Kontrolka nouzový režim u FABIE 1

Od: Datum: 14.06.12 17:30 odpovědí: 5 změna: 14.06.12 19:42

Fabia 1,4 16v koupil jsem před 3 roky ojetou a po týdnu provozu se rozsvítila kontrolka motoru ( obdélníková - blok motoru - nouzový režim ) . diagnostika ohlásila vadnou lamda sondu. Po výměně se po měsíci znovu rosvítila a vadný zpětný ventil výfukových plynů. Po výměně se kontrolka rosvítila OPĚT. Znovu byl ventil vyčištěn a po 3 dnech znovu svítila.Rezignoval jsem a po 2 týdnech kontrolka sama zhasla. Poté se zase po několika dnech zase rosvítila.. Jezdil jsem dál a nyní ( asi po měsíci ) kontrola sama zhasla a nyní již týden nesvítí.?

Vypadá to na nějakou ,,blbost" ,nětesnost nebo něco podobnmého. PORADÍ mi někdo s podobným problébem? Předem děkuji .


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: blackflamesiczi*
Datum: 14.06.12 17:33

u 16v stacilo blbe palivo aby svitila

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.06.12 17:41
avatar

může to být o kontaktech konektorů,ale zrovna tak bohužel i třeba o počátku konce ŘJ(ona sama na sebe chybu-y nenahlásí)...Zkusil bych až bude hezky-postupně konektor po konektoru odpojit,prostříknout např.Kontaktolem a zapojit-takhle postupně komplet motorovou elektriku(i kdyby v tom nebyl problém,autu to prospěje,resp.elektroinstalaci) a uvidí se...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.06.12 18:05

U F16V nic neobvyklého. Můj otec má auto toto asi 3 roky (kupoval ho ojeté) a kontrolka mu svítí prakticky pořád. Diagnostika ukáže buď nahodilou poruchu nebo problém s katalyzatorem (který už byl, včetně souvisejících čidel, snad 100x kontrolovaný).

Dá se na to říct jedině to, že elektronika je sviňa - otce už to nevzrušuje:).

Čímž nevylučuji, že může být na autě nějaký blížící se problém, ale jen předávám zkušenost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.06.12 18:10
avatar

Zdravím, řekl bych že pomůže seřídit škrtící klapku s jejím vyčistěním.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.06.12 19:42

Kontrolka sama o sobě je problém ve spoustu věcech, např. u 1.4MPI to bývá právě většinou ta lambda, mě sítí furt a spotřebu mám 5-8 podle stylu jízdy. Každopádně rady ohledně škodovek najdete na forum.skodahome.cz, určitě tam najdete tuto závadu na Vaší motorizaci a k tomu nějaké rady a především zkušenosti. Jak zde bylo řečeno, často poblikávání žárovky způsobuje také palivo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.