Značky v depozitu a pojištění

Od: Datum: 19.06.12 08:54 odpovědí: 2 změna: 19.06.12 11:29

Dobrý den, přišla mi výzva k uhrazení povinného ručení na moje auto. Vzhledem k tomu, že na pojištění nemám peníze a s autem ani nejezdím, chtěl bych se tomu vyhnout. Bylo by možné dát značky do depozita a na základě toho se odhlásit z pojišťovny? Bohužel, auto má už asi 2 nebo 3 měsíce proadlou technickou. Abych si mohl udělat technickou, musel bych auto opravit (nový alternátor, brzdy...). Nechci auto likvidovat, hned jak našetřím na opravu, rád bych s ním dál jezdil. Nebude moc velký problém ta propadlá technická? A nebude problém, pokud bude auto v depozitu a bude stát na parkovišti?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 19.06.12 10:36

Obce mají na webu postupy, rady na určité operace, Postupujte dle nich (zák. č. 56/2001). Auto bez RZ na pozemní komunikaci je vrak a podle toho se pak postupuje. Ovšem pokud jste si pořádně přečetl zákon, tak i parkoviště je komunikace. Neznalost zákona neomlouvá.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.06.12 11:29

Děkuji za výčitku, ale proto se ptám.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.