Jak se bránit nařčení z poškození auta

Od: Datum: 06.06.12 22:36 odpovědí: 37 změna: 09.06.12 19:05

Dobrý den,

sousedka mě dnes večer nařkla, že jsem jí nabourala na parkovišti u paneláku auto. Prý asi včera večer nebo dnes ráno a má na to prý svědky(kamarády?) z protějšího paneláku. Na její felicii na předním blatníku je skutečně stopa po nárazu. Moje staré auto je bohužel odřené na rozích též, ale už asi 3 roky, kosmetické vady neřeším, kor, když parkuju na veřejném sídlištním parkovišti. Barvu jejího auta tam nemám, ani ona barvu z mého auta. Já o žádném nárazu nemám ani tušení, koukala jsem na ní jako blázen, když mi to policejní řečí sdělila, je policistka. Půjde to nahlásit na policii a mne uvede jako podezřelou na základě svědeckých udání. Nevím co mám dělat, je mi to silně nepříjemné a docela se bojím, že jako policistka má vlastně navrch. Fakt jsem do ničeho nenarazila. Díky za případné rady, co mám policii povídat, abych se nakonec nepřiznala k něčemu, co jsem neudělala.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: onyxxx*
Datum: 06.06.12 22:38

Ta poslední slova jsou myšlena samozřemě s nadsázkou:(

Datum: 06.06.12 22:42

Pohledal bych nějaké foto, třeba s dovolené, kde jste vyfoceni s autem a je tam vidět ta vada. Takto se dá policii ukázat, že jste tam ten šrám měla už předtím a sousedka lže ... :)

Jinak bych řekl, že i tak je to tvrzení proti tvrzení.

doplněno 06.06.12 22:56:

Nenechte se zastrašit, i když je to policistka. Asi má ten blatník už skorodovanej a chce ho zadarmo vyměnit. Tady by se mělo spíš posoudit, jak vysoko máte nárazník nebo jiný vystrčený roh auta a jestli je ve stejné výšce jako ta její promáčklina na Feldě (Chápete, jestli je to vůbec možné - šrámy u obou aut stejně vysoko nad zemí). Pokud nejsou, tak bych byl klidný. Každopádně jí tu Felinu vyfotit, ať si ho tam ještě případně dodatečně uměle neudělá.

Ať se Vám kluk uzdraví, to je teď důležitější ;)

doplněno 06.06.12 22:59:

Počkejte si ještě na odpovědi od nu a milancukrar. Nebo jim přímo napište zde do vnitřní pošty ;)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.06.12 22:47

díky za odpověď, to jsem už vyloučila, neb si auto nefotím, ale jsem z toho docela vyřízená, syn měl do včera horečky čtyřicítky a dnes, když se můžu radovat, tak přijde tohle:(

...mám ale svědky, že to auto mám odřené už dlouho...jenže nevím, jestli to zabere

Od: ghv
Datum: 06.06.12 23:02

Podal bych trestní oznámení + obrátil bych se na policejní inspekci. Auta určitě vyfoťte - detaily poškození, postarejte se aby policie zajistila důkazy tak jak má - znalecky jde prokázat kdo a jak boural. Vzhledem k tomu že jde o policistku tak je tu riziko manipulace s důkazy (hlavně proto ta inspekce). Je parkoviště pod kamerou?

Datum: 06.06.12 23:08

Taky není problém rozlišit jestli stopy na vašem autě jsou starší nebo nové - buďte rychlejší než ona a postarejte se o zajištění důkazů tak, aby ona nemohla vyrobit důkazy proti vám (např. dodatečně najet do vašeho auta) = co nejdřív vyfotit, před a za fotkama vyfotit např. denní tisk (určení času, že jste fotila až po nehodě)

Datum: 06.06.12 23:16

Díky...kamera tu není, zítra vyfotím, myslím si, že prostě koukla po okolí svého auta a uviděla to moje odřené(již dlouho) a tak našla viníka. Taky mě zarazilo, že, když má svědky, neví vlastně, kdy k nárazu došlo...Kamarádi z protějšího paneláku udělají své.

doplněno 06.06.12 23:18:

Navíc se u jejího auta nejedná o odřeninu, ale má to trochu promáčklé a to bych fakt asi musela ucítit a slyšet.

Od: buss®
Datum: 06.06.12 23:29

Předpokládám, že jde o přestupek, tak na co ty ciráty.

Datum: 06.06.12 23:33

Policajtka s kamarádama svědkama = hodí to na ní a zaplatí škodu, proto ty ciráty... Pokud to teda opravdu nenabourala (mohl s autem jet někdo jiný, nebo jela jste kolem - stačí lehce drknout a je promáčknuto)

Datum: 06.06.12 23:43

ciráty si policistka cení na několik tisíc, výměna celého blatníku a cosi ještě hnuté uvnitř

Od: buss®
Datum: 06.06.12 23:26

Má svědky, že v tom čase jste vedle ní parkovala, pojížděla?
Jsou svědci, kteří viděli, jak jste auto odírala?
Mohli ti svědci vidět, že to bylo vaše auto?
Shodují se časy?
Máte svědky, že jste vedle ní neparkovala, ani nepojížděla?
Neuvádíte zda jste vedle ní parkovala, pojížděla.
Jsou stopy na vozidlech výškově odpovídající?
Lze stopy na vozidlech označit za čerstvé?
Jsou tam kamery?
Narazit není třteba, stačí se třít.

doplněno 08.06.12 20:50:

Pro nu Včera večer nebo dnes ráno, to je upřesnění nějakého skutku, který bude ona hlásit na policii? Směšné...pokud jste škodu způsobila, tak s přiznejte, a pokud ne, pšlete jí do p***ele...
Jenže přesně tak se to oznamuje.. v době od datum, čas do datum, čas... zaparkoval jsem ... a přišel v .. nebo mi soused/ka oznámila že... Rozflákuté zrcátko jsem také zjistl až druhého dne ... vykradené auto až po... A co třeba taková chalupa, vykradení zjištěno třeba po půl roce? To se nešetří?

Datum: 06.06.12 23:42

1. má údajně svědky, kteří viděli moje auto(značka,barva)

2. to nevím, jestli viděli přímo odírání nebo náraz, nebo vůbec něco

3. to mohli, neb toto auto mám v okolí jen já

4. v časech sama tápe( i se svědky) včera večer nebo dnes ráno dle prvotního obvinění

5. vyjížděla jsem z jiné strany parkoviště, ale přijela jsem a pak parkovala jinde, tj. v blízkosti jejího auta(moc míst tu není)

6.Stopy jsem měřila od nohy:)

7. čerstvost stop na jejím autě nepoznám, na mém jsou už leta

8. kamery nejsou

9. i tření bych asi zaregistrovala, navíc tam parkuju dost často

doplněno 06.06.12 23:49:

Proč jí vlastně kamarádi svědci nevolali ihned po údajném nárazu, ale přišla až druhý den večer...to nějak nepobírám a platit někomu opravu staré feldy jen tak se mi nechce.

Datum: 08.06.12 22:08

Pro buss: Jenže přesně tak se to oznamuje.. v době od datum, čas do datum, čas... zaparkoval jsem ... a přišel v .. nebo mi soused/ka oznámila že... Rozflákuté zrcátko jsem také zjistl až druhého dne ... vykradené auto až po... A co třeba taková chalupa, vykradení zjištěno třeba po půl roce? To se nešetří?

Jasně, že si to takhle může oznámit, ale pokud má svědky trestného činu, měl by svědek znát i čas je-li skutečně svědkem. Takto, jak to píšete vy se podle mně hlásí čin, kde je pachatel neznámý. Jinak stopy výškově nesouhlasí ...je to napsané na konci diskuze. Dnes jsem to měřila.

Od: nu*
Datum: 07.06.12 07:23

Bůhví jak to ve skutečnosti bylo, samozřejmě že policistka má vždy navrch protože má výhodu v tom že pracujes právními předpisy a na rozdíl od Vás je musí znát...

Protože jste nebyla při poškození auta přistižena, má policistka smůlu, i kdyby byla plukovnicí policie...Včera večer nebo dnes ráno, to je upřesnění nějakého skutku, který bude ona hlásit na policii? Směšné...pokud jste škodu způsobila, tak s přiznejte, a pokud ne, pšlete jí do p***ele...

V případě předvolání k podání vysvěení na picii také používejte úřední řeč, strohou, stručnou, jansou a srozumiterlnou...

Ne, nikde jsem nebyla, nic jsem nepoškodila. Tečka.

Pokud má ona svědky z večera i z rána, opatříte si je také...

Datum: 07.06.12 07:35

Onyx, nejdříve zachovejte klid a věnujte se hlavně dítěti. To vše je jen drobnost. Pokud se budete bránit tak jak píše nu, budete úspěšná. Osobně bych čekal co se bude dít, a pak bych klidně vypověděl, že jsem nic nespáchal. Pokud půjde do sporu, budou muset nastoupit soudní znalci. A to je na dlouho a kdo to déle vydrží!

Stále tvrďte, že jste nenabourala nikoho. Svědek může mít protisvědka. Jde o to, který bude věrohodnější...

Od: losna*
Datum: 07.06.12 09:39

Lze udělat rozbor laku a jestliže na jejím autě stopy Vašeho laku nejsou, tak ona zaplatí rozbor i výlohy.

Datum: 07.06.12 10:48

Děkuju VŠEM za rady, ještě, že tady jste. Lak opravdu na jejim aute nemam, mam odrene auto az na tu šedivou vrstvu, ale to uz 3 roky. Mam na to svedky. Ona si zrejme mysli, ze jsem barvu z jejiho auta setrela ci co, to je fuk. Proste budu tvrdit strucne pravdu dle naseho urednika a milana. Pisu z mobilu, tak se omlouvam za bezdiakriticno. A moc diky! Vsem!
Datum: 07.06.12 10:33

Předběhl bych jí a nahlásil na Policii ČR její snahu jako pokus o pojistný podvod!

Datum: 07.06.12 10:51

rada dobra, ale jsem doma se 4-letym nemocnym ditetem, takze nikam nemuzu do odpoledne, kdyztak to pouziju jako reakci na to jeji udani..diky
Od: cepagis*
Datum: 07.06.12 11:08

Přesně to samé se mi stalo také. Soused v bývalém bydlišti také policajt, jeho paní policajtka. Jednou mě on zastavil na chodbě a prohlásil, že jsem mu odřel auto. Když jsem se optal kdy, odvětil, že je to asi měsíc a půl... Na to jsem mu řekl, že si nic takového neuvědomuji, ale že kdyby přišel hned po svém zjištění, byl prostor to z mé strany řešit. Tak jsem se aspoň optal, jestli si je jistý, že jsem to byl já. Odpověď s policejní logikou mě uzemnila: "nikdo jiný stříbrné auto nemá". V době, kdy před panelákem pravidelně parkovaly 3-4 auta se stříbrnou metalízou, on přijde po 6 nedělích za mnou a ví, že jsem to byl já...

Datum: 07.06.12 11:15

tak to je dobry...jinak, sousedka-policistka zije tez s policajtem a tez mi argumentovala barvou ale i znackou auta, proste videla moje odrene auto v blizkosti jejiho, navic i pres svedky neudala aspon denni dobu nehody. Jak vam to dopadlo?
Od: cepagis*
Datum: 07.06.12 12:27

Nijak, tak náš rozhovor na chodbě skončil. Nejsem si vědom, že bych jakkoliv jejich vůz poškodil a s odstupem několika týdnů ani nevím, kdy jsem přijel a kde parkoval. A on sám přiznal, že neví, kdy přesně se mu to stalo. Mohlo to být u nás na parkovišti, mohlo to být někde u supermarketu... Jak říkám, kdyby s tím přišel hned, půjdu se na to podívat, ale s takovou policejní dedukcí ať jde do háje. Celé to na mě dělalo dojem jako na Vás: on je přece policajt, on se vyzná, tak to na mě zkusil. Možná pak zkusil ukecat majitele dalšího stříbrného auta...:-D Každopádně jsem si to nenechal pro sebe a varoval jsem kdekoho, aby sousedi nemuseli řešit stejný problém...

Od: paaja*
Datum: 07.06.12 11:18

toho že je policistka se nebojte, oni nejsou zas takové jednotné bratrstvo, jak to někdy vypadá. Bývají mezi nimi rozbroje, občas se navzájem nesnáší a taky se mohou bát o práci nebo odměny. Pokud byste ji nařkla z nepodloženého obvinění, čekalo by ji minimálně interní vyšetřování a její svědci by mohli mít potíže kvůli křivému svědectví. Takže buďte v klidu, zajistěte si fotodokumentaci, svědky a připravte si argumenty pro výslech.

Datum: 07.06.12 11:28

diky za povzbuzeni i rady
Od: blackflamesiczi*
Datum: 07.06.12 15:24

jednodusse bych ji informoval ze pokud to nedokaze (poskozeni obou aut musi bejt stejne) tak to budete resit trestnim oznamenim.

Za pokus o pojistny podvod je zajimava taxa

doplněno 07.06.12 15:36:

jinak pokud mate dobrou pojistovnu , a protoze to pujde z jejich plneni tak bych tam zavolal s tim ze si nejste ji nenabourala a ze si to vymysla a maji opravbu dobrej soft na rekonstrukci, dale pokud se vam policistka o tom zmínila sama rovnou volejte na inspekci ministerstva a stezujte si (policajti se toho boji a opravdu hodne) ze vas timto zastrasovala a pokud jste to neudelala doporucuji navstevu psychologa (urcite kvuli tomu nemuzete spat a uvidite jak hezky couvne . Samozrejme pokud jste to udelala tak to co pisu je sebevrazda

doplněno 07.06.12 15:37:

jeste pokud vam daji neco podepsat a vy nebudete vedet co to je tak nepodepisovat a nebo k podpisu napsat ze jste nic nezpusobila atd

doplněno 07.06.12 15:39:

a jeste pokud to mate odrene dele jak rok co pisete nahore (nevsiml jsem si predtim) tak pokud je to na zinkovou vrstvu tak ta koroduje pomerne pomalu takze to znat je a pokud je to plnic tak ten degeneruje take ale pozna to u totalni anitalent co se mota kolem aut ze je to starsi

Datum: 07.06.12 16:17

moc dekuju, spat opravdu nemuzu, nebyl by problem pri jakekoliv kolizi nechat za steracem kontakt a nechat konat pojistovnu,ne? Takhle ze mne udelala nevychovanou atd... Moje auto vypada stejne jako pred obvinenim, stejne skrabance na obou rozích, navic mam dost barvy z 1 rohu pryc,ale na jejim aute nebyl ni 1mm z me barvy! Navic ani nevedela, kdy k tomu doslo a to pry me videli svedci.mluvila o laku na druhem aute,ale nic tam nebylo. Fakt nevim, to zbytecne popotahovani atd. mi nedaji spat, delam si kratke poznamky, abych se lepe psych.pripravila. A jeste jednou diky.
Od: blackflamesiczi*
Datum: 07.06.12 16:23

nevinna dokud se neprokaze opak a at vam dokaze ze jste to byla vy. Jinak s ni vubec nekomunikovat po telefonu ani nijak jinak a opravdu zavolejte inspekci jestli vam rekla ze je policistka a stezujte si , necekejte na ni co udela

Datum: 07.06.12 18:26

jeden bohužel z mnoha x případů arogance moci-takhle to začíná,jí(pmocnici a ochránkyni-*smich*) je jasné,že bez viníka má smolíka s uhrazením od pojištovny,tak jejda vidi vaše otukádes auto a "už je viník na světě" na tenhle jejich arogantní postoj je účinný pouze jeden jediný postup,a sice jednat přesně jako on(a)i-stejně tak sice ne arogantně,ale asertivně-zjistit si jak se věci mají a podle toho věcně argumentovat,upozornit policistku,že k vášemu rozhovoru byl vámi vytvořen videozáznam(to můžete,jelikož jste přímým účastníkem a nepotřebujete tudíž její souhlas) a ten bude předán Inspekci...-jednoduše řečeno,ne..rat se s ní...

Datum: 07.06.12 18:54

vkládám fotky:

doplněno 07.06.12 18:58:

takto to má nabourané

Datum: 07.06.12 18:59

A moje oprýskané auto:

doplněno 07.06.12 19:00:

roh u řidiče

doplněno 07.06.12 19:00:

a roh u spolujezdce

Datum: 07.06.12 19:01

roh u spolujezdce...dost poškrábaný

doplněno 07.06.12 19:02:

roh u spolujezdce, škrábance atd.

doplněno 07.06.12 19:03:

nejde mi vložit fotka

doplněno 07.06.12 19:10:

Už tam je...z takových fotek se toho asi moc poznat nedá, ale nikde není barva z druhého auta...fakt už nevím, co dál, případně, jak se zajišťují stopy a jsou u toho přítomny obě strany?

Datum: 07.06.12 20:07

pohled na situaci:

doplněno 08.06.12 19:02:

pozice stání:

Od: blackflames
Datum: 07.06.12 20:19

depta me to vkladani odpovedi *bum*

ale jinak pokud jste jela jak jste to nakresila tak tohle poskozeni nemohlo vzniknout , musela by jste to vzit pri coucani a poskozeni by vypadalo jinak a i zacinalo jinde tohle zacina vepredu a pokracuje smerem ke dverim takze to muselo zpusobit vozidlo co jelo v protismeru stani vozu (ne soubezne couvalo) a nebo pani policajtka nekde neco trefila . nehlede na to ze poskozeni vaseho vozu je nad urovni poskozeni te felicie takze by to musela mit vice promackle

Datum: 07.06.12 20:36

mě deptalo vkládání fotek*frajer*

Ona stála jako třetí odzadu( včera mi to tvrdila, když jsem se jí ptala), teď je na 2. místě, musela bych trefit spíš druhé auto při zajíždění - to jsem si ale nacouvala( znázorněno obloukem) a to levým rohem, odřený mám daleko víc tem pravý roh, ale to už asi 3 roky, kosmetické vady díky místu parkování už dlouho neřeším.

Od: ladaadal*
Datum: 08.06.12 08:39

Onyxxx, hlavně si stůj za svým. Tys nic nenabourala. Pokud chce, můžete zavolat policii, aby to prověřila. Jí je absolutně jasné, že když se nepřiznáš, musí to jít přes inspekci a do toho nepůjde, pokud není úplně blbá.

No tak mě napadá - možná jsem tě tou poslední větou asi moc nepotěšil*zed*. U policajtky je tato otázka na hraně mé inteligence *smich*.Hlavně nic neplatit, nepodepisovat a stát si za svým.

Datum: 08.06.12 18:53

Jasně, že si budu stát za svým, díky. Navíc jsem přeměřila výšky styčných ploch, můj nárazník je ve výšce cca 49cm, její taky, ale prohlubeň má nad nárazníkem a střed prohlubně je ve výšce 55cm. Nejspíš ji chytila nějaká dodávka nebo něco vyššího. A o té inspekci vážně uvažuju, zjišťuji kontakty a další věci...není to sranda. A dál si budu parkovat klidně v blízkosti jejích aut, nemám se proč skrývat. Ale, že mi hnula žlučí!

doplněno 08.06.12 18:55:

Nárazníkem myslím zejména ten široký gumový pruh oblepený kolem plastu...to je nejvypouklejší bod auta.

Od: lui*
Datum: 09.06.12 18:46

Nejsem žádnej odborník přes auta, na to jsou tu jiní, jen bych chtěl vidět, jak někdo dokáže tím širokým gumovým nárazníkem, udělat tak úzkou a ostrou rýhu v karoserii jaká je na tom jejím autě.

Datum: 09.06.12 19:05

...též nejsem žádný odborník ale dokonce ženská, ale změřila jsem i výšku toho jejího poškození a má ho prostě výš než je můj nárazník, mě to spíš přijde, že ji chytla nějaká dodávka zadním rohem, ale ať si pí.policajtka s přítelem policajtem hledá viníka sama a dík za další utvrzení mojí neviny

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.