Promlčecí lhůta odhlášení vozidla

Od: Datum: 25.06.12 07:49 odpovědí: 3 změna: 25.06.12 19:11

Dobrý den.

Mám dotaz na promlčecí lhůtu v případě odhlášení vozidla a pov. ručení. V roce 2005 jsem měl dopravní nehodu se svým vozem, který jsem vlastnil teprve několik týdnů. Bohužel v té době jsem z pohodlnosti neměl auto na sebe ještě přepsané a ve velkém TP je moje jméno pouze v kolonce, kde předchozí majitel odhlásil na úřadě auto a uvedl jako nového majitele mne. Malý TP tedy nemám. Vrak vozu jsem tenkrát ihned rozprodal na náhradní díly do posledního šroubku, takže nemám ani doklad o likvidaci vozidla. Povinné ručení jsem na auto platil a po nehodě jej zrušil. Pokoušel jsem se vůz odhlásit na úřadě nicméně bez vraku nebo dokladu o likvidaci a malého TP mi ho odmítli odhlásit. V tuto chvíli mám tedy pořád u sebe ještě velký TP. Chci se zeptat, zda mi hrozí ještě dnes po 7_mi letec nějaká pokuta ze strany Kanceláře pojistitelů nebo nějakého podobného úřadu? Co mi radíte v tuto chvíli udělat?

Děkuji předem za Vaší odpověď.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: nu*
Datum: 25.06.12 18:51

promlčecí lhůta neexistuje, pokud jste neplatil pojistku po 1.1.2009, budete obeslán ČKP, pokud jste auto prodasl na díly můžete doložit prodejnoí smlouvou že jste přestal být majitelem auta

Odhlášení znamená výmaz vlastníka-provozovatele a jeho auta z registru, protže jste se tam z pohodlnosti nikdy nepřihlásil nejste tam zapsán a není proto co mazat

Datum: 25.06.12 19:00

Ten automobil má tedy jako vlastníka v registru stále zapsaného toho, kdo Vám ho prodal. Vy jste tedy musel jezdit jen velký TP a kupní smlouvu. Podle mne bude Kancelář pojistitelů uhánět toho zapsaného vlastníka, aby prokázal, že s vozidlem nejezdil.

doplněno 25.06.12 19:02:

Opravuji : ...jezdit na ...

Od: buss®
Datum: 25.06.12 19:11

Vlastníkem je podle kupní smlouvy kdo auto koupil a ne kdo je v registru. ČKP porovnává údaje CRV a pojišťoven, tam původní vlastník už není, že? A ten kdyby už předloží kupní smlouvu a pojistku zrušil z důvodu prodeje. Na TP a KS se u nás nejezdííí!

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.