Převod automobilu z německa

Od: Datum: 19.06.12 17:36 odpovědí: 9 změna: 20.06.12 15:25

Přeji všem dobrý den, potřebovala bych se informovat o takovéto situaci: Můj přítel z Německa by chtěl na mne přepsat automobil, který je registrován v Německu,má platnou STK i pojištění ale vše v zahraničí, co všechno tedy zařídit, abychom to mohli "postavit" na české papíry?

Předem všem děkuji za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.06.12 18:45
avatar

bohužel klasika dovozová TK+2000,.-reg.poplatek a navíc ještě dalších 800,-jakože převod(ačkoli nic nepřevádíte)...nicméně,pokud ještě vydržíte do konce roku-tak od 1.1.2013 naštěstí díky EU musí ČR narovnat převody v registrech mezi zeměmi EU,takže pokud bude platná TK,tak převod třeba právě ze SRN do ČR bude zdarma-ted to dělá lehce přes 5000,- u benzínu a necelých(jak kde) 6000,- nafta

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mila123*
Datum: 19.06.12 20:34

takže s autem zajedeme na emise, ty necháme změřit, pak na STK, kde si vyžádáme dovozovou STK a evidenční se nedělá?, pak pojišťovna, kde si nechám vystavit na mé jméno a dané auto pojistku a pak hurá na dopravní, kde zaplatíme reg. poplatek, další převod a sebou asi mít kupní smlouvu a plnou moc? a co za formuláře mít vyplněné?

Datum: 19.06.12 20:43
avatar

Evidenční kontrola je SOUČÁSTÍ každé STK!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nu*
Datum: 19.06.12 20:49

Jakou plnou moc?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mila123*
Datum: 19.06.12 21:04

No abych to za přítele mohla vyřídit sama na úřadech, protože nejsme oddáni, tak asi bude potřeba zplnomocnění, protože je velice pracovně vytížen a po úřadech nebude běhat a jde přeci už skoro o "moje autí ;)" a tedy všechno co jsem výše popsala by mělo k přepisu stačit i s tím pojištěním.

Od: nu*
Datum: 19.06.12 21:09

ale v zadání píšete, že budete chtít "přepsat" auto na sebe, ne na přítele...pokud myslíte odhlášení v německu na zulassungstelle a ten papír co je nadepsán volmacht, tak chápu...ale v čr budete jednat sama za sebe, nebo ne?

Plná moc slouží v případě, kdy člověk nechce nebo nemůže jednat na úřadu osobně, podle občanského zákoníku a správního řádu si může zvolit zmocněnce, zmocněnec je člověk, který pak jedná jménem zmocnitele...Koho chcete zastupovat na základě plné moci, když budete jednat sama za sebe?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mila123*
Datum: 19.06.12 21:14

ano na sebe to chci přepsat, ne na přítele a výše jsem psala, že auto vlastní přítel na své jméno(je němec) proto německé papíry a chci abych to měla na sebe v čr na českých papírech na své jméno, proto ta plná moc, při které budu zastupovat svého přítele, protože já jsem momentálně v čr a on v německu

Datum: 20.06.12 07:17
avatar

tohle zcela jednoduše vyřeší kupní smlouva(tím deklarujete legální nabytí auta) a s veškerými DE doklady(vč.odhlášky) budete už jednat sama za sebe(bez potřeby jakéhokoli zmocnění) zde v ČR na STK(nějakou větší STK-ne každá dělá dovozovky-ofiko je jakože rozsáhlejší než běžná)...formuláře atd.vám rádi poradí přímo na místě(je to ten složený A4-registrace) až s autem dorazíte přímo na smluvenou TK...A ještě rada ,auto dovezte sem do ČR ještě na původních DE značkách,ty pak sundejte a pošlete příteli k odhlášení-on je obratem pošle vám a můžete vyrazit na STK (je zbytečné odhlašovat a pak platit převozky apod.)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ridic
Datum: 20.06.12 15:25

S D značkama bych ještě zajel vyřídit dovozovou STK a až pak vrátil značky, aby to přítel mohl odhlásit v D, pak s potvrzenou odhláškou a dovozovou STK přihlásil v CZ...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.