Tažene vozidlo - musí mít STK?

Od: Datum: 19.06.12 11:18 odpovědí: 18 změna: 23.06.12 09:23

Dobry den Prosila bych o radu nikde nemužu najit jestli tažene vozidlo musi mit platnou STK a pojištěni http://www.bleskovka.cz/auta/clanek-zobraz.php?id=36 http://www.zakonycr.cz/seznam…zmenach-nekterych-zakonu.html


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 19.06.12 11:27
 

Vozidlo bez zákonného pojištění a STK smí legálně na veřejnou komunikaci pouze na odtahu...

 
Od: buss®
Datum: 19.06.12 11:38
 

Libuško, pokud máte řp, tak by jste měla vědět, že bez STK, pojištění nemá vozidlo na komunikaci co dělat. Jedině na podvalník. Nebo pokud chcete riskovat pokutu... Zákon je tady však jaksi.. hovoří u technicky nezpůsobilého ... o odtažení.

 
Od: libuska*
Datum: 19.06.12 14:45
 

to je mi jasny ale jak mam jinak to auto dostat so servisu když na odtahovku nemam penizy?a když ho ne opravim tak nemužu udělat technickou*nevi*

Od: kolo*
Datum: 19.06.12 14:53
 

Tak holt to riskněte a otáhněte.Nejlépe když policie spí,večer,potmě.Brzy ráno.ALe pojistka musí být zaplacena,jinak je průser,velké pokuty!

 
Od: mowla*
Datum: 19.06.12 14:56
 

Na "odtahovku nemáte peníze" - a chcete riskovat pokutu (nic moc), a risk případné placení škody způsobené nehodou nepojištěného vozidla (klidně několik milionů!) vám nevadí?

 
Datum: 19.06.12 14:56
 

Pokud Vám technická ještě neskončila, máte na odstranění závad třicet dní. Pokud Vám skončila, oficiálně máte smůlu a platí co již bylo napsáno výše. Každopádně auto nejezdí ani na papíry ani na technickou. Takže pokud to risknete a vyjde to, není problém. Za technicky nezpůsobilé vozidlo se považuje i vozidlo bez platné TK a ME.

 
Datum: 19.06.12 15:26
 

Pokud vozidlo jede po komunikaci, tak musí mít platnou STK, tedy i v případě, že je taženo.

Při táhnutí musí mít funkční obrysová světla, brzdy a řízení (táhnutí lanem).

Můžete tedy takto dojet s nefungujícím motorem, zapalováním, palivovou soustavou,...

Bez STK jednoznačně jedinně na přívěsu (podvál).

doplněno 19.06.12 15:28:

Vyjímkou je, jak píše repkin 30 dní po neuspěšné TK

 
Od: blackflamesiczi*
Datum: 19.06.12 18:01
 

nevim do ktereho servisu vezete auto , ale hodne servisu to odveze zadarmo staci se zeptat , ja to delam normalne cca do 50-100km ale verejne to neprezentuji kvuly lidem co jsou vychcany

 
Datum: 19.06.12 18:29
 

Já platil za 100m odtah 480,-Kč *bum* Kdybych tenkrát nebyl naštvanej a věděl že si to takhle naúčtujou, tak sem to tam dotlačil sám. Navíc oprava stála za *****, reklamace proběhla a i přes to naprd. Jezdim jinam a mám klid.

 
Od: blackflamesiczi*
Datum: 19.06.12 21:17
 

jen hovada si na kseft na kterym (pokud je to rozumny clovek) si vydelaji vice nez na odtahu za 480,- nauctuji odtah a pak to konci nastvanym zakaznikovem ale to je ceska mentalita.

Kdyz nekdo premysli rozumne tak me odtah na 100km vyjde na 500-600 (pocitam cestu tam i zpet ) a kdyz si u me necha opravit auto a nereknu si za odtah nic tak zakaznik je spokojenej a urcite to rekne jinde a udela me za 500,- reklamu ktera je k nezaplaceni a na oprave budu nejhure na svem ale to se jeste nestalo

 
Od: miro®
Datum: 19.06.12 18:27
 

A nelze v tomto případě uplatnit - využít , §5, písmeno e , Zákona č.361/2000 sb . o pokračování v jízdě - odtažení vozidla , při jeho poruše do nejbližší opravny (STK)? O co tento případ ohrožuje více provoz, než vozidlo pokračující v jízdě při jeho poruše do nejbližšího místa, kde lze poruchu odstranit? miro

doplněno 19.06.12 18:31:

Bylo by to logické.Problém je ale v tom, jak to posoudí právnícií. A to je svaté i když kolikrát vzdálené člověku a logice.

 
Datum: 19.06.12 20:47
 
avatar

Miro, tačí si přečíst celý odstavec a zjistíte že se to týká pouze nákladu dle §52. OK?

nesmí na silnici bez platné technické, je to uza pokutu do 2500Kč.

ale zastaví vás policie, když je někde jinde?

 
Od: miro®
Datum: 21.06.12 10:09
 

Nehodlám dále o této problematice polemizovat .Pokud platí striktní zákaz , vidím v tom jen bysnys a tunelování našich poněženek ,nikoliv rozumný a lidský přístup k těm z nás, kteří musíme podobnou situaci řešit. miro

 
Od: blackflamesiczi*
Datum: 21.06.12 16:27
 

pokud by to bylo možné dovedete si predstavit tech vraku co by jezdilo na lane aby to nemusely do srotu vezt na odtahovce

 

 

Od: miro®
Datum: 22.06.12 08:29
 

Ale to by mohl být tažen i vrak po havarii s platnou STK. To by byla splňena všechna náležitá ustanovení a nebo ne? miro

doplněno 22.06.12 08:45:

Ještě musím doplnit tuto spekulaci na podporu mých pochybností: Za technický stav provozovaného vozidla stejně vždy odpovídá jen řidič, nikoliv STK. Bylo by zajímavé , kdyby řidič cestou z právě uspěšně provedené STK, způsobil škodu z důvodů tech.závady u vozidla ( což neni nereálné) , na čí vrub by byla tato škoda řešena? Předpokládám , že ne na vrub STK úspěšně provedené před několika minutami. To uvádím pro dokreslení názoru, kdo zejména, při uváděném výkladu o povinnosti STK, má z toho prospěch a na čí úkor.

 
Datum: 22.06.12 12:49
 
avatar

Miro, pěkný víkend,
"Ale to by mohl být tažen i vrak po havarii s platnou STK" to tedy nemůžete táhnout, to je nepřípustné a opět riskujete sankci...
Další spekulace o špatné tecnické... vím o jednom soudním řízení, kdy technik byl postižen, páč za tři dny po technické došlo k havarii a na vině byla závada, kterou měl technik odhalit. Nikoliv řidička, páč ta jí nemohla vidět a nerozumí tomu.
 
Od: miro®
Datum: 23.06.12 09:23
 

P. Milane jak je vidět dalo by se dále spekulovat. Zkrátka hůl na psa, se vždy najde. Méně příjemné je to , že to zpravidla odnese, mnohdy nelogicky, ten slabší a to i za své peníze. Hezký víkend - miro

 
Datum: 20.06.12 16:56
 
avatar

Je ještě jedna možnost,ale to snad bylo na stará auta jako žigulíci atd.Vypadalo to v podstatě jako oj s koly-to se podstrčilo pod přední nápravu (zdvižený předek) a nwn jak se auto k tomu přimontilo a nemusel v něm nikdo jet!

 

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.