Řízení vozidla bez příslušného oprávnění

Od: Datum: 16.06.12 13:11 odpovědí: 8 změna: 18.06.12 23:30

Dobrý den,byl jsem zastaven policii za překročení rychlosti v obci 64km-hod,mám řidičák A1 označení(150),B.Jel jsem na motorce o obsahu 125ccm skutr s variatorem vykon 9kw,pul hodiny to se mnou řešily jestli platí už vyhláška ,pokud vlastním B tak automaticky do 125ccm s variatorem do 11kw mnužu jezdit.Ja jsem našel na internetu že to bylo schválené od 1.1 2012 nakonec jsem se dozvěděl že to ještě neplatí,tak ted nevím načem jsem,pokutu za rychlost mě nedali ale vypisoval jsem jakysi blok a napsali si moje tel.číslo.Prý mě předvolají na magistrat.Chtěl jsem se zeptat co mě čeká.Motorku jsem koupil včera i kupní smlouvu mám ze včerejším datumem.Chtěl jsem se zeptat jestli přimhouří oko a nebude to tak mastné.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.06.12 13:16

Bude to mastné. V tomto případě není proč mhouřit oko...

Datum: 16.06.12 16:47

Zákon může být sice schválený klidně před dvaceti lety, ale platit může začít klidně až za 100 let, když to přeženu, vždy tak je datum kdy nabývá účinnosti.

Vypsali s Vámi oznámení o dopravním přestupku, které zaslali na místě příslušný správní orgán obce s rozšířenou působností (magistrát nebo městský úřad, kde se vydávají OP a ŘP). Nejmenší sankce za tento přestupek je 25.000,-Kč a zákaz řízení na dobu 12ti měsíců.

Blahopřeji. *mala*

doplněno 16.06.12 16:51:

Ještě dodám, že vzhledem k tomu, že se jedná o přestupek proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, mají 12 měsíců od doby spáchání přestupku na to, aby to s Vámi vyřešili.

Navíc dle § 3 zák. ČNR č. 200/1990 Sb., ve znění pozdějších předpisů, "K odpovědnosti za přestupek postačí zavinění z nedbalosti, nestanoví-li zákon výslovně, že je třeba úmyslného zavinění."

a dále §4

(1) Přestupek je spáchán z nedbalosti, jestliže pachatel
a) věděl, že svým jednáním může porušit nebo ohrozit zájem chráněný zákonem, ale bez přiměřených důvodů spoléhal na to, že tento zájem neporuší nebo neohrozí nebo
b) nevěděl, že svým jednáním může porušit nebo ohrozit zájem chráněný zákonem, ač to vzhledem k okolnostem a svým osobním poměrům vědět měl a mohl.
(2) Přestupek je spáchán úmyslně, jestliže pachatel
a) chtěl svým jednáním porušit nebo ohrozit zájem chráněný zákonem nebo
b) věděl, že svým jednáním může ohrozit zájem chráněný zákonem, a pro případ, že jej poruší nebo ohrozí, byl s tím srozuměn.
(3) Jednáním se rozumí i opomenutí takového konání, k němuž byl pachatel podle okolností a svých osobních poměrů povinen.

Na jednu stranu můžete být rád, protože dříve byl tento skutek trestným činem.

Výmluvy v tomto případě nepomohou, jak jsem psal výše, nejmenší možná sankce za tento přestupek je daná ze zákona.

doplněno 16.06.12 16:54:

Asi jedinou útěchou pro Vás může být to, že nejste ani první ani poslední. Stává se to docela často, a úmyslně, nebo z nedbalosti.

Ohodnoceno: 1x

Od: zbysa
Datum: 16.06.12 18:28

a jnak to bude s řidičákem?Mám ho odevzdat,nebo čekat na výsledek od spravního řízení.Našel jsem zde že bych ho měl do 5dnu odevzdat.Co je na tom pravdy?Správní řízení mě muze vyzvat k vyslechnutí i za 2 měsíce .Policie mě nic neříkala ohledně odevzdání.Jezdím denně do prace autem a řídím firemní vuz proto se ptám. Jestli do te doby mužu ještě jezdit.Předem děkui za odpověd

Datum: 16.06.12 18:44

Pokud Vám nebyl ihned odebrán (předem stanovené za co lze) Tak až proběhne celé řízení.Zatím můžete klidně jezdit a jinak 125 řídit nebudete moci ani potom,to byste musel udělat rozšíření na další skupinu moto.Zo co máte v ŘP je jen na moto do 50ccm,bez ohledu na výkon a rychlost (kód 150).Do 125ccm až začne platit,ale jen pro ty kteří budou dělat nově ŘP!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 16.06.12 19:33

Jak píše Diesel, ŘP odevzdáte, až Vás k tomu vyzvou, respektive do té lhůty jak jste uvedl Vy, ale až nabude rozhodnutí právní moci (zpravidla 14-30 dní). Takže máte řidičák na B, takže můžete do té doby řídit pořád B.

Každopádně to chce bydllet na adrese trvalého bydliště, která je v občance, popř. si tuto adresu nechat změnit na tu, kde bydlíte.

doplněno 16.06.12 20:41:

Na přezkoušení by jste myslím musel pouze v případě, že by jste byl vybodovaný. Ano po polovině si můžete zažádat o vrácení ŘP. Počítejte také s tím, že společně s pokutou a zákazem Vám přibudou do karty řidiče také body, takže až Vám to všechno nabude právní moci, nechte s ian poště vyjet kartu řidiče (body). Je to pro jistotu, a víte na čem jste. Mnoho lidí totiž dostalo zpět ŘP, jelikož jim skončil trest zákazu řízení, ale stále měli platnou blokaci ŘO (vybodováni) a dostali tak znovuu pokutu a zákaz. Což by bylo již zbytečné, myslím si, že je nutno se z předchozích chyb poučit a následně je neopakovat.

Od: zbysa
Datum: 16.06.12 19:57

když mě seberou řidičák na rok je možné požádat po pul roce o prominutí a tím pádem bych nemusel na přeskoušení,nebo jak je to.

Od: neniztraceno
Datum: 18.06.12 23:30

Napadá mě protahovat aby to nestihli projednat do roka - pak by to bylo promlčené...

Datum: 18.06.12 07:56

S tou "motorkou" je to tady http://www.novinky.cz/domaci/270743-ridicak-na-auto-bude-od-ledna-platit-i-pro-skutr.html

doplněno 18.06.12 07:56:

http://www.novinky.cz/domaci/…ledna-platit-i-pro-skutr.html

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.