Světelné křižovatky - řešení doprav. situace

Od: Datum: 08.06.12 08:41 odpovědí: 9 změna: 09.06.12 15:40

Dobrý den, určitě bych odpověď na moji otázku už někde našel, ale radši se zeptám. Řidičák mám pár let, nejezdím dlouhé trasy, žiju ve městě, které má 30 tisíc obyvatel, takže žádné semafory, dvojité či ještě více pruhů v podstatě neznám, z autoškoly jsem už taky pár let venku, takže bych si pár věcí potřeboval osvěžit, než pojedu do Pardubic. Mám strach hlavně ze světelných křižovatek a více pruhů.
Přikládám obrázek pro vysvětlení. Zajímalo by mě, když nastane situace dle obrázku, já dostanu zelenou, auto proti mně také, co mám dělat? Pokud se nepletu, mělo by to být tak, že když je naprotějším rohu křižovatky svítící zelená šipka, zobrazující můj směr jízdy, mám si najet do křižovatky, dát přednost protijedoucímu vozidlu a poté až dokončit odbočování?
V tom samém případě, ale bez zelené šipky na rohu křižovatky by to bylo jak? Děkuji.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.06.12 08:45
avatar

Když svítí v levém rohu šipka, fialové auto má červenou. Když šipka nesvítí, dáváte přednost protijedoucím vozidlům..

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.06.12 08:46
avatar

Ta šipka se rozsvítí v případě, že protijedoucí auta již mají červenou...a pro Vás znamená, že máte opustit křižovatku...

V podstatě by v tom okamžiku již proti Vám auto jet nemělo...jedině že jeden na oranžovou, pak mu prostě ještě dejte přednost a

zmizte z křižovatky.

Žádný problém v tom nevidím.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: fram
Datum: 08.06.12 09:41

Dotaz je sice vyřešený, ale pro majitele starších řidičáků je tu semaforový testík. Tohle pravidlo se změnilo, my jsme se ještě při míjení omotávali levým bokem:

http://www.autoskola-testy.cz…_protijedoucich_vozidel_vlevo

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paaja*
Datum: 08.06.12 09:58

a to bylo proboha kdy? Nejsem uz nejmladsi ale uz v moji autoskole jsme se ucili, ze se vyhybame vlevo (cili odpoved 1)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fram
Datum: 08.06.12 10:23

Podle mne jsme se v celých sedumdesátých letech určitě správně míjeli levým bokem. Potom ze setrvačnosti dál dalších deset let.;)ale nové pravidlo už mohlo platit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.12 10:02

Podle mě pravidlo, že protijedoucí vozidla, které odočují vlevo,se vyhýbají vlevo platí už desítky let...

A i přesto se mi to stává skoro denně, že mi někdo najede z druhé strany:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hamp
Datum: 08.06.12 13:29

Když Vám svítí zelená šipka, tak to znamená, že protijedoucí má již červenou a Vy byste měl jet/opustit křižovatku. Dávejte, ale raději pozor, protože dost často se stane, že proti jedoucí si to vesele projede rovně.

Všiměte si, že šipka nesvítí již od začátku co jste dostal zelenou. Jak se rozsvítí jedu! Pokud nic nejede i před rozsvícením šipky, mohu jet samozřejmě dříve!

Hezký den

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.12 13:47
avatar

Souhlasím, co již bylo řečeno, o té šipce. Pokud se rozsvítí, má protijedoucí auto již červenou. Ta šipka se jmenuje signál pro opuštění křižovatky. Co jsem ale párkrát viděl a je to velice nepřijenmé pro řidiče ve vedlejším pruhu je to, že pokud jedu na takovéto křižovatce třeba doleva a jsou doleva 2 pruhy vedle sebe, tak někteří řidiči při projíždění křižovatkou někdy "vlezou" obrysem svého auta do druhého pruhu. Auto ve vedlejším pruhu pak může být vytačováno. Proto pokud jedete doleva v pravém pruhu, po projetí křižovatkou musíte zůstat také v pravém pruhu. Některé křižovatky navíc mají i naváděcí vodorovné značení pro každý pruh i přes křižovatku. Ale v Pardubicích to myslím nikde není.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: 21314
Datum: 09.06.12 15:40

Co to je za město se 30 tis. obyvateli, že tam nejsou semafory?

U nás ve městě je 20 tisíc, hlavní průtah má 2 pruhy v každém směru a bez semaforů na některých křižovatkách by se tvořili zácpy, i přesto, že tranzitní doprava je tady minimální.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.