Pneu 185/65 r15

Od: odpovědí: 12 změna:
Dobry den, mam na aute pneu 185/60 r15. Mohu misto techto pneu dat 185/65 r15? Mam vuz skoda rapid spaceback.
12 odpovědí na otázku

 

 


0x

Povolené rozměry pneu máte uvedené ve velkém technickém průkazu.

Jakýkoliv jiný rozměr je nepovolený.

 


0x

oficialně, rozměry které nejsou v Tp se dávat nemůžou.. tím samozřejmě netvrdím, že se tam nevlezou,...

 


Mate asi na mysli velky technicky průkaz co? V nem bohuzel nemam uveden tento rozmer :( kdyz bych preci jen koupil 185/65 r15, jak poznaji cajti ze mam spatnou pneu?

Cajti nijak... Ale na STK si toho jistě všimnou a neprojdete.

Cajti? Nijak? Tomu snad ani nevěříte-během 5 minut na silnic si o Vás a Vašem autě zjistí vše co lze!Toto pro ně vůbec není problém i když je možné že ne ve všech autech můžou.

cajti nijak - neprojdeš STK a při nehodě ( pokud bude šetřena pojištovnou ) hrozí neproplacení .

 


No důvod je jednoduchý. Chci si koupit nové pneu, ale cenový rozdíl mězi 185/60 a 185/65 je okolo 25% na jedno pneu. Toto je jediny důvod.

Ten rozdíl zas tak velký není. Tak jako tak je jediné správné řešení, koupit ten rozměr, co je uveden v TP.

Mytrix a Harlej-nemáte pravdu.Pokud by pojištovna chtěla krátit-MUSELA by dokázat že nehoda je v příčinné souvilsosti s nehodou.Prostě že díky pneu se bouralo a to dokáží u jiného rozměru malokdy,spíše nikdy!


doplněno 04.04.16 19:16:

Tazatel pokud dáte jak chcete-bude Vám víc fixlovat tachometr!Jinak -oficiálně nelze,neoficiálně vše co se do podběhu vleze ale je zásada-pokud chcet o 1cm širší musí být profil o 5% menší.Zkuste zde tuning.sk/...


doplněno 04.04.16 20:08:

Již jsem zde několikrát vyžadoval doložení rozhodnutím soudu o nenáhradě škody-zatím vždy pojištovny MUSELI plnit 100% škody!

Jediné v čem máte pravdu že je lepší se dohadům z pojištovnami předcházet a proto použít to co je v TP i když je to debilovina!Příklad-Osobně mám v TP jen 175/70R14 a 185/65R14 přičemž všechny ostatní identické modely a motorizace co znám jezdí a mají v TP 195 /60R15 a alternativu 205/55R15 !

Pojišťovna nepotřebuje nic dokazovat. Ta hledá cokoliv na čem snížit plnění.

Nesprávné pneu = vozidlo neschválené k provozu na pozemní komunikaci = krácení pojistného plnění, případně zvýšení spoluúčasti. To není teorie to je praxe. Můžete podat odvolání, pojišťovna vás odpálkuje a pak se můžete jedině soudit.


doplněno 04.04.16 20:17:

diesel: Nemůžu posloužit požadovanými rozsudky. Nepsal jsem, že někdy soudy něco nepřiznaly. Píšu jak postupují pojišťovny. Jde o to, že většina lidem se až k soudu nechce.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]