Povinné ručení a pojišťovna Generali

Od: Datum: 02.07.12 12:36 odpovědí: 13 změna: 02.07.12 23:04

Někdy koncem března jsem se začal zajímat povinným ručením pro moje auto. Toto pojištěni jsem platil u pojišťovny Generali a pojistné období mi mělo skončit 15.5.2012. Na další rok za to po mne Generali chtěla něco přes 4000 Kč což se mi zdálo trochu hodně a tak jsem se začal zajímat zda bych to u některé jiné pojišťovny nemohl mít levnější. Na http://povinne-ruceni.com jsem si proto nechal spočítat cenu za to u jednotlivých pojišťoven a nejlevněji mi to vypočítalo u pojišťovny AXA. U AXA jsem si to byl ověřit a cenu za roční povinné ručení 1549 Kč mi potvrdili. Uzavřel jsem proto smlouvu s pojišťovnou AXA a od 15.5.2012 mám povinné ručení od AXA. Smlouvu s Generali jsem zrušil. Minulý týden jsem jsem byl v pojiťovně Generali odevzdat starou už neplatnou zelenou kartu a při této příležitosti se mne snažili přesvědčit abych povinné ručení u AXA zrušil a znova se s tím vrátil ke Generali s tím, že u nich bych to nyní měl asi o 200 - 300 Kč levnější než u te AXA. Poděkoval jsem jim a tuto nabídku odmítnul. Zajímalo by mne co je to za finta nebo zda v Generali náhodou nechtěli na mne zahrát nějakou nečestnou hru. Když jsem povinné ručení u Generali rušil tak mi žádnou lepší nabídku než AXA nenabídli a nyní kyž jsem už u AXA tak najednou mi to o trochu levnějí nabízejí. Nemáte náhodou s něčím takovým někdo nějaké podobné zkušenosti? Navíc když jsem si dnes nechal na http://povinne-ruceni.com spočítat to povinné ručení tak mi to pojišťovnu Generali ani nenabídlo.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: k2
Datum: 02.07.12 12:41

Neni to zadna bouda. Stejne to funguje u mobilnich operatoru: prijdete do prodejny, ze chcete zrusit smlouvu, protoze jdete k levnejsi konkurenci, oni se Vas zeptaji, za kolik to budete mit u konkurece a udelaji Vam to levneji...

Jen to chce nemit linou hubu. V pripade pojistoven to plati stejne. Jakmile chteji vice penez, tak si rict o slevu nebo jit jinam.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.12 12:42
avatar

vlazy, nepotěším Vás, ale chyba je u Vás.

Osobně každým rokem měním pojištovnu, a vždy na tom vydělám. Vždy když přijde zelená karta a dopis ble, ble, ble, tak ihned vypovím smlouvu,. Pak se teprve starám o to, abych měl levnější.

Přetahovaná o zákazníky je častá a možná...

doplněno 02.07.12 14:06:
vlazy, je to jen na Vás, ale asi píšete z neznalosti...
Co když nikde jinde nic levnějšího nenajdu?
Ještě se mi nestalo, aby předepsaná částka na další rok, třeba i u stějné pojištovny byla nejlevnější..
Dostal jsem nabídku po roce na pojištění Fabie 1,4 asi za 2100Kč na rok. Skončil jsem přetahováním, na 1209Kč (rok)
doplněno 02.07.12 15:05:

Vlazy, je to jen na Tobě,

vždy bude nová smlouva levnější, jak stará. to je tak nastaveno u všech obchodníku. Já neriskuji, to je zkušenost, ty to neznáš , je to obava. Respektuji a přeji Ti, abys příště již věděl, že to musí být vždy levnější..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlazy*
Datum: 02.07.12 13:06

k2: U mne to ale bylo trochu jinak. Když jsem rušil smlouvu u Generali protože mi to AXA nabídla o hodně levněji tak mi ji bez problémů zrušili a ani se mne nesnažili jakkoliv přesvědčovat abych u nich zůstal a nic levnějšího mi nenabídli. Nyní kdy jsem už u AXA tak najednou o mne zase mají zájem a nabízí mi povinné ručení o pouze nějakých 200 - 300 Kč levněji.

milancukrar: Já to sice nedělám každým rokem, ale letos jsem to zkusil. Překvapilo mne ale, že při rušení smlouvy mi Generali nenabídla nic levnějšího, ale nyní kdy jsem už jinam tak se mne snaží nějakou malou slevou přetáhnout zase zpět. Vypovědět smlouvu a až pak se teprve zajímat zda by to někde nebylo levnější mi nepřipadá příliš dobre řešení. Co když nikde jinde nic levnějšího nenajdu? Já si raději nejdříve pozjišťuji zda by mi to nahodou někde jinde nenabídli levnějí a teprve až pak případně ruším jednu smlouvu a uzavíram jinou s jinou pojišťovnou.

doplněno 02.07.12 14:43:
milancukrar: To, že se tobě něco ještě nestalo nemusí nutně znamenát, že se ti to nikdy a za žádných okolnosti stát nemůže. Tak jak jsem už psal nepouštím se příliš rád do nějaké změny když dopředu nevím zda ta změna bude pro mne lepší. U toho povinného ručeni které je pro každé auto povinné bych nerad riskoval to, že zruším smlouvi s jednou pojišťovnou a pak nenajdu nic lepšího a budu se muset vrátit zpět do původní pojišťovny a to možná i za ještě o něco horších podmínek. Nejsem proti změně pojišťovny, třeba i každý rok, ale rád to dělám alespoň trochu s rozvahou. Asi máme na to oba každý trochu jiný názor. Já na rozdíl od tebe nerad v takových záležitostech příliš riskuji.
doplněno 02.07.12 16:31:
milancukrar: Odkud bereš tolik jistoty nebo jak víš, že je to vždy levnější a že je to tak nastaveno u všech obchodníků? Mají to ty pojišťovný někde napsané v nějakých pravidlech které na 100% garantují, že to bude tak a ne jinak? To, že to v tvým případě doposud tak možná vždy bylo není pro mne žáden dostatečně přesvědčivý argument, že to tak určitě musí být vždy. Nasouvá se mi přirovnání tak jako kdyby někdo se snažil přesvědčit všechny řidiče aby ignorovali červené světlo na křižovatkách, protože on ho ignoruje už několik let a nikdy se nic nestalo a tak se ani nikomu za žádných okolnosti nemůže nic stát když bude projíždět křižovatky i na červené světlo. Já ti tvoje přesvědčení v tomto ohledu neberu, ale rozhodně ho nepovažují za dostatečně přesvědčivé.
Datum: 02.07.12 16:59

To vlazy: pokud mohu mluvit třeba o mé "oblíbené" Generali, tak jdu do pobočky na malém městě, klidně s tím, že jsem sice měl ještě včera malus, ale že teď chci 50% bonus a ber nebo nech bejt. Provize jsou jen z uzavřených smluv. Buď dáš bonus nebo ne. Když to nejde nechám mu tam telefon a on se za dvě hodiny ozve že to de (jde). Ono to vždy nějak jde:). Horší jsou ony situace za které provize nejsou*cert*

doplněno 02.07.12 17:50:

Samosebou o Vás neměli zájem, bo provize je za novou smlouvu a už vůbec ne za to, že Vám dám slevu ze stávajícího pojištění. Když jsem chtěl slevu na pojištění ( nebo když jsem věděl, že se bude zvedat cena) tak jsem musel stávající smlouvu vypovědět, a vzápětí (než doběhla) uzavřít novou. Pak mi v jedné a té samé obálce přišlo, že mám vrátit zelenou kartu bo jsem vypověděl smlouvu a na dalším listu papíru byla nová zelená karta na novou smlouvu. Jde tam tedy jenom o to aby to co vy chcete konvenovalo obchoďákovi stran provizí, to že pojišťovna v tu chvíli tratí již nikoho nezajímá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlazy*
Datum: 02.07.12 17:32

Vyjednávat na ceně pojištění se s pojišťovnami asi vždy dá ale výsledek toho vyjednávání nemusí být vždy jistý. Někdy to může vyjít a dá se tak vyjednat levnější pojištění ale rozhodně bych to nepovažoval jako pravidlo, že to tak je vždy a za všech okolnosti. Pokud jde o tu Generali tak když jsem u nich rušil smlouvu tak neprojevili o mne téměř žáden zájem tím, že by mi nabídli lepší cenu než konkurence, ale nyní když jsem už u konkurence tak se mne snažili nalákat na cenu o nějakých asi 200 - 300 Kč nižší což pro mne není až tak hodně lákavé abych se k ním zase vracel. Je to něco podobného tak jako by někdo otevřel dvířka u klece s ptáčkem a pak když ten ptáček z klece vyletí se ho snažil nalákat zpět do te klece pouhým jedním malým zrnkem krmení.

Datum: 02.07.12 17:55
avatar

vlazy, klidně mi nemusíš věřit, já tě nebudu přesvědčovat. Za posledních 8 let jsem vystřídal mnoho pojištoven jak pro svoje vozidla (teď již provozuji jen dvě) a mám dva synky, každý má auto a taky jim zařizuji jiné pojištění..

Rovněž jsem toto zařizoval i u kamoše, který platil České pojištovně přes 2000Kč a teď platí jen 500Kč...

Toto jsou moje argumenty, zkušenost.. chápu tvoji obavu, ale rozhodnutí je na Tobě. Přirovnání k semaforu a ke kleci ani nebudu komentovat...

Zkus okopírovat techničák a zaslat to...ale to jsem již psal..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.12 18:50
avatar

jen tak obecně k tématu-pojištovny(všech asi 17 co smí uzavírat povinné ručení) za rok 2011 utržily dohromady okolo 20 000 000 000,-kaček-přičemž plnění z těchto prostředku bylo ani ne poloviční(necelých 10 miliard)-takže jednoznačně jde o velmi dobrý byznys a každá pojištovna si může dovolit jít klidně i pod půlku tabulkové ceny povinného-u toho procenta populace,které si "o to řekne" a i tak profitují...Dnes je i taková doba,že klidně smlouvám v kamenném obchodě(obchodníci jsou rádi,že vůbec utrží-sice třeba místo 30% marže mají 10%-já jsem taky spokojenej a funguje to),natož pak u pojištoven...Jsou to vaše(naše)prachy a my rozhodujem komu je dáme(kromě Kaklouska-ten se neptá a bere)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.12 18:55
avatar

erikchu, jen 14 - 1 Direct..

to stojí za to poslat techničák 13 pojištovnám a ušetřit peníze...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlazy*
Datum: 02.07.12 19:16

milancukrar: Nejde o to zda ti věřím nebo ne. To co zde píšeš je možná pravda a ve většině případů to tak asi je a ty jsi možná prozatím měl štěstí, že ti to vždy vyšlo přesně podle tvých představ. Mne jde pouze o to, že se zde snažíš tvrdit, že to tak je a nutně musí být vždy a v úplně všech případech a při tom nejsi schopen uvést kde to je uvedené, že ty pojišťovny něco takového garantují. Pokud něco není nějak garantované tak rozhodně nejde tvrdit, že to tak 100% je vždy a jinak to ani být nemůže. To, že např. stovky letadel doletí do cíle bez jakéhokoliv problému ještě neznamená, že se za žádných okolností nemůže žádné letadlo zřítit.

Datum: 02.07.12 19:45
avatar

vlazy, naposledy, nikde to není garantované zákonem předpisem, vyhláškou, že si můžeš vyjednat vetší slevu u jiné pojištovně. Copak na to je potřeba předpis.

Když si jdeš koupit nové auto, můeš vyjednávat o ceně? Když Ti nedají slevu tady, tak ti jí dají jinde. Rovněž tak je to i s pojištením, nákupem stavebního matroše, ošacení...zkrátka obchod.

Vybral jsem část dopisování s pojištovnou, přesněji s obchodníkem...když jsem sdělil, že mám lepší nabídku (kterou mi již 2x snížil)

Ještě s tím p. Fišarem počkejte. Jelikož jste bezeškodní klient, zažádám o mimořádnou obchodní slevu a vyjde to na 1206,- jak jsem se koukal. To bohužel nejde vytisknou v předběžné nabídce, kterou jsem Vám poslal, mimořádná sleva musí projít schválením centrálou. A věřím, že to scvhálí, budu to vědět do půl hodiny.
Od 1.5. už bude pevně nastavená cena, se kterou nebudu moci hýbat a nebudu moci dávat slevy, které jsem Vám dal už teď.
Byla by škoda toho nevyužít
Bc. Martin Kolář

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlazy*
Datum: 02.07.12 20:05

milancukrar: Ano vyjednat se dá často různé slevy. Mne jde ale pouze o to, že jsi tvrdil (alespoň se to tak dalo pochopit), že tu slevu u poviného ručení se dá vyjednat úplně vždy a bez vyjímky tak jak by na to byl např. nějaký právní nárok nebo, že jde vyjednávat tak dlouho až cena klesne např. na 5 Kč.

Datum: 02.07.12 21:21
avatar

nepochopil, ale za to nemůžu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlazy*
Datum: 02.07.12 23:04

milancukrar: Já zase se domnívám, že jsi nepochopil ty o co mi jde, pokud jsi se vůbec snažil to alespoň trochu pochopit. Nemá ale smysl aby jsme se dále kvůli tomu dohadovali kdo koho pochopil nebo nepochopil a kdo má nebo nemá pravdu. Je vidět, že k nějakému závěru byhom asi těžko dospěli.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.