ti policajti dělali co měli, to si jako příště půjdete něco ukrást, kvůli tomu, že se to synkovi líbí a vy na to nemáte? a pak se budete divit, že to někomu vadí? Jo a v solné jeskyni je to taky dobrý, a levnější, Jo a ti policajti jak se chovali bezcitně, nebylo to náhodou kvůli tomu, že by jste se chovala hystericky? A nechápu to jak si tady můžete stěžovat!

Datum: 20.07.12 14:25

Dobrý den, vynadáno jste již dostala, ale já se Vás zastanu. Páč předpisy porušuje každý. Jsem přesvědčen, že jedině kolega řidič odpověděl správně. Pokud započal úkon nakládán, měl být přerušen a vozidlo vydáno. Určitě se najde ve vyhlášce měsat i poplatek za nedokončený odtaz.

Aby Vám polista umožnil vyndat věci z vozidle, které je naloženo je nesmysl. To nikdo nedovolí, ani vy byste to nedovolila. (co když spadnete)

Bohužel jste oplatila na dlouhodobý problém, nedostatek místa...

Přeji aby se to neopakovalo..

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.