Denní svícení felicia 97

Od: Datum: 17.06.12 08:24 odpovědí: 7 změna: 12.11.12 13:53
avatar

Dobrý den,prosím vás je možné umístit denní svícení na feldu 1997 tak aby, vyhovovalo toto umístění vyhlášce. Vůbec si s tím nevím rady. Moc děkuji za rady

doplněno 17.06.12 22:23:

Všem děkuji za příspěvky, ale rozměry znám, ale u felicie 97 opravdu nevím kam je namontovat a mlhovky rušit kvůli nim nechci:(


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.06.12 08:40

Jistě že jde, existuje vyhláška, nebo zákon, přesně nevím jaký, ale vím, že jsem ho dostal do ruky, tam máte stanoveno kde má být denní svícení umístěno (respektive rozměry od země apod.). Hlavně si to nedělejte jako mnozí "inteligenti" tak, že si necháte zapojit timhle způsobem mlhovky, za to bych těm lidem nechal vypálit tim světlem oči, aby viděli, jak je to příjemný *zed*. Přesně na Váš dotaz snad odpoví někdo kdo s tím má již zkušenosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.06.12 11:43
avatar

Světla musí být umístěna ve vodorovné rovině minimálně 250 a maximálně1500 mm od země.Obě světla musí být umístěna ve stejné vzdálenosti od pomyslé svislé osy vozidla.Vzájemná vzdálenost světel musí být minimálně 600mm,vzdálenost světla od obrysu vozidla smí být maximálně 400mm.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: olaf71*
Datum: 17.06.12 12:48

vše je možné. mě to na Focuse nikam nejde co se týče zapuštěný do mřížky. vždycky je to méně než 600mm. vyřešil jsem to jednotlivými bodovými světly 5x25mm. zapuštěnými do nárazníku. jinak se podívejte kolem sebe a dost aut má světla přesně tak, jak nesmí být, včetně špatného zapojení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 17.06.12 13:38

Dobrý den, zde máte článek, který napsali přímo Ti, kteří za to pokutují. Jistě, že to jde ;)

http://www.policie.cz/clanek/…svetla-pro-denni-sviceni.aspx

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pepr®
Datum: 18.06.12 02:00
avatar

Buď se vykašlete na předpisy a namontujete je do mřížky sání vedle mlhovek na vnitřní stranu. Budou částečně pod značkou a jelikož je značka 520mm, tak to samozřejmě podle předpisů nebude. Ale vidívám na cestách dost aut (jiných značek), co to tak mají.

Možná by šlo seříznout (ztenčit) dělící žebro (v té mřížce pod značkou) a dát tam čtveraté nebo kulaté světlo mezi mlhovku a RZ.

Třeba tato http://www.webareal.cz/autole…i-sviceni-DRL9R-18xLED-12-24V mají hloubku jen 36mm.

Nebo vyříznout otvor do nárazníku např. jako je to tady na Octávce http://spoiler-tuning.cz/tuni…meckem-skoda-octavia-ii-5514/ Nad nebo pod mlhovky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sudakf
Datum: 21.08.12 17:50

Je to téměř totožné, jako u favorita.

I. Můžeš si zakoupit hranaté a úzké svítilny pro denní svícení (dále také "RL") s LED technologií (např. http://www.vapol.cz/cz/produk…enni-sviceni-/linka/fristom/, je jich velké množství) a umístit je přímo na nárazník mezi hlavní světlomet a mlhový světlomet, a nebo demontovat nárazník, vyříznout do něj otvory ve tvaru příslušných RL a RL namontovat přímo na karoserii pod nárazník. První variantu výrazně nedoporučuji, stačí lehké šťouchnutí do čehokoli a je po svítilnách, montáž pod nárazník není až tak špatná.

II. Změna vzhledu proběhla až v roce 1998, takže můžeš demontovat mlhové světlomety (nevzdáš se jich, vydrž) a přímo na jejich místo můžeš namontovat RL, jsou i žárovkové alternativy - např. http://www.vapol.cz/cz/produkt/mlhovka-denni-12v/21w/ nebo http://www.vapol.cz/cz/produk…lhovka-denni-kulata-12v/21w/. Ty první jednoduše přichytíš do původního držáku mlhovky šroubem, u těch kulatých je to trochu složitější. Protože u předních světlometů do mlhy není požadována vzájemnost nejméně 600 mm, jako u světlometů potkávacích a RL, dokoupíš si universální přední světla do mlhy a umístíš je vedle RL směrem dovnitř. Nejvyšší povolená vzdálenost od kraje 400 mm vyjde. U fav/for to jde bez problému, fel má jinak profilovaný nárazník, ale když se chce, všechno jde.

III. Felicia má vedle mlhlových světlometů (hranatých) směrem ke kraji vozu mřížku která je široká cca 4 cm, a tam by neměl být problém adaptovat kulatou RL, pravděpodobně však bude potřebné zvolit nějakou kulatou s držákem a LED technologií, tedy dražší.

IV. V praxi jsem několikrát viděl uzounké LED RL (vypadaly jako Hella, http://www.jb-tuning.cz/www-j…tomaticke-denni-sviceni-5x1W, nebo něco podobného) připevněné přímo ke kapotě mezi světlometem a předním nárazníkem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: beglajt
Datum: 12.11.12 13:53

Základní pravidla pro dodatečnou montáž světel pro denní svícení:
na jedno vozidlo se montují dva kusy světel, svítících světlem ve spektru bílé barvy
svítilny se umísťují ve vodorovné rovině ve výšce od 250 mm do 1500 mm na přední část vozidla
vzdálenost svítilen od bočního obrysu je max. 400 mm a vzájemně mezi světly min. 600 mm (u vozidel s šířkou menší než 1300 mm je povolena vzájemná vzdálenost 400 mm)
světla se rozsvěcejí automaticky po zapnutí zapalování (nastartování motoru) a zhasnou po jeho vypnutí, nebo při rozsvícení obrysových světel
dodatečná montáž světel pro denní není přestavbou vozidla ani změnou technických údajů, proto jejich umístění na vozidlo nepodléhá žádnému schvalování ani zápisu do TP.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.