Kdo je majitelem motorky ve stodole

Od: Datum: 26.06.12 16:41 odpovědí: 6 změna: 26.06.12 21:02

Ve stodole (opravdu velké, se spousta harabudím) byla po dlouhých letech (24 let) vyštrachána motorka (běžná panelka nezajímavé hodnoty) včetně TP v kaslíku.

Dle TP je psána na původního majitele stodoly, který stodolu prodal, který už je ale léta mrtvý (19 let) a dědicové, pokud vůbec nějací existují, jsou jen stěží dohledatelní.

K nemovitosti (pozemku a stodole) existuje kupní smlouva, kde ale není nijak specifikováno, ze by se stodola prodávala i se vším, co v ní je, ale prakticky to tak bylo (traktor bez papírů, cirkulárky, různé stroje a nástroje, halda sena a uhlí, spousta dalšího haraburdí...atd.)

Ve stylu: Tady je stodola, co v ni je si nechte a nazdar...

Komu motorka patří? Lze ji nějakým způsobem přihlásit k provozu?

Děkuju


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: nu*
Datum: 26.06.12 17:28
 

já myslím že pokud jí nikdo nezdědil, patří státu...přihlásit něco k čemu nedoložíte původ a vlastnictví nelze..původ se doloží doklsdy, vlastnictví usnesením soudu o dědictví, že to léta nikdo neřešil, za to nemůžete...sehnal bych ty dědice a řešil to s nima

 
Datum: 26.06.12 17:36
 
avatar

Nemohlo by jít i v tomto případě o nabytí věci vydržením? To je tuším deset let, což je tu splněno více než dvakrát...

doplněno 26.06.12 18:15:

Zakoupení nebo zdědění je zakoupení nebo zdědění. Vydržení v dobré víře, to by se mělo vztahovat na věc tohoto typu - byla v jeho vlastnictví po celou dobu, nedošlo ke zpochybnění... pravda, nebyla užívána, ale zaparkována :-D Ale klidně se vsadím, že mu to přiklepnou... ten někdo, kdo tyhle věci dělá

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.06.12 18:11
 
avatar

vydržením to asi ne... musel by v dobré víře vlastnit tuto věc...

Buď zakoupil tuto věc, nebo zdědil, nebo ...

doplněno 26.06.12 18:17:

sargo, neberu Vám váš názor, ale nesouhlasím s ním...

 
Datum: 26.06.12 18:59
 

Když to vydrželo těch 20 let tak bych počkal do 1.1.2014 (nový občanský zákoník §§ 1045 a 1050) a pak to bude věc movitá, opuštěná a můžete si ji přivlastnit.

doplněno 26.06.12 20:52:

To Nu : jsem se ale blbě vyžvejkl, jsem měl napsat místo "když to vydrželo" správně "když to počkalo těch 20 let".

doplněno 26.06.12 21:16:

To Jarda : právě proto bych si ji přivlastnil a v den kdybych se stal vlastníkem bych uzavřel povinné ručení. Jinak na veterána musíte mít snad také jasný původ?

 
Od: nu*
Datum: 26.06.12 20:47
 

jen upozoňuji asi po stopadesáté na to, že silniční vozidlo podléhající registraci je zvláštním druhem zboží nebo věcí právě proto že podléhá registraci, k přihlášení na někoho jiného je nutné motorku odhlásit, a odhlásit motorku může jen registrovaný vlastník-provozovatel...Ten zemřel a teď může jeho jménem jednat jen ten, kdo prokáže, že je oprávněn jeho jménem jednat...pokud myslíte že nekdo něco získal vydržením, bude si muset dotyčný opatřit rozhodunutí soudu o této skutečnoswti...i od nového roku nebude vydržení posuzovat dopravní úřad, ale soud který k tomu vydá doklad...dnes lze bez odhlášení přihhlsit jen auto které bylo pžedmětem dědictví nebo auto nabyté v soudní dražbě, k tomu se vydává doklad od exekutora spolu s rozhodnutím příslušnoho soudui

Vydržení lze uznat pokud to dotyčný u soudu prokáže a je dobré si spočítat soudní výdaje a porovnat s hodnotou staré motorky

 
Od: jarda3*
Datum: 26.06.12 21:02
 

Ja bych ji teda radsi zlikvidoval beze stopy, nebo na vas skoci jeste CKP, zijem kde zijem, absurdistan...

Jen me napadlo, jestli by to po odstraneni identifikatoru (VIN, stitku a cisla motoru) neslo hodit na veteranske znacky...

 

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.