Mírné vibrace volantu

Od: Datum: 25.06.12 21:04 odpovědí: 5 změna: 25.06.12 23:10

Dobrý den,felicia 1,3 MPi(1999) občas se jí lehce klepe volant,ale opravdu jen decánko,nic že by to mlátilo celým autem a jen když volant nedržím

Dělá to ale právěže jen OBČAS,to mě mate,třeba jedu po silnici do města,pustím volant,krásně drží směr ale trochu se třepe...tak o 2mm na každou stranu s intenzitou podle rychlosti,čím rychleji se jede,tím více se třepe,většinou je to pozorovatelné až nad 90km/h...a když jedu po stejné silnici spátky,tak třeba ne,nebo daleko méně...to mě právěže mate nejvíc,kdyby to byla mechanická závada tak by to dělalo pořád ne?

Taky jsem vypozoroval že když jedu třeba po hrubším asfaltu,tak to není znát,většinou to dělá jen na nových úsecích s novým asfaltem

Prosím za rady čím by to mohlo být...jsou nové kotouče i desky,nové tlumiče...

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.06.12 21:07

V jakém stavu jsou vnější homokynetické klouby na poloosách? Manžety jsou neporušené (neprasknuté v té harmonice a vazelína tam je)?

Od: fulllempl
Datum: 25.06.12 22:35

Jo normálně manžety na poloosách jsou neporušené,vypadají docela nově...stejně jako klouby nevydávají žádné zvuky nebo něco podobného,ani při zatáčení nebo při akceleraci při plném rejdu není slyšet nic neobvyklého,nějaké rány nebo zvuky nebo prostě tak...volant má pravidelný chod bez vůlí,ložiska nejsou slyšet,kola se nehřejí...nevím,nic mě nenapadá-nemohlo by to být třeba vyvážením kol,že by třeba upadlo to vyvažovací tělísko nebo něco tam(poškozená pneu atd...)

Datum: 25.06.12 22:39

Vyvážení mě napadlo jako první, ale když jste psal, že to dělá jen někdy a pak ne, tak mě to zmátlo. Vyvážení to dělá vždy a jen třeba v určitém rozmezí rychlostí. Třeba to začíná klepat v 70km/h a přestane v 100km/h a pak zase 130km/h ...

Kloub se může chovat jinak po zahřátí jízdou a před jízdou, když je studený (jen v začátcích), pak je mu to jedno :D

doplněno 25.06.12 22:40:

v začátcích, jak jde do háje ...

Od: fulllempl
Datum: 25.06.12 23:10

To je právěže úplně jedno jestli je to zahřátý nebo ne...někdy je to zahřátý a nedělá to 100km,někdy je to studený a dělá to hnedka jakmile se dostanu nad 90km/h

Ale je to nějaký divný,mě samotnýho to mate jak prase,že to dělá jedině na úplně novém hladkém asfaltu,a to jen někdy...když je asfalt starší nebo hrubší tak je to úplně OK

Když volant držím byť jen jednou rukou tak to není znát,aby to bylo vidět tak musím volant úplně pustit,opravdu není to nic intenzivního a přišel jsem na to náhodou když jsem si dával sluneční brýle a nachvíli jsem pustil volant

Od: blackflamesiczi*
Datum: 25.06.12 22:38

vyvazte si kola

Ohodnoceno: 1x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.