Postih při řízení bez ŘP pro spolujezdce?

Od: Datum: 17.06.12 14:30 odpovědí: 6 změna: 17.06.12 22:11

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, co by mi hrozilo, kdybych jela v autě s kamarádem, který nemá ŘP? Je možné, že já, jakožto držitel ŘP na místě spolujezdce o něj přijdu?! Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.06.12 14:34

Kamarád by dostal pěknou pokutičku, dlouho by si ŘP neudělal, ale Vy by jste byla z obliga, nic Vám nehrozí.

Každopádně nápad vozit se s někým, kdo nemá řidičák to dobrý není...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.06.12 14:43

A jak by to bylo, kdyby byla provozovatelem onoho vozidla?

doplněno 17.06.12 14:53:

Jsem to tušil, navíc kde by vzal kamarád bez ŘP auto i když podstatnější je, že ohrožuje i nás ostatní, kteří kolem takového jedeme.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: peprŽ
Datum: 17.06.12 14:47
avatar

To by odpovědná byla. Provozovatel je odpovědný za to, že předává klíčky od auta člověku s řidičákem. Jen si myslím, že o řídičák nepřijde a vůbec ne na místě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 17.06.12 22:11

A proč by bez řp nemohl vlastnit auto? Takových je kopa.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 17.06.12 14:48

Tobě nic. A vždy můžeš tvrdit, že to nevíš. Ale Tvůj kamarád je pěknej kretén (tímto se omlouvám adminovi) a Ty naivní holka, když k němu sedᚠdo auta. Takových už bylo a bohužel jich jsou plné hřbitovy. Omlouvám se, ale musel jsem to takto napsat, protože o tomhle lidi čteme každý den v novinách a vídame to v televizi a i přesto má někdo odvahu napsat sem na forum a ptát se na to. Jde o zdraví a ne o to, kolik můžeš dostat pokutu. Prostě ten, kdo nemá řidičák za volant nepatří. Tvému kamarádovi není ještě určitě ani 20 a namá rozum a Ty bohužel také ne...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.06.12 14:48
avatar

Dobrý den. Jako držitel ŘP jistě znáte zákon. O řiďák byste nepřišla, ale můžete přijít během jízdy třeba i o život. Víte, jak to chodí na silnicích...A svěřit se někomu, kdo nevlastní řidičské oprávnění, je hloupost. A také jde o to, kdo je provozovatel vozidla. Ten nesmí svěřit řízení vozidla osobě, která nemá řidičské oprávnění. Neriskujte, raději kamarádovi rozmluvte, aby sedal za volant, když nemá ŘP.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.