Přisává palivový filtr 100%. Jak ho utěsnit?

Od: Datum: 27.06.12 18:23 odpovědí: 10 změna: 28.06.12 11:11

Ahoj všichni. Mám takovej celkem velkej problém.

Zjistil jsem si, že mi na mém Citroenu ZX, r.v. 1992 motor 1.9D, čerpadlo BOSCH, palivový filtr přisává vzduch.

Je to pěkná sviňá*na, poněvadž místo 160km/h co to auto má jet, jede tak tak 100km/h a co je hlavní, vůbec to netáhne, takže z 0-50 jsem zhruba za 20s a do kopečka jedu asi 50km/h.

Proto se Vás chci zeptat a poprosit o radu, jak filtr utěsnit, případně kudy ve filtru se může vzduch přisávat?

Jsem si jistý, že je to filtr, poněvadž, když ho odpojím, tak jede auto v pohodě a žádné bublinky v průhledné hadičce nejsou vidět. Naopak při zapojení do oběhu s filtrem tam jsou bublinky vidět pomalu víc, než teče nafty :(.

Budu vděčnej za jakoukoliv radu, i kdyby to bylo z jiného auta, nevadí,...cokoliv mi pomůže tento problém pomalu a jistě odstranit.

Předem díky.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.06.12 18:31

bude tam jeden Okroužek na výku filtru skusit vyměnit kouknout zda dobře sedí či není nák porušen skříplej

další těsnění by mělo bejt nahoře na víku co se utahuje šroubem k tělesu filtru pokud se mění ta vložka filtru tyto těsnění je vždy třeba dát nový.

pak mi napadá zda to těleso není třeba prasklý?

a nakonec skočit na vrakárnu sehnat ten filtr jinej v podstatě s čehokoliv a napasavat ho tam

Od: vasington*
Datum: 27.06.12 19:02

Ten o-kroužek sedí pěkně, co jsem tak koukal vypadá v pohodě, poškozenej není. To těsnění nahoře mám na čtyři šrouby, kterym se to víko připevní k té plastové nádobě na filtr. Ta plastová nádoba je spojená s kovovým spodkem šroubem. Tak zkusím utěsnit páskou tady ty šrouby. Prasklý nevypadá. Vypadá prakticky jako nové, takže si nemyslím, že to nebude tím.

Jdu zkusit upevnit ještě jednou ty šrouby a utesnit to teflonovou páskou.

Čím bych měl utěsnit tu plastovou nádobu s tím spodkem u motoru?

Datum: 27.06.12 18:31

Podle mne je závada v palivovém podávacím čerpadle, protože ve filtru musí být přetlak nafty a tak při netěsnosti by musel téci a ne přisávat vzduch!

Datum: 27.06.12 18:55

tam problém nebude. Musí to bejt filtr. Tim jsem si na 100% jistej.

Když to napojim napřímo, tak to nesaje nic, je to v pohodě. Když to dá přes filtr, tak jsou tam bublinky.

Od: blackflamesiczi*
Datum: 27.06.12 19:01

vymente ho za model z VW tdi zx na pokud se nepletu tu hlinikovou nadobku s vlozkou. Pokud me prisava nekde filtr tak pouzivam tento model a yzdy po problemech , akorat pouzivam model z mondea ale to jen kvuly stylu

Ohodnoceno: 1x

Datum: 27.06.12 19:04

Ta nádobka je právěže plastová, proto si myslím, že to bude sát někde tam kolem, jak to dosedá ten plast na ten kov. Díky za tip.

Od: blackflamesiczi*
Datum: 27.06.12 19:10

jezdi to ve vsech autech , neni problem z tesnosti , filtry do tdi jsou pomerne levne a jedine co tam muze odejit je hadicka nic vic. I tech ostatnich netesni odkalovace , vika atd nema cenu to resit a jen koupit hadice filtr a je po problemech navzdy

Ohodnoceno: 2x

Datum: 27.06.12 19:26

To Alois nemáte pravdu! Osobně jsem s tím na skoro stejném měl taky problém a nebylo to čerpadlem ale tělesem filtru!Když se vyřadí filrt z činnosri a motor potom běží,tak jak by to bylo možné čerpadlem?Jinak žádný z těchto motorů od PSA NEMÁ podávací čerpadlo (myšleno motory 1,8 D a TD a 1,9D a TD! tuším,že nemá ani 2,1TDv autech o třídu výše)

doplněno 27.06.12 19:29:

To Vasington-teď jsem si vzpomněl,že takto to taky někdo na Pclubu vyřešil!nebo jen přes ten malý plastový filtr!

doplněno 27.06.12 19:30:

Vasington-to jak píše Black.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 27.06.12 20:57

diky za upresneni. Kouknu se na to a uvidim. Ted jsem to zkusil cele pretesnit (teflonova paska na srouby, vsude kolem jsem dal lukopren) ale nepomohlo to ani o trosku.

Zkusim koupit ten filtr a snad to bud v pohode

Datum: 28.06.12 11:11

Když tam není podávací čerpadlo, tak máte pravdu.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.