Škoda felicia 1,3 MPi-vibrace

Od: Datum: 06.06.12 23:39 odpovědí: 7 změna: 07.06.12 14:06

Dobrý den,mám na své felícii problém že se někdy objeví hlavně při akceleraci zatím jen slabé vibrace do řízení,není to nic hrozného,ale jde to při silnější akceleraci nebo i v určitých rychlostech cítit(od 50km/h-55km/h,pak až nad 120km/h),felicie je v dobrém stavu,pravidelně servisovaná a udržovaná

Chci tuto závadu podchytit zavčasu dokud se z ní nestane něco velkého,někde jsem zaslechl že by to mohly být homokynetické klouby na poloosách,je to možné?...případně s jak drahou opravou mám počítat

Díky za odpovědi

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ar*
Datum: 06.06.12 23:52

V první řadě nechat překontrolovat vyvážení kol a geometrii. Jestli to začalo dělat po výměně kol na letní a kola byla zpřeházena a nejsou na svém původním místě, tak to někdy dělá než si "sednou"

Kloub se začne projevovat nejpve při pomalé rychlosti při maximálním rejdu (lupáním) Cena je samozřejmně různá, ale zhruba počítejte 30-50 vyvážení kola (podle závaží) geometrie (laser) 600-1000

Od: xy211
Datum: 07.06.12 00:20

Po výměně kol ne,kola už mám vyměněné tak dva měsíce...opravdu není to nic vážného,někdo by nad tím i mávl rukou,ale já chci mít auto v dobrém stavu,začínalo to postupně

Tu geometrii nechám samozřejmě udělat

Datum: 07.06.12 10:04

Dobrý den. Měl jsem stejný problém. Ještě mi k tomu cukalo malinko řízení, což u Vás možná také, ale není to tak jasně viditelné. Zjistil jsem, že jsem ztratil závažíčko předního kola. Nechal jsem to být, protože by to bylo v zimě a hned měsíc na to, co jsem si obul na letní se to ztratilo. Tak jsem si nechal vyvážit i ty zimní a od listopadu zase pojedu bez vibrací a bez cukání. Takže se zkuste mrknout, zda máte všechny závažíčka na všech čtyř kolech. Přesně jak říká kolega ;)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 07.06.12 10:09

Kouknul bych se na závěsy (silentbloky) motoru. Motor na levé straně visí na vodní pumpě. kde je silentblok a za horní stranu převodovky, kde je další silentblok (Tam má Felicie dokonce dva). Pak je ještě zespodu převodovky o nápravnici opřená reakční vzpěra (taky silentblok).

Vybrace motoru pak mohou být přenášeny na poloosy a kola. Ale spíše se to projevuje klepáním kdesi u motoru, než přenášením do řízení.

Má ta Felicie posilovač řízení?

Ty závěsi motoru se jednoduše zkusí tak, že se za motor chytí a zacloumá nebo i opticky, kdy se koukne, jestli guma silentu není orvaná. Nebo sedne pomocník do auta, zařadí 4ku a po nastartování bez plynu na tu 4ku s brzdou pouští spojku a zadušuje motor, který se silně rozklepe a je vidět pohyb motoru v motorovém prostoru.

Datum: 07.06.12 12:44

Silenty to určitě nejsou,jak vizuálně tak opticky motor nikam necestuje a silenty vapadají zánovní

Dneska už to dělalo daleko méně,pořádně jsem prošlapal brzdy tak je možné že je třeba nepatrně křivý kotouč jestli je to možné

Posilovač má

Datum: 07.06.12 13:04

Ty brzdy bych rozhodně vyskoušel. Rozjet se na cca 40km/h a brzdit lehce a pak více ruční brzdou celé auto. Na ručce jsou cítit kmity, pokud je zadní buben oválný od dlouhého stání se zataženou ruční brzdou (spíše zarvanou, pokud to někdo dělá). Pokud ručka nekmitá, tak při jemném brždění pedálem může kmitat pedál a pak je to brzdový kotouč (e).

Datum: 07.06.12 14:06

Tak už to je vyřešený,byl to opravdu brzdový kotouč,stočili jsem oba a je po problému:)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.