Skoda felicia central

Od: Datum: 20.06.12 15:51 odpovědí: 4 změna: 20.06.12 18:54
Dobrý den mám škoda felicia.Nefunguje mi centrál když odemikám dveře odevřou se jen ty které odemikám a ostatní jsou zavřené to samé mám když to otevírám ručně ze vnitř motorky nejsou ani slyšet.Jednotku centrálu mám pod palubovkou skusil jsem šroubovákem dotlačit konektor protože nevím jak sundat palubovku a bojím se abych uměl dát zpět náhon tachometru.Chtěl bych se zeptat kde se nachází ve dveřích centrál a kde je pojistka k centrálnímu zamikání.A dá se to proměřít například přes dvěře? poznámka:centrál je bez DO. Všem vřele děkuji za rady.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: cobrak*
Datum: 20.06.12 16:01

Dobrý den. Centrál u Felicie je dělaný tak, že je přímo součástí zámku. Kdyžto přídavný centrál ne, ten se tam jen namontuje jakoby na táhlo zámku. Já se v tom hrabal asi před mesícem, jelikož přibuzný dával svoji Felicii do šrotu a já chtěl vzít ten jeho centrál. Řídící jednotka je pod kaslíkem u spolujezdce. K motorku centrálního zamykání se dostanete tak, že sundáte tapecírunk dveří a uvidíte ho. Je jakoby zakleslý v konstrukci dveří. Je k němu hrozně blbý přístup, zvlášť, když má člověk velký ruce. Pokud vím, tak u Feldy jsou dva řídící motorky. U řidiče a ten u spolujezdce. Ten u spolujezdce Vám funguje? Zkuste to. Jestli ne, tak bych hledal problém někde jinde než v motorkách. Podle mě bude v háji buď ta pojistka, jenže bohužel nevím, kde tam přesně je, na to Vám ale jistě odpoví jiní, a nebo v napájení. Myslím, že by ta řidící jednotka měla být vedená na baterii. Víc Vám neřeknu. Jen to, že pokud je chyba v motorku ve dveřích, tak zlomte vaz a objednejte si nové prsty, žádné Vám nezůstanou :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.12 16:06

Servomotorek centrálu bývá na kraji dveří u zámku asi 10cm pod kolíčkem (ten kolíček, co je na spodní hraně okna). Jednotka centrálu se origo dávala na volantový sloupek dozadu za budíky.

Takto se rozmontuje palubní deska a je potřeba jen křížový šroubovák:

http://felicia.manas.name/vym…na-zarovek-pristrojova-deska/

Ten hlavní šedý púlast, pak drží na viditelných šroubcích nahoře, u schránky spolujezdce, a zespodu je jich asi 6. Samozdřejmě je potřeba sundat volant (nožíkem vyloupnout klakson a na matici nasadit golu a stáhnout volant s tisícihranu).

Rvát palubní desku přes volant určitě nedoporučuji, i když to někomu jde.

Na předních dveřích je drátků pro servo centrálu více díky snímači polohy kolíku součástí centrálu (tak pozná centrál, že se hnul

kolík a řj všude otevře dveře - odemče).

Na zadní stačí přivést jen + a - 12V a motorek odemče nebo zamče dané dveře.

doplněno 20.06.12 16:08:

Pojistka by mohla být na krabičce řj centrálu, nebo někde na drátek po cestě k baterii.

doplněno 20.06.12 16:10:

http://dieselpower.cz/forum/v…4e4763b405091ef7799e499ef6739

doplněno 20.06.12 16:21:

Pokud 9V myslíte devítivoltovou baterii, tak se použít nedá, protože motorky odebírají velký proud a ten baterka nedá. Normálně použít autobaterii a vyvedené drátky a hlavně v tomto případě si těsně u svorky baterie dát pojistku 10 nebo 15A, protože případný zkrat, by drátky spálil a to doslova, protože baterka u auta dá značný proud oproti té 9V baterečce, která dá prd.;)

doplněno 20.06.12 16:22:

http://skoda.panda.cz/clanek.php3?id=492

Tak ten centrál (řj) bude u spolujezdce. Na sloupku ho mělo fávo *hi* a felicie tam má imobilizér.

doplněno 20.06.12 16:45:

Nebo na to otestování stačí malý gelový pb akumulátorek s 12V z nějaké zabezpečovací ústředny nebo ze záložního zdroje napájení počítače (UPSky).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: oniel*
Datum: 20.06.12 16:12

Kde najdu pojistku k jednotce cenrálu? bude stačit 9V? na motorky? a můžu motorky popřípadě připojit na autobaterii?

Datum: 20.06.12 18:54
avatar

9V je málo ta baterie bude ideální ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.