Nissan Primera táhne do strany

Od: Datum: 18.06.12 12:46 odpovědí: 4 změna: 18.06.12 20:22

Mám v úmyslu koupit Nissan Primeru P11/144, při zkušební jízdě bylo vše v pořádku až na stáčení doprava. Když jsem volant pustil, tak auto jelo do strany, zanedbatelné stáčení to nebylo. Pneumatiky jsou hodně sjeté, takže by to mohlo být tím, ale pokud ne, má někdo tušení čím by to mohlo být a na kolik by případnej servis (ať už to bude cokoliv ze všech možných variant) vyšel? Byl bych rád za komentáře od odborníků, popřípadě vlastníků Primer.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: au1
Datum: 18.06.12 13:39

to máte těžký, ani od pohledu vám nikdo neřekne, čím to je... Může to být pneumatikama nebo ráfkama, nebo taky auto mohlo být bouchnutý a je posunutý kolo... tzn ramena, čepy, možná tlumič... Takový auto lepší nekupovat, a když už, tak na táhnutí do strany ujednat výraznou slevu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ar*
Datum: 18.06.12 15:39

Může to být "pouze" špatnou geometrií, vadné horní ložisko tlumiče atd ale může to být taky tím, že auto bylo bourané a geometrie nejde seřídit. To takto nepoznáme. Před několika lety jsem tento mezityp taky vlastnil (1,8). Má sice výborné jízdní vlastnosti (prot se jí říká BMW pro chudé) ,ale jinak co se spolehlivosti týká jedno z nejhorších aut , které jsem měl. O dieslech v těchto modelech ani nemluvě.

Pokud bychtakové auto kupoval nechal bych původního majitele udělat kontrolu přední nápravy a geometrii. Jestli se to nezlepší pryč od toho.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: 12336544
Datum: 18.06.12 16:13

Děkuji za odpověď. Co se týče nehody, tak tou si auto prošlo, byl to prý sice jen menší náraz do pravé přední části (airbagy přežily), ale podle vašeho příspěvku to opravdu může být důvod stáčení. Minulý týden ale nechal udělat STK a v pohodě auto prošlo. Majitel mi tvrdil, že to je pneumatikami a že vepředu je vymění, takže poté budu muset auto ještě jednou projet.

Co se týče vaší zkušenosti s toutou Primerou, tak jste asi musel narazit na špatný kousek, co jsem četl zkušenosti, tak v drtivé většině si na Primery stěžují jen minimálně. V benzínovém provedení je prý spolehlivá a s motorem nejsou větší problémy. Nicméně vlastní dlouhodobou zkušenost nemám, takže tlumočím zkušenosti majitelů z různých fór a recenzí.

Datum: 18.06.12 20:22
avatar

Než jej koupíš-zkuste hodit minimálně přední do zadu a zadní dopředu ,zda se to změní-pkd ano je to částečně gumama!Jinak může to dělat od křivé kastle (po bouračce) ,přes špatné uložení stabilizátoru,vadné uložení tlumičů čepy atd.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.