Převod vozidla po dědictví

Od: Datum: 08.01.13 11:53 odpovědí: 6 změna: 08.01.13 23:59

Dobrý den. Matka zdědila auto, ale nemá ho na sebe registrované. Je možné auto registrovat přímo na mne, pokuď budu mít usnesení soudu o převodu vlastnictví na matku a darovací smlouvu od ní na mou osobu? (registrace na matku by byla vzhledem k jejímu věku a bydlišti náročná)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.01.13 12:20
avatar

Možné to je, budete však povinen hradit veškeré poplatky, zejména "ekodaň", pokud jí vozidlo podléhá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.13 12:25
avatar

Manžel zdědil auto po otci a na registru se ptal zda ho musí přepsat na sebe když se hned bude přepisovat dál. Úřednice byla "velmi příjemná" a štěkla po něm, samozřejmně. Jo a vemte si dovolenou tak 3 dny, první den jdete do fronty v 7h ráno a zjistíte, že už lístek není, druhý den jdete dřív a opět se na vás nedostane a konečně třetí den jdete raděj dvě hodiny před otevřením a pokud je ten den zrovna otevřeno do večera a ne jen dopoledne máte šanci, že se na vás dostane. Sebou termosku s kafem a svačinu, prášek na nervy! Takle funguje-nefunguje registr v Brně. Budu váš dotaz sledovat a jsem zvědavá jestli se dozvím, že někde to funguje jinak.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.13 12:27

nevim ktere listky myslíte ale většinu dokumentu si mužete vytisknout doma a vypsat..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 08.01.13 13:50
avatar

"honzas", zřejmě má na mysli "lidus", pořadové lístky do fronty, než na klienta přijde řada. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.13 16:07
avatar

Ano, mám na mysli pořadové lístky. Jinak si vše vypíšete doma, na jedno vozidlo v našem případě vypisujete oboustranně 2 A4. Dokládáte doklady od vozu a to, že je zaplacené povinné ručení-zelená karta-bez tohoto vám aspoń u nás převod neudělají (domnívala jsem se, že povinné ručení platím až je auto převedeno).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nu*
Datum: 08.01.13 23:59

dědictví se musí vyřešit tam kde má přímý dědic trvalé bydliště, je dobré když se dědicové domucí před notářem ještě před vydáním Usnesení na tom kdo zdědí auto

domnívat se že pojistka je nutná až po převodu je hloupost, je dobré přečíst si zákon o povinném ručení a nedomnívat se, protože to může stát domnívajícího se občana nemalé peníze...to že se nezajímáte o své zákonné povinnosti je především vás problém, já bych se tím veřejně vůbec

Úředníkům to ukládá zákon - provést úkon až po předložení zelené karty.

Fronty jsou proto že soukromá firma za36 milionů převedla data tak, že část z nich smazala, data se musí při provedení úkonu do systému opět zapsat.

Vy v Brně se chováte jako zvířata, viděl jsem v televizi několik reportáží kde vaši manželé na úřadu vykřikují a nadávají úřednicím za to že registr neběží jak má, musela se volat městská a pak státní policie. Já bych ten dobytek naložil do autobusu a vyvezl za Brno.

doplněno 09.01.13 00:00:

...domluví před notářem . překlep

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.