Lambda sonda

Od: Datum: 17.06.12 19:43 odpovědí: 14 změna: 18.03.15 17:24

Dobrý den, potřebuji poradit jak vyměnit lambda sondu na feldě. Zvládnu to doma nebo musím do servisu? díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.06.12 19:47

ne zvládneš to doma vyměnit,ale pak by to chtělo na diagnostiku.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.06.12 19:50

počítám že to nebude tak snadný ta lambda bude pěkně zarostlá a nebude sranda jí povolit já naposled musel ten kus vejfukový trubky vyndat dát do svěráku a pomocí hasáku a půlmetrový trubky se mi to podařilo povolit.

takže pokud vlastníte garáž náký to nářadí-gola,očkový klíče atd tak to de zvládnout svépomocí pokud ne vidím to na servis*cteni*

Od: blackflamesiczi*
Datum: 17.06.12 20:39

jestli je tam od vyroby tak hodne stesti

Od: jarda3*
Datum: 17.06.12 20:52

Lip to jde za tepla, cili zkusit hned po dojeti nebo na to vzit nejaky plynovy horak, idealne autogen, kdyz se to poradne ohreje, jde to o hodne lip. Bacha at ale nechytne cele auto.

doplněno 17.06.12 21:35:

O felde se traduje ze ma uzasne levny servis, tak nechapu takove stiznosti, u jakekoli standardni znacky je to vsechno nekolikrat drazsi ;)

Od: sestrickaveunka*
Datum: 18.06.12 11:05

Dá se říct že ano. Ale mám s tím už delší dobu problémy, nechce teplá chytit. V servisu uz měnily snad co šlo, stálo me to přes 40 tis a pořád nejsou výsledky. Ono to utáhnout z mateřský není lehké a na nové nemám.. :(

Od: jarda3*
Datum: 18.06.12 12:27

Tak to je opravdu velmi nestastny vyber servisu, za ty penize museli vymenit 3x cele auto...

Snimac otacek klikovky uz zkouseli vymenit?

doplněno 18.06.12 12:29:

Ze by tahle zavada souvisela s lambdou je velmi nepravdepodobne, nakonec ta se muze odpojit a pojede to taky celkem normalne, jen to bude mit trosku vetsi spotrebu.

Datum: 19.06.12 10:11

měnilo se skoro vše, snímač otáček, teplotní čidlo, celej motor se znova těsnil, protože tlak nebyl ok, tesnění pod hlavou,svíčky,čidlo chlazení,pístní kroužky,vložky válce..a nevím co ještě...bylo asi ve třech servisech a nikde nevědí čím,ani u elektrikáře, tam je to prý ok.prý možná ještě lambda, palivový čerpadlo- ale to funguje a saje, a nebo nová řídící jednotka... jenže se mi do toho nechtěj už házet peníze! prostě: studený nastartuju ok, ale po pár ujetých km nechce chytit. když startuju tak do 10 minut naskočí ale pak nechce.a musí tak hoďku stát a když je vedro ještě dýl.někdy se musí přidat plyn aby to chytlo. baterka úplně nová, startér točí...ale mě prostě přijde, že nechce hodit nějakou jiskru nebo co. i ten startér jsem měla půjčenej z jiný feldy a výsledek stejnej.už fakt nevím *plac*

Datum: 17.06.12 21:23

Děkuji za reakce. jak to asi tak vidím tak servisu se asi nevyhnu. To jepořád peněz. Kdyby to alespoň k něčemu bylo :(

Od: blackflamesiczi*
Datum: 17.06.12 21:46

lambdu ti vymeni do 300,- takze zadnej stres

Od: mike32*
Datum: 17.06.12 22:29

mě se podařila povolit nahřátím ... musí se povolovat za tepla jináč to nejde ...

Datum: 17.03.15 17:52

Moje felda 1,6 má chudou směs a vybral jsem tuto lambdu,jde o dobrý,či špatný výběr (myslím výrobce)?

www.cc-autodily.cz/sonda-kyslikova-lsh-24?brand=SKODA&model=FELICIA

Ohodnoceno: 1x

Datum: 17.03.15 19:09

výrobce dobrej ničeho se neboj

návod jak na to tu : http://www.skoda-club.net/for…mbdasondy-skoda-felicie-15946

Datum: 17.03.15 20:55

Beru zpět, nevšiml jsem si,že tam je napsáno "bez MPI". O něco dražší tam je: http://www.cc-autodily.cz/son…-25?brand=SKODA&model=FELICIA

Datum: 18.03.15 17:24

Může správnou činnost lambdy něco ovlivnit?Měnil jsem svíčky a byly všechny šedivý až do růžova,což bych tipnul na chudou směs.Lambda byla měněna před necelými 3 lety.Budu jí měnit,ale zajímalo by mně,jestli je na něčem závislá,pro správnou funkci,abych hledal problém jinde.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.