jizda neprihlasenym vozidlem v cizim statu

Od: Datum: 26.06.12 07:52 odpovědí: 14 změna: 27.06.12 15:03
Dobry den, Jsou to 3 roky co jsem koupil auto a bez prihlaseni jel pres evropu az do afriky, kde me auto ukradli. Ted bych rad po 3 letech nahlasil kradez auta zde v CR ( z duvodu neplaceneho pojisteni). Jen se bojim abych nedostal pokutu za jizdu s neprihlasenym autem.
Bude to za 3 roky jiz promlcene, tzn mohu se ktomu klidne na policii priznat?
diky moc

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: katkas*
Datum: 26.06.12 09:50

Bez přihlášení? Na někoho to snad přihlášeno bylo?! Pokud to mělo značky, tak vám za to postih nehrozí, jen si myslím, že nahlášení auta jako kradené vám od neplacené pojistky po třech letech bude k ničemu. Nebo máte nějaký doklad o nahlášení odcizení z afrického státu?

Upřímně, spíš si myslím, že jste tam to auto nechal na prodej. Můj názor

Datum: 26.06.12 10:56

merci, dáváte nepřesné a zavádějící informace. Vozidlo určitě bylo přihlášeno (zaregistrováno), zřejmě bylo na Vás jen odhlášeno. (polopřevod). Vy jste zřejmě jen nedotáhl do konce změnu vlastníka.

Pokutu za jízdu z tohoto důvodu nemůžete dostat.

Prosím upřesnit kdeje problém?

Od: merci*
Datum: 26.06.12 15:17

Dobry den,
ano bylo to tak auto name bylo prehlaseno a ja si ho jiz neprihlasil a odjel jsem rovnou do afriky. Auto melo technickou, SPZ vse. Kde se priznam jsem auto vicemene prodal, bez jakehokoli dokladu.
Jediny co mam jsou zaznamy v pase ze jsem do zeme prijel autem s ceskou SPZ a ze zeme odjel v jinem aute s jinou SPZ. nevim jestli toto bude stacit.
Po navratu stopem dom, jsem jeste rok platil pojisteni, ktery jsem nasledne zrusil tak ze jsem nahlasil zmenu pojistovny ale jiz znova auto nepojistil :(.
Ted resim jak ztoho ven, jestli "najit" kupni smlouvu a nahlasit prodej auta. Nebo nahlasit kradez. Nebo nejak jinak vyresit? :(
A mam prave obavu pokud bych to takto zacal resit, jestli policie name nemuze vytahnout, ze jsem jezdil po svete s autem v prevodu a chtit nejakou velkou pokutu.
I kdyz je to cele jiz pres 3 roky stare :(

Datum: 26.06.12 17:07

určitě najdete kupní smlouvu, kde bude uvedeno, že jste vozidlo prodal dne 25.2.2009 panu Novákovi, (chcete jeho nacionále a rodné, nebo si to zajistíte sám...

Od: merc
Datum: 26.06.12 18:10

Diky moc za vas cas a rychle odpovedi.
Nasel jsem tu smlouvu na africana, kteremu jsem auto prodal.
Jeste jednou diky za pomoc, snad to takhle pujde vyresit.
Datum: 26.06.12 18:12

pokud afričan nebude mít bydliště v čr, alespoň 180 dní, tak to neprojde...

najděte jiného člověka a tu správnou smlouvu...

Datum: 26.06.12 18:56

To by pak slo vymahani na nej :(, to se me moc nezda :(. Kdyz to byla moje chyba.
Navic abych se pak nedostal do jeste vetsich problemu, pokud by se to nak dal resilo:(
nevim...
Od: merci*
Datum: 27.06.12 00:22

Tak uz me to asi docvaklo :)
diky
Od: buss®
Datum: 26.06.12 11:34

Projet až do Afriky na auto registrované na někoho jiného? Tož jak probíhaly kontroly? Jistě že to jde nahlásit, nahlásit lze cokoliv. Otázkou je výsledek.

Od: cacab*
Datum: 26.06.12 11:41

A co je na tom tak divnýho? Já jezdím už s druhým na sebe nepřihlášeným atě a platím si na sebe pojistku a nikdo se nikdy nedivil, ani na technický, v Německu policajti, u nás policajti, na vrátnici ...:)

Datum: 26.06.12 15:38

Evropu jsem nastesti projel bez kontroly, problemy zacali az v africe. Na dvouch hranicich me sebrali ze to auto je kradene :). Nakonec jsem se ztoho vpohode dostal.
Problemy sem mel pak skoro na vsech vojenskejch kontrolach vzdy to nak nakonec dopadlo :) Pokecal jsem s vojakama a nakonec jsem zadarmo jel dal, max jsem obcas dal baleni kafe.:) Jednou name taky vytahli ze zelena karta, ceske pojisteni unich neplati (meli pravdu) chteli pokutu 1000euro hned na miste a zabaveni auta. Po par hodinach popijeni caje a kecani me to stalo 3 baleni kafe a 200 ceskych korun.:)
V jednom z nejhorsich useku jsem mel velky stesti, cestou jsem v pousti vzal jednoho staryho stopare, dedek chudak ani nevedel co se deje. Pri dalsi kontrole jsem zjistil ze je to nekdo hodne znamej, vojaci si snim podavali ruce atd... Coz me dost zachranilo, tam jsem projizdel uplne bez kontrol.
No mel jsem vic stesti jak rozumu, nakonec jsem vsude i uhadal viza. Celkem sranda cesta.
Od: buss®
Datum: 27.06.12 00:38

Je ta cesta na webu?

Datum: 27.06.12 15:03

bohuzel cesta autem jeste na netu uplne neni. nejake fotky mam ale zaty 3 roky jsem se ktomu jeste poradne nedostal :(
Na netu mam akorat cestu stopem z CR do mauritanie, to byla taky celkem sranda :)
http://www.hitchhike.wz.cz
:)
Od: nu*
Datum: 26.06.12 15:50

nevím co by mělo býr promlčené, u česká kanceláře pojistitelů těžko...krádež auta v africe se hlásí v africe, místní policii nebo kmenové radě, lživá podání v ČR jsou ohodnocena zákonem na pokutu 50 tis. Kč

Náš zákon zatím neřeší odhlášení v registru v souvislosti s prodejem, počkejte so do nového roku na nový zákon, pak by měla stačit nějaká prodejní slouva a vrácení značek, pokud to odbornící v parlamentu neschválí jinak

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.