Přednosti tramvajím?

Od: Datum: 03.07.12 20:50 odpovědí: 12 změna: 04.07.12 21:01

Dobrý den,

chtěl bych se poradit, nevím kdy dávat a za jakých okolnosti přednosti tramvajím?

Jak se jezdí ve velkých městech kde je plno tramvají? Byl jsem v Brně a hodně zmatený :(

Děkuji

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: laybor*
Datum: 03.07.12 21:03

Vždy dáváš přednost tramvaji - jednou nedáš a je konec - tramvaj už přetláčel před několika lety komik Wimmer - a prohrál.

Řid se semafory a vždy ji dej přednost.

Od: mowla*
Datum: 03.07.12 21:09

Pokud si v té které situaci nejsi jistý, dej tramvaji přednost...

Jinak - lépe - pokud si v té které situaci nejsi jistý, dej přednost čemu(komu)koli... Ale tramvaji (vlaku - i to lze potkat) zvlášť...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 03.07.12 21:11

Třeba pokud tramvaj odbočuje vpravo! když odbočujete vlevo, tak v obou směrech...

to chce klídek a pomalou jízdu..

Od: ruze®
Datum: 03.07.12 21:24

Ať mám přednost nebo nemám,tramvajím dám raději přednost VŽDY!

Od: hankauk*
Datum: 03.07.12 21:25

Tam, kde je nutná přednost tramvaji, je to označeno tabulkou s obrázkem tramvaje a cedulí "dej přednost v jízdě". Není vždy pravda, že se na semaforech dává tramvaji přednost. Bývají semafory pro tram zvlášť a to pak jede ten, komu cinkne zelená.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 03.07.12 21:39

(Hani, kdo píše o semaforech? nějak to nemůžu najít..)

Od: hop®
Datum: 03.07.12 21:53

Milane, hned první reakce... ;)

Od: laybor*
Datum: 03.07.12 22:29

Hope a Milane - kde jinde než na křižovatce (semafory nebo bez) dáváte přednost tramvaji - na silnici je v 99 % souběžná jízda .

Od: hop®
Datum: 03.07.12 22:44

No do důsledku vzato, pokud se řeší přednost, většinou si vozidla nějak kříží cestu, je to tedy křižovatka ;)

Ale jsou i situace, kdy je rovná silnice bez odboček, pouze tramvaj ze středního pásu přejíždí do souběžného pásu na pravé straně komunikace, v Praze je takových míst několik. Ale asi i toto by se dalo nazvat křižovatkou, nebudu hledat přesnou definici.

Třeba http://www.mapy.cz/#x=14.410496&y=50.041259&z=18&l=15

Nicméně já jsem se nijak přít nechtěl, pouze jsem Milana upozorňoval na jeho přehlédnutí... :)

Datum: 04.07.12 11:53

Hope, díky, přehlédl jsem, omlouvám se...Haničko..

*hi*

Datum: 03.07.12 22:24

Měl jsem řidičák asi týden a jednou jsem nedal přednost tramvaji. Spletla mě před křižovatkou umístěná dodatková tabulka, která vyznačovala hlavní silnici měnící směr v křižovatce doleva. Já jsem jel podle tramvaje, která neblikala, protože koleje vedly jen rovně :)) Trochu jsem tedy přidal a švihnul to doleva před tou tramvají po té vyznačené hlavní. Tramvaják jen zazvonil a nevěřícně kroutil hlavou. Náhodou stál za tou křižovatkou SNB, který mě hned zastavil a ptal se mě, zdali vím, co jsem spáchal. Mě to hned došlo, že ta tramvaj byla také na hlavní a navíc jela přímo a já doleva, takže jsem jí měl dát přednost. Dostal jsem 20 Kč pokuty a jel dál. Jó, to byly časy!

Datum: 04.07.12 21:01

bohužel praxe hovoří jasně(míněno tramvajáky z Prahy)-každý kdo po Praze chvíli jezdil,postupně zjistil,že tramvaj má vždy přednost(bez ohledu na předpisy,značení apod.)-jakékoli snahy o opak končí od odřenin až bohužel po tragédie...Jeden vůz tramvaje T3 váží asi 27 tun,čili je jasné "kdo s koho" ...

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.