Najetí do křižovatky

Od: Datum: 18.06.12 15:04 odpovědí: 5 změna: 18.06.12 18:33

Řidič nesmí vjet do křižovatky, nedovoluje-li mu situace pokračovat v jízdě v křižovatce a za křižovatkou, takže by byl nucen zastavit vozidlo v křižovatce. To neplatí, pokud řidič zastavuje vozidlo v křižovatce za účelem plnění povinností podle § 5 odst.1 písm.h) nebo při odbočení vlevo podle § 21 odst.
A co když odbočuji na doplnkovou šipku s čeveným světlem? taky tam nemůžu najet a přejet ( minout) semafor dokud neuvídim že mi tam nic nejede?

MŮŽE MI TO NEKDO OBJASNIT?*nevi*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.06.12 15:36
avatar

Pokud myslíte zelenou šipku, která je vedle klasického semaforu, tak ty jsou většinou doprava. Pokud myslíte zelenou šipku doleva na protilehlé straně křižovatky, tak pokud svítí, auta v protisměru mají červenou. Pro vás to znamená opustit křižovatku. Jedná se o signál pro opuštění křižovatky. Pokud je ale za křižovatkou kolona, tak že by jste musel zůstat stát v křižovatce, tak do křižovatky nevjíždějte. Blokovaly by se zbytečně i pruhy, které by vzhledem ke koloně nemusely.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: dosty
Datum: 18.06.12 17:06

Nemám na mysli singlál pro opuštění křižovatky. Myslím ZELENOU DOPLŇKOVOU ŠIPKU,KTERÁ SVÍTÍ SPOLEČNĚ S ČERVENÝM SVĚTLEM a ukazuje doprava

Datum: 18.06.12 17:10
avatar

Pokud svítí zelená doplňová doprava, u nás to znamená, že auta zleva mají červenou a já mám tedy volno. Rozhodně si najet můžeš, tedy pokud napravo nestojí kolona (což se u nás stává, protože 60 metrů za křižovatkou je železniční přejezd).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 241334
Datum: 18.06.12 17:27

To, že u vás mají auta zleva červenou, neznamená, že je to tak všude.

Naopak auta zleva mohou mít zelenou a dodatková šipka doprava slouží jenom k urychlení dopravy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.12 18:33

Solenza to vystihl naprosto přesně na tom není nic k nechápání a pokud to tak není na všech křižovatkách, tak potom platí dále značky a přednosti zprava. Chce to používat mozek místo sena.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.