Alarm + dálkové ovládání centrálního zamykání

Od: Datum: 22.06.12 11:17 odpovědí: 6 změna: 22.06.12 17:59

Dobrý den, jelikož nerozumím autům, chtěla bych radu předtím, než navštím servis a budu žádat opravu, abych si nenaběhla. Mé auto mělo již při koupi zabudovaný alarm. Pro mne to tedy znamenalo, že jsem jen klikla na tlačítko a auto se mi otevřelo a alarm deaktivoval. Po čase se mi však tlačítko "vyklikalo", tedy guma zteřela. Jelikož s ním byly jen problémy, vypla jsem alarm. To pro mne ale znamená nejen otevírat si klíčkem auto, ale i nezabezpečení auta. Proto bych se chtěla zeptat, co by obnášela náprava tohoto problému. Zakoupením jen dálkového ovládání asi problém nevyřeším, proto bych chtěla vědět, co vše bych potřebovala? Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.06.12 11:22

Alarm je většinou propojený s centrálem a ten je tedy u vás s dálkovým ovladačem (déle jen DO).

Pokud se DO porouchá (baterka,tlačítko KO), tak při odemčení klíčkem centrál vysune všechny zámky a odblokuje alarm, tak v čem je problém?

Alarm není napojen na centrál, takže se deaktivuje zvlášť? Ten DO je od alarmu nebo centrálu?

U jakého auta?

doplněno 22.06.12 11:23:

Alarm a centrál je od výroby původní, nebo byl dodatečně montován? Jaký výrobce a nejlépe typ?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lucka*
Datum: 22.06.12 11:28

Ano, neříkám, že centrál nefunguje, ale jen s klíčkem, když tlačítko na DO odešlo.

Nevím, jak to funguje, ale pokud jsem měla zaplý alarm a otevřela klíčkem, auto začalo houkat. Nehoukalo jen v případě, že jsem otevřela tlačítkem DO. Z toho tedy soudím, že je to nějak propojené.

Jde o Fiat Brava, ale určitě to nění originál od výrobce. Je dodatečně doinstalován.

Chtěla bych zase používat alarm a DO. Ptám se tedy na to, jak to udělat, když takové DO se již nevyrábí, nemohu jej sehnat a koupí nového DO asi problém nevyřeším. Nebo bude jakékoli nově zakoupené DO kompatibilní s mým alarmem?

Datum: 22.06.12 15:08
avatar

Dobrý den, tohle se dá vyřešit koupením nového ( i jiného) dálkového ovladače.. Musíte však ze starého ovladače dát immo tyčinky do nového, což vyžaduje určitou zručnost. V servisu by to mohli zvládnout. Cenu vám neřeknu.

PP101NON SUPERTRONIC | Kryt: pro dálkový ovladač; ABS; černá; Počet tlačítek:2; Y:42mm | krabičky pro dálková ovládání // TME

doplněno 22.06.12 15:47:

Proto Lucko zajeďte raději do nějakého toho servisu, nebo na vrakáč kde by mohli mít stejny ovladač. Jen ty tyčinky se musí přehodit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lucka*
Datum: 22.06.12 15:29

Dobrý den, tato možnost by byla asi tou nejjednodušší, ale když si koupím tento či podobný kryt, bude mechanismus pasovat a bude plně funkční i v tomto novém krytu?

Od: lucka*
Datum: 22.06.12 17:59
Od: xy211
Datum: 22.06.12 12:18

Mě teda na felicii to dělá tak,že když odemknu auto klíčkem,normálně se otevřou všechny dveře,ale auto začne řvát...musím to vypnout DO...takže alarm a centrál nějak spojený být musejí

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.