Výzva čkp a registr vozidel

Od: Datum: 28.06.12 13:17 odpovědí: 13 změna: 29.06.12 09:05

Dobrý den,

v roce 2007 jsem zakoupil auto u AutoESA, jakožto nový majitel jsem však vůz na sebe do dnešního dne nepřepsal. U silniční kontroly s tím nikdy nebyl problém, malý techničák je však na jiné jméno.

Včera mi přišla výzva z čkp k úhradě zákonného příspěvku za nepojištěné období od 18.6.2010 - 15.9.2010, tj. 90 dní. Auto skutečně v té době nebylo pojištěné a bohužel jsem nepožádal o dočasné vyřazení z registru vozidel.

k výzvě je připojen výpis kde se píše, že vozidlo bylo pojištěno v období 23.4.2007-17.6.2010 u čpp a v období 21.6.2011-nyní u kooperativy. V mezičase bylo odstaveno a neprovozováno.

První má otázka zní, proč čkp vyzývá k úhradě pouze za ty 3 měsíce?

Druhá se týká dalšího postupu. Rád bych kontaktoval čkp s prohlášením, že vozidlo nebylo provozováno a vyhnul se pokutě. Jaká mi v takovém případě hrozí sankce za to, že jsem vozidlo dočasně neodhlásil?

Jak mám nyní postupovat abych zaplatil na sankcích pokud možno co nejméně?

Velice děkuji za Váš čas

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 28.06.12 13:24

Návod co dělat je v zákonu č. 168/1999 - prokázat pro inkriminovanou dobu neprovozování vozidla + zák. č. 56/2001.

Ohodnoceno: 0x

Od: romanch*
Datum: 28.06.12 13:37

plánuji na čkp napsat něco ve smyslu "Prohlašuji, že v uvedené době vozidlo nebylo provozováno a nebylo tedy nutno platit pojištění dle zákona 168/1999. Vozidlo bylo umístěno mimo prostory uvedené v §1 ods.2 uvedeného zákona." Dále mohu přiložit prohlášení majitele pozemku na kterém byl vůz odstaven. Stačí takto? Dnes jsem volal na čkp a řekli mi, že pokud jsem vozidlo neodhlásil tak musím zaplatit. Na registru mi řekli pouze ať si to vyřídím s čkp. Netuším jak postupovat. Pokud napíšu na čkp jak bude věc pokračovat? Mohou to opravdu vymáhat, pokud jsem změnu na registr nenahlásil?

Datum: 28.06.12 14:13

Nemyslím si, že máte šanci na úspěch.

Byl jste v uvedeném období majitelem vozidla? Byl!

Měl jste v uvedeném období pojištěné auto? Neměl!

Má právo ČKP vymáhat pokutu? Má!

1/ Nechápu, proč jste si na sebe auto nepřihlásil

2/ Pokud jste s autem nejezdil, měl jste dát značky do depozitu

Datum: 28.06.12 14:56

Nu što, tak by to mělo být, ale skutečnost je jiná, kdo dodržuje zákon? Jakýsik papír...

Datum: 28.06.12 16:38

stránky se jmenují poraďte.cz, žádnou radu tu od Vás nevidím...

Od: nu*
Datum: 28.06.12 16:33

jen spěte dál, nakonec stejně skončíte před soudem:-P

Datum: 28.06.12 16:37

Dotazů na tuto problematiku je tu přehršel.Projděte si to a důkladně pročtěte!

doplněno 28.06.12 19:33:

Za 117 dnů co jsem tu na Poradte registrovaný jsem tu četl každý den téměř dva dotazy na tutu problematiku! Pokud byste prohledal tak se dozvíte radu a je to v podstatě to co jste napsal sám-DOLOŽIT ČKP že auto v inkriminované době nebylo provozováno!

Datum: 28.06.12 22:35

několik jsem jich přečetl. každý ten případ na který jsem narazil je podobný, ale zároveň trochu jiný. šlo mi o ten proces poté. čkp to bude ověřovat uregistru vozidel? a ten mne pak bude sankcionovat, že jsem vozidlo neodhlásil? počítám s nějakou formou pokuty. pochopil jsem, že peněžitá sankce za neodhlášení je nižší než sankce čkp. pokud jsem to správně pochopil, provinil jsem se nikoliv tím, že jsem neplatil pojištění z provozu, když vůz v provozu nebyl, ale tím, že jsem vozidlo neodhlásil. pokud to tak je, rád bych na to čkp upozornil. rád bych věděl, jak postupovat a s čím počítat.

Datum: 29.06.12 09:05

Všechny jsou naprosto stejné, nehrazené pojištění a jak říká zákon, prokázat ...

Od: bus*
Datum: 28.06.12 21:29

Takový lajdák, který není schopem za léta na sebe přihlásit vozidlo potřebuje nakopat do ... a ne radu.

Datum: 28.06.12 22:12

podívejte, slušně jsem se zeptal na radu v internetové poradně, o moralizování zájem nemám, to bych si zašel do kostela, nebo k sousedce s jezevčíkem, co bydlí o dvě patra výš. moralizovat umí kdejaký internetový hrdina, třeba i já. stačí říct, že váš slovní útok shledávám v rozporu se slušným vychováním a pravidly poradte.cz. takže kdo ví, možná byste potřeboval tu samou kůru co mi tu ordinujete. a nebo možná prostě občas všichni děláme chyby a stačí, když se z nich do budoucna poučíme.

Datum: 29.06.12 09:00

Romane, nesmíte si brát některé kolegy tak detailně... je tu 12 120 registrovaných lidí, vždy se najde někdo nehodný...

už víte jak se bránit čkp?

Datum: 28.06.12 22:02

Romane, chcete dopadnou takto?

doplněno 28.06.12 22:03:

případ ukončen?

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.