Fiat tipo 1.7 D

Od: Datum: 24.06.12 09:19 odpovědí: 2 změna: 24.06.12 12:11

Ahoj všem potřebuju poradit. Potřebuju vyměnit chladič tak jaký je podrobný postup. Jak mám pak odvzdušnit motor aby tam nebyl vzduch.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.06.12 10:12
avatar

Dobrý den, po výměně chladiče nalít destilku s fridexem ( po dotažení spon a napojení všech hadic.), u expanzky zašroubujte víčko povolte ovzdušnovák a nastartujte motor, nechte to běžet tak dlouho až poteče voda z ovzdušnováku, musí se hlídat teplota a hladina chladiva v nádobce.

Hlavně kupte nové spony na hadice, popřípadě i nové hadice.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ar*
Datum: 24.06.12 12:11

Tak samozřejmě nejprve vypustit náplň, povolit spony a sundat hadice. Vytáhnout konektor od sahary. Pak povolit dva horní držáky chladiče, jsou chyceny do horního předního čela. Dole je uložen na gumách a podle ročníku výroby je buď na takových čepech zasazen do gumy anebo je uležen ve dvou "úlkách" podložen gumou. Vždy se, ale vyndá povytáhnutím směrem nahoru. Po montáži nového chladiče, nasazení hadic a dotažení spon, se nalije nová náplň. Odvzdušňovák(y) najdete na hadicích od motoru k topení u Fiatu bývají dva. Nejprve se povolí ten co je níž a až poteče jen kapalina a nebude to "prskat" šroub se utáhne a udělá se to samé u druhého. Zase podle roku výroby jsou šrouby buď takové plastové kolečka a jde povolit normálně rukou, u jiného ročníku je to plastový "šroub" na křížový šroubovák. Po dobu odvzdušňování nechat motor nastartovaný a expančku zavřenou. Podle potřeby jen dolít kapalinu. Nic náročného a přístup tam je celkem dobrý. Chladič se nechá vytáhnout i se saharou, která je na chladiči přichycena na 4 šroubech a "venku" přemontovat na nový chladič. Kdyby se to nedařilo vyndat jako celek (ale jde to) tak nejprve vymontovat saharu a pak teprve chladič.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.