Demontaz bubnovych brzd daewoo nexi

Od: Datum: 30.06.12 15:48 odpovědí: 8 změna: 01.07.12 20:37

Dobry den jaky je postup sundanií brzdoveho bubnu u Daewo Nexia 3dveř verze rik vyroby 97 Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: olaf71*
Datum: 30.06.12 18:47

předpokládám, že postup je stejný jako u jiných bubnů.odbrzdit , sundat šroubky (šroubek) z čelní strany a stahovákem stáhnout buben. někdy to jde i postupným poklepem kladívka

Ohodnoceno: 0x
 
Od: peterk3
Datum: 30.06.12 21:01
Vypadá to že to drží nějaké pruzinky, poklepáním ani pacenim to nejde.
Od: tr
Datum: 30.06.12 21:31

Zdravím, někdy je třeba povolit lana ruční brzdy a odjistit samostav, nejčastěji skrze otvor pro šroub kola, ale nevím, jestli Nexia nemá štefty.

Ale jak je z dotazu patrno, pravděpodobně ani netušíte, co pod bubnem bude, takže bych to nechal odbornému servisu. Jinak buben nemusí být pouze na dvou šroubkách, ale může ho držet i středová matice bubnu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.07.12 14:37
avatar

Žádná středová matice,šroubek držící buben je jeden.Pokud nevíš o co jde,raději na takové dotazy neodpovídej,protože radit někomu opravu v servise dovede každý blb. Z Tvé odpovědi je totiž patrno,že ani Ty netušíš co pod bubnem je.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 01.07.12 15:02

vostrej týpek

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tr
Datum: 01.07.12 20:19

Zdravím, ani si nemyslím, někdo se vytahuje, když chce někdo pomoci. Já už opravil řadu věcí na vozidlech, brzdy jsou jedny z nejčastějších, ale bohužel mě setřel, protože Nexii jsem neopravoval.*smich* Jinak patentů na bubnech se nespočet a vypisovat to znalci před je zbytečné a pokud jde o to co je pod bubnem, tak někdy je tam pěkný h...o .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.07.12 14:29
avatar

Žádné pružinky ten buben nedrží.Zřejmě došlo k tomu,žeTi uhnlly ty vymezovací tyčinky,které drží čelist ve svislé poloze a nedovolí čelistem boční pohyb. Stahováním bubnu se čelisti vykloní do strany a je problém na světě. Podívej se na štít brzd,pokud tam jsou malé (asi 8mm) dírky,nebo jde vymezovací tyčinku vyndat,je to tak jak píši.Jak píší předemnou,musíš povolit samostav(popis postupu je uveden v "chytré knize") a ruční brzdu,ke které se dostaneš jen zespodu auta..Použij stahovák,našponuj to kolik to půjde a ránou kladivem do stahováku by měly čelisti, pokud jsou šprajclé, odskočit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.07.12 20:37
avatar

chlapi,ono jde hlavně o to,že časem se prostě chtě nechtě vytvoří na vnitřní kolmé straně bubnu "dráha" pakny-třením(pro detailisty abrazivním otěrem) a jelikoý nedosahuje až po samotný vnitřní kraj bubnu,ale má cca.2-4 mm -vznikne tam prostě "schod" ,který nechce pakny pustit,a ten je příčinou proč nejde buben shladce stáhnout...je to prostě o síle úderů kladiva za postupného otáčení bubnu...,mimoto ještě dalším problémem bude ložisko(pokud to nebylo rok a více dole)-na 90% jej dokaličíte(rozskočí se),takže by bylo dobrý si je předem opatřit(při dobré shodě náhod je nebudete potřebovat a můžete je vrátit)) včetně možnosti lisu(musíte je jak vylisovat tak pak zalisovat)...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.