Otáčky ve vozidle

Od: Datum: 12.06.12 22:05 odpovědí: 8 změna: 15.06.12 08:24

Dobrý den,

nevíte někdo co jsou to přesně otáčky na otáčkoměru? Když mám třeba otáčky 2000 na otáčkoměru, znamená to, že se kliková hřídel otočí 2000X / minutu tzn. proběhne 1000x /min exploze benzínu?

Dále bych se chtěl zeptat na co je napojený otáčkoměr ve vozidle a proč tomu tak je?

Vyzná se v tom někdo?

Děkuji

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jklk
Datum: 12.06.12 22:08

jj, otáčky kliky a pokud to je jednoválec 4takt tak 2000 ot. = 1000 výbuchů benzínu

Datum: 12.06.12 22:13

Nen jak která značka ale u PSA je snímač zezadu bloku u špajzky ,snímá polohu ze strvačníku (elmg.impulsy?) a signál jde do ŘJ a na budík otáčkoměru do palubky.Používá se proto,že někteří nejsou schopni sluchen a citem pro motor včas řadit.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.06.12 08:01

Snímání impulzů pro otáčkoměr lze provádět různými způsoby. U starších aut to bylo nejčastějc z přerušovače v rozdělovači, někdy taky indukcí z vysokonapěťového kabelu ke svíčce. Tehdejší otáčkoměr si pak tyto impulzy dokázal zpracovat vlastní elektronikou. U novějších aut je to většinou snímané z čidla na polohu klikové hřídele a zpracovává to palubní počítač.

Jezdím 40 let a otáčkoměr jsem nikdy k ničemu nepotřeboval. Přes to jsem si ho kdysi amatérsky stavěl z obrovského měřáku a montoval například do Š 1203 (mikrobus), abych byl "IN" (v té době se spíš říkalo "frajer")*smich*

doplněno 13.06.12 08:12:

Co se týká počtu otáček - u každého motoru (spalovacího, elektro, parního, vodního) se udávaá počet otáček/minutu. Je to údaj, který udává, kolikrát se hřídel motoru otočí za minutu kolem dokola. S počtem výbuchů to sice u spalovacího motoru souvisí, ale neznamená to v každém případě poměr 1:2. U dvotaktu je to například 1:1 (1 otáčka = 1 výbuch v každém válci, takže například Wartburg měl na 1 otáčku 3x1 výbuch, Š100 pak 2x1 výbuch).

Datum: 13.06.12 13:03

Ano, točí-li například čtyřtaktní čtyřválec 3000 ot/min, proběhne v něm 100 zážehů za sekundu.
Ohodnoceno: 2x

Od: mantis
Datum: 14.06.12 19:53

Snad na 3000 ot/min je to 1500 výbuchů za min ne?

Datum: 14.06.12 20:09

Já psal ČTYŘVÁLCOVÝ čtyřtakt ;)

Od: mantis
Datum: 15.06.12 08:24

Joo máte pravdu je to chyták ;)

Od: hop®
Datum: 14.06.12 20:09

Martin má pravdu, je to "trošku" chyták, proto definuje i v jakém motoru to počítá a motá do toho různé jednotky času! *smich*

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.