Základovka vs plnič

Od: Datum: 14.06.12 22:48 odpovědí: 10 změna: 19.06.12 07:17

Ahoj, zítra se chystám stříkat blatník, povrch mám obroušený do stříbrna našel sem doma zbytek základovky tak bych to s tím stříknul, poté obrousil smirkovým papírem 1000 pod vodou muže to tak být nebo musím použít tzv.plnič? dík jsem student takže finance jsou omezeny dik

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.06.12 22:55

Plnič je stříkací tmel a používá se na vyplnění mikro nerovností. Základovka se používá jako podklad pod finální autolak.

Stříknul bych na plech plnič,základovku,lak.

S omezenými možnostmi plnič a na to lak.

Stříknout základovku na holý plech jde také, ale barva ve finále nebude tam pěkná jednolitě zrcadlová. Třeba u matné to bez plniče jde, ale u metalízy je to dost poznat, že tam plnič není.

Pokud je to dočasné řešení na rok až dva, tak bych tu základovku stříknul na ten plech a časem bych to nechal dělat profíkama, dle financí, nebo koupil plnič.

doplněno 15.06.12 14:07:

To Ar: Tak to se omlouvám, díky za upřesnění :)

Od: samuel*
Datum: 18.06.12 23:25

Prosimtě, když nevíš tak neraď stodolníku!

Od: ar*
Datum: 14.06.12 23:19

gumidek se mýlí , plnič a stříkací kit jsou dvě různé věci. Základovka se nepoužívá pod vrní lak na plnič (kit). Lak se stříká přímo na vybroušený plnič nebo vybroušený kit.

Nevím o jakou záklodovku se jedná a jestli je vhodná pod vrchní lak. Rozhodně se lépe bude brousit plnič nebo kit než základní barva. Jestli je potřeba zakrýt hlubší rýhy je dobré použít právě plnič, když je povrch bez větších nerovností používá se stříkací kit. Oboje můžete stříkat rovnou na plech. Pak vybrousit pod vodou jak jste správně psal. Pokud je vrchní lak metl je lepší brousit papírem 1200 na "normal" lak stačí ta 1000.

doplněno 15.06.12 15:20:

Gumidku, vůbec nic se neděje, oni v tom tak trochu nadělali "bordel" samotní ne vyloženě značkový výrobci. Někdy mám dojem, že tomu dávali názvy spíš podle toho jak kdo má zažité než podle toho co vlastně výrobek splňuje.

Jaký v tom mají "hokej" někteří prodejci ani nemluvě. Já se zase omlouvám za ten kit, jasně že má být kyt*hi*

Ohodnoceno: 1x

Datum: 15.06.12 15:15

Dobrý den, co to je za základovku, pozor na přemrzlou barvu, nebo na syntetikou, to by jste si dal.

Od: mirosla*
Datum: 15.06.12 18:51

Takže jsem dnes koupil plnič, poté vybrousil pod vodou sm.1000 , na to stříknul namíchanou barvu přímo podle kodu barvy auta, je to k nepoznání, že tam byla mala koroze vše sem mobilem zdokumentoval a vložím případne fotky? jak se mi to podařilo :D

Datum: 15.06.12 18:57

Rádi se koukneme, já zrovna dělám dveře *hi*:

doplněno 15.06.12 18:59:

dvousložkový tmel ze skelným vláknem, motip akrylátový tmel,motip autolak :)

Od: ar*
Datum: 16.06.12 00:56

Proč tam je ta maskovačka?

Tady bude ostrý přechod..

Ještě bych zamaskoval kliku a okno s těsněním. Lepší by ,ale bylo to vymontovat a "šprycnout" celé dveře.

Datum: 16.06.12 09:29

Dveře mám lehce rezavé tam, jak je ten spodní pás nad prahem. Toto je jen dočasné řešení, abych nejezdil s rezavými dveřmi celé léto. Lakýrník by se mi u dveří v tomto stavu už nevyplatil (2500,-). Koncem roku plánuji sehnat pěkné nerezavé dveře na vrakáči (700,-). Zakryté jsem to měl celé a přechod jsem docela dobře rozleštil. Hlavně jsem si to potřeboval skusit. Dělal jsem to podruhé a první pokus mě dost odradil díky špatné barvě, co neschnula a špatnému postupu. :)

doplněno 16.06.12 09:32:

Obě šipky jsou ten tmel. Tam vzadu u kliky červená je proto, protože ta hrana byla dost odřená (asi od zdi garáže při otvírání dveří).

doplněno 16.06.12 09:35:

Na fotce je to ze včerejšího večera a dnes večer to plánuji rozleštit, aby tam nebyly ostré hrany na dotek.*hi*

Od: tyvole*
Datum: 18.06.12 23:31

To si děláš prdel? Fuj, hnus a to tady ještě radíš co a jak, s takovým výsledkem se jdi zahrabat!

Od: gumidek1
Datum: 19.06.12 07:17

Nebudu si hrát s dveřma, které budu koncem roku vyhazovat. Takže jsem je nelakoval jako celek. Pokud jsi analfabet a neumíš číst a jen koukáš na obrázky, tak lituji.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.