Automobil na pozemní komunikaci

Od: Datum: 04.02.13 17:27 odpovědí: 8 změna: 04.02.13 21:30

Dobrý den,

chci se zeptat, na základě jakého zákona může městská policie donutit odstranit vozidlo parkující na boku komunikace (před domem.) Upozornuji, že se nejedná o vrak, vozidlo je přihlášeno, jen delší dobu stojí na místě. Umožnuje průjezd ulicí. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: dolphin*
Datum: 04.02.13 17:33

Navíc se jedná o soukromý pozemek.

Od: furik
Datum: 04.02.13 20:55

soukromý pozemek váš nebo jeho? ...vám to asi hodně vadí, co?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dolphin*
Datum: 04.02.13 21:30

Vadí to městské policii, nebo spíše sousedům.

Datum: 04.02.13 17:38
avatar

No tak buď je na pozemní komunikaci, nebo na soukromém pozemku... Pokud na pozemní komunikaci, je tam 6 metrů místa pro jedoucí vozidla?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.13 18:15

Pokud není místní úprava řešena dopravními značkami, pak při zastavení (parkování) u kraje silnice stačí nechat jen 3 metry místa viz zákon 361 §25 odst. č.3. I na soukromé cestě může probíhat veřejný provoz - to už je na majiteli jak se dohodne s úřady. Pokud auto splňuje zákoné podmínky, to jest, že je pojištěné, není to zjevný vrak, neteče z něj olej atd..., pak si ho Policie nemá co všímat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.13 18:35
avatar
Parkování rozhodně není zastavení! Takže vaše odpověď je špatná. Pokud takto ovládáte i ostatní paragrafy zákona 361, pak se modlete, abyste někoho nezabil. Takových jsou, bohužel, plné silnice...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.13 17:54
avatar

Pokud je na soukromém pozemku tak se s Městskou policíí ani nebavte, pokud parkujete na komunikaci a neporušujete vyhlášku tak taky ne. Nic a nikde neřeší jak dlouho parkuji.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 04.02.13 18:11
avatar

Utrhněte mu značky a nahlašte jako vrak. Ale nic jsem neřekl! ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.