Fiat Punto 1.2 2005 - kontrola před dovolenou

Od: Datum: 26.06.12 20:00 odpovědí: 3 změna: 27.06.12 17:45

Dobrý den, mám dotaz:Co se týče aut jsem naprostý laik, přesto vlastním vůz FIAT PUNTO.Auto jsem koupil před rokem a zatím jsem spokojený, nízká spotřeba.Auto je vyrobené roku 2005 a má najeto 43 000km.Chystám se na cestu do zahraničí.Zajímá mne, zda Punta mají rozvody, které je nutno po určitých km vyměnit, pokud ano po kolika km?Poradte mi, zda mám nechat auto před cestou nechat v servise zkontrolovat.Auto je rok po technické.Děkuji moc za rady a doporučení.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ar*
Datum: 26.06.12 20:40

Punta 1.2 mají rozvodový řemen, výměnu proveďte až na cca 80 000. Před delší jízdou je dobré si nechat auto "přeběhnout" , pokud jste opravdu laik. Jak se říká jistota je "kulomet".

Ohodnoceno: 2x

Datum: 26.06.12 21:20

máme stejné auto, jen já mám najeto o 20k víc... ale napadá mě, nechej si mrknout na výfuk... zadní část jsem měnil před 2 lety a přední minulý týden... vždycky je to překvapení a na dlouhé cestě by nebylo o co stát :) Jen ta nízká spotřeba mi nesedí... sice ukazuje 5,5l/100km, ale podle tankování je to 6l/100km a to když jedu max eco, jinak je to víc... a to už mi tak dobrý nepřijde ;)

Ohodnoceno: 2x

Od: kristian62
Datum: 27.06.12 17:45

Děkuji za odpovědi a doporučení.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.