Otevření / odemknutí Fabie bez klíčků?

Od: Datum: 14.06.12 21:43 odpovědí: 6 změna: 15.06.12 07:36

Dobrý den.

Prosím o pomoc. Co se mi dnes nestalo.

Jdu dnes ke svému autu před barákem pro nákup. Odemknu si dálkovám ovládáním čudlíkem jen pro odemknutí pětek. Otevřu pětky a klíče si položím do kufru. Dám nákup do bedýnky, tu vyndám a automaticky zabouchnu pětky, které se sami zamkou. Jdu k našemu vchodu a v tu ránu zjišťuji, že nemám klíče a že jsem je nechal v autě v kufru.

Co teď? Mám pouze jeden klíč s dálkou a jeden klíč Construct k vozu - ty jsou v zamčeném a zavřeném autě. Druhou sadu klíčů nemám - již při koupi k vozu nebyly. Mám páku na volantu, zamčený Construct, zařaženou rychlost, zamčený volant, zataženou ručku...

Jak mohu auto odemknout? Napadlo mě jedině rozbít sklo 5.Z dveří, což se mi zrovna moc nechce. Mám tam i vnitřní folii na skle. Dále jsem zde někde kdysi četl, že nějak přes dveře řidiče, někdo mi zase říkal, že přes pravou přední mlhovku / mřížku bo co...

Jedná se o Fabii I předfaceliftová

Děkuji.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.06.12 21:47

kontaktujte nejbližšího zámečníka. kdysi se mi to stalo také. jen klíče byly doma cca 400 km daleko. zámečník s tím byl za 10 minut hotový. otevření stojí cca 1000,-Kč. případně zjistěte, které sklo na autě máte nejlevnější a to obětujte. ale určitě to bude dražší než zámečník.

doplněno 14.06.12 21:49:

třeba tady

Ohodnoceno: 1x

Od: hop®
Datum: 14.06.12 21:51

Asi bych také doporučil zámečníka...

A hned potom udělat náhradní klíč (případně i ovladač) a přeprogramovat centrál. Buď deaktivovat autozámek, nebo zjistit, proč ten autozámek nedetekoval otevření dveří...

Od: blackflamesiczi*
Datum: 14.06.12 21:56

pod zadnim naraznikem je gumova zaslepka kterou vyndate a dratem zatahnete za buzirku co vede k zamku patych dveri z trochou praxe praxe na minutu

doplněno 14.06.12 21:57:

pres zarovku vyrusite deadlock a pres dvere ridice znicite zamek ale pokud tam mate jen zaslepku tak by to slo ale je to zbytecne

doplněno 14.06.12 21:58:

a zamklo se to nejspise kvuly mikrospinaci v haji

Od: nu*
Datum: 14.06.12 22:06

no já myslím že některá koncernová auta si zamykají páté dveře automaticky tak 5 sekund po zabouchnutí, tedy passat 3BG mi to dělal běžně, odemknul jsme středním tlačítkem na dálkovém jen 5. dveře, vložil nákup, zabouchnul a dveře se po 5 sekundách zamknou, je to normální, a právě proto že mikrospínqč fungoval, když zatuhnul tak jsem kufr odemykal separé klíčem, na DO neragoval

Od: blackflamesiczi*
Datum: 14.06.12 22:09

pravdu máte ja si nepřečetl to ze otevrel dalkou jen kufr

Datum: 15.06.12 07:36

Jak bylo řečeno, pokud máte v zámku kufru i lanko, jako při ručním otevírání, tak protáhnou ruku skrz a zatáhnout za lanko, zámek by se měl otevřít i bez centrálu. Je to stejné, jako když jste zamčený v autě a kličkou otevřete dveře.

Je pravda, že některá vozidla zamykají zámky automaticky, ať již kufr, nebo dveře, vše je o nastavení různých těch řídících jednotek.

Rozbíjet okno zadních dveří není dobrý nápad, určitě nerozbíjejte ani trojúhelníkové malé okno, to bývá vyjma předního snad nejdražší. Nejlevnější varianta, pokud nezvládáte tu výše uvedenou bude skutečně zámečník.

Správně zde také radily, aby jste si nechal poté udělat náhradní klíč. Zamyslel jste se třeba nad tím, proč jste dostal k autu jen jeden klíč, když z výroby šel se dvěma? Já bych to neriskoval. Doma mám také jedny klíče náhradní jak od auta, tak od constructu.

Jednou jsem si o ně málem psal, když mi klíč zůstal v zámku auta, já to nevěděl a myslel jsem, že jsem ho ztratil, ani nevíte, jaká to pak byla úleva, když jsem ho tam našel. *smich* Vyměnil jsem pak kroužky na všech klíčích a mám klid.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.