Dopravní nehoda vs totální škoda

Od: Datum: 12.06.12 10:19 odpovědí: 13 změna: 18.06.12 22:36

Prosím o rady:Stala se mně první dopravní nehoda (4.6.2012), při které do mě nabouralo jiné vozidlo,na mém autě-dle sdělení pojišťovny totální škoda.U autonehody asistovala policie,která vyhodnotila,že viníkem je řidič fordu,který na mokré vozovce nedobrzdil. Já i moje spolucestující jsme od té doby v pravovní neschopnosti,která bude cca 14 kalendářních dnů.

Může pojišťovna krátit bunusy i mě,když jsem dopravní nehodu nezavinila?

Můžu po viníkovi požadovat úhradu za ušlou mzdu v době prac.neschopnosti?

Kdy mám požádat pojišťovnu o náhradní vozidlo,protože se jinak do práce nedostanu?

Můžu dostat body na kartě řidiče, aniž bych měla možnost se k tomu vyjádřit?

Děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben*
Datum: 12.06.12 10:26

Vaše pojišťovna přeci nic plnit nebude, tak není důvod, aby vám "krátila" bonusy...

Požadovat náhradu ušlé mzdy můžete, otázka, jak uspějete..:)

Jinak jestli myslíte body v souvislosti s touto DN, tak nechápu z jakého důvodu. Jinak pokud dostanete pokutu, tak vám nikdo body nesděluje..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paaja*
Datum: 12.06.12 10:26

1.ne

2.po viníkovi ne, ale po jeho pojišťovně

3.záleží na podmínkách VAŠÍ pojišťovny. Z povinného ručení viníka podle mě nárok na náhradní vozidlo nemáte. Mimochodem - jak můžete jezdit do práce, když jste v pracovní neschopnosti?

4.pokud spácháte přestupek, za který se strhávají body, měl by vám to policajt říct

doplněno 12.06.12 10:31:

vrtal mi hlavou bod 3. ... koukl jsem se na chytré stránky a dočetl se, že nárok na úhradu nákladů spojených se zapůjčením vozidla na dobu do opravy nebo pořízení nového vozidla byste teoreticky měla mít i z povinného ručení viníka. není to úplně jednoduché, bývá problém s dokazováním a prokazováním ale prý to jde

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ed*
Datum: 12.06.12 10:58

Samozřejmě momentálně do práce nejezdím,ale pracovní neschopnost ukončím, a pak se nemám jak dostat do práce,pochybuju,že mně pojiš.pošle tak brzo peníze,když nemám možnost donutit viníka k tomu, aby nehodu vůbec na pojišť.nahlásil,což do dneška neudělal a pojišť,prý bude čekat dokud tak neučiní.

Od: paaja*
Datum: 12.06.12 11:29

Nesmysl, to je zdržovací taktika. Když nehodu šetřila policie, stačí, když to nahlásíte vy a přiložíte (mimo jiné) záznam o dopravní nehodě.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.06.12 10:37
avatar

obratte se sem http://www.nehoda.cz/ *cteni*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ed*
Datum: 12.06.12 12:27

Právě jsem volala na uvedený web, a mám pocit ,že se ta uřední mašinerie začne brzy hýbat. dík za tip.

Od: buss
Datum: 12.06.12 10:53

Bude-li z toho trestný čin, připojíte se s náhradou škody k trestnímu řízení. Pak je třeba doložit vzniklou škodu, jinak soud odkáže na občanskoprávní řízení. Nebo se můžete s viníkem dohodnout...
Logicky, proč by krátila když nejsem viník?
Ano, lze požadovat.
A pojišťovna nabízí náhradní vozidlo? S ní je třeba komunikovat! Není-li jiná možnost se dostat do práce, byla by to zřejmě vzniklá škoda, třeba půjčené auto. Zda to soud uzná.
Ano, body jsou za stanovenou pokutu, tudíž o nich víte. Jinak si zajít na OdbDSA.
Bacha na různé organizace, co nabízejí pomoc, mimo stanovené struktury...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ladaadal*
Datum: 12.06.12 10:58

K tomu zapůjčení - zřejmě u některých pojišťoven to jde. Kamarád taky přišel ne vlastní vinou o auto. Půjčil si jiné na dobu, než mu opraví původní nebo koupí jiné. Platil půjčovné a pak mu nějakou část pojišťovna proplatila, ale podrobnosti nevím, to bude mít každá jinak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nu*
Datum: 12.06.12 11:03

Marodil ybch co nejdéle, alespoň 14 dnů, a pak bych si na to vzal dobrého právníka, jinak vše co budete chtí navíc ( náhradní vozidlo) půjde z něčí pojistky, pravděpodobně z pojistného plnění které náleží Vám...a to je drahý pronájem auta

Jinak Vaše otázky svědčí minimálně o lehkém či středním otřesu mozku, ale teoreticky jemožné téměř cokoliv...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben*
Datum: 12.06.12 11:21

Jinak ještě k těm bodům...policajt vám žádné body nepřiděluje, to dělá městský úřad, popř. magistrát, tudíž vám taky nesdělí, že nějaké dostanete! to jen aby bylo jasno*palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.06.12 17:30
avatar

Pokud MÚ či magistrát (Stejně nejraději používám staré DI) řeší přestupek ,např dle zaznamu stacionárního radaru ,tak by měl předvolat a tím pádem by viník měl vědět kolik má přiděleno bodů!Pokud je třeba MP řešeno na místě a přináleží za přestupek body tak již nemusí dát vědět,protože viník o, tomto ví!

Je ale fakt,že toto mnohdy porušují!

doplněno 13.06.12 17:38:

Nevím jak je to skutečně,ale manželka měla v minulosti DN.Někdy na přelomu dubna a května na ranní kolem 5 přehlédla dědka se š-125 bez světel,ten ji napálil nezi dveře a blatník ,Okolojedoucí policajti (z jiného okresu na služebce) zastavili zjistili stav zranění-žádné nebylo a doporučili odstranit auto (naše bylo totálka) a nevolat místní policii neboť by byla pokuta pro oba dva účastníky-jak viník tak i oběť!.

Je to ale bez záruky,prostě agentura JPP!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ed*
Datum: 13.06.12 09:21

Děkuji všem za rady.

Tak jak jsem již psala obrátila jsem se na web.nehody a ejhle pojišťovna začala rychle pracovat a ozýval se jeden zástupce za druhým (nejdřív likvidátor, poté dotazník spokojenosti, pak znovu likvidátor s požadavkem na bank.spojení a nakonec přišla nabídka na náhradní vozidlo, které poskytuje jejich pojištovna).Teď už vím, že na náhradní vozidlo mám nárok, i když ho nepoužívám k podnikání ,ale je to standart rodiny, já bych měla platit pouze spotřebované pohonné hmoty. Pojišťovna viníka dokonce souhlasila s náhradním vozem na 5 dní, i když by mezi tím došlo k plnění pojistné události.Prý abychom si mohli sehnat jiné auto za pojistné plnění.

Dle vyjádření policie, body do karty řidiče by neměly být magistrátem zapsány, protože nebyla ani udělena bloková pokuta.

Jako poškozená nemusím volat viníkovi nehody, aby škodnou událost nahlásil, což mně tvrdila pojištovna a vědomě mě uváděla v omyl- asi zdržovací taktika, která vychází.

K bonusům: pošťovna může krátit bonusy i poškozenému pokud jasně neuvedete,že s tímto nesouhlasíte a budete žádat plnění jen od pojišťovny viníka.

Od: peters56*
Datum: 18.06.12 22:36

V loni jsem měl nezaviněnou nehodu, řešil jsem to přes asistenční službu kterou jsem zplnomocnil k jednání s pojišťovnou. Druhý den mi asistenčka přivezla náhradní vozidlo a moje nabourané si odvezla do svého servisu. Za 20 dní bylo moje vozidlo opravené, škoda cca 40.000.-Kč + 20.000.-Kč bylo vyčísleno zapůjčení náhradního vozidla. Vše hradila pojišťovna viníka, já jsem nehradil ani korunu, pouze jsem musel náhradní vozidlo vrátit s plnou nádrží tak jak jsem ho dostal. Takže jako poškozený při dopravní nehodě máte nárok na náhradní vozidlo akorát to pojišťovny nějak zapomínají připomínat poškozeným. Proto jsem zvolil asistenčí službu a ušetřil si spoustu starostí a lítání kolem pojistné události.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.