Podepsání kupní smlouvy jinou osobou

Od: Datum: 06.06.12 20:15 odpovědí: 2 změna: 06.06.12 21:03

Prodal jsem auto a protože kupec zrovna nebyl přítomen,tak jsem napsal a podepsal kupní smlouvu sám i za něj a přiložil k žádosti o odhlášení auta na kupující osobu na dopravním odboru úřadu.Ale pak jsem za ním zašel a smlouvu jsem s ním pro jistotu sepsal znovu s jeho podpisem.Tu mám pro jistotu doma.Tak se jen tak ptám,co by mi hrozilo,kdyby se na to někdy přišlo.Člověk nikdy neví,např.popotahovačky s pojišťovnou apod.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.06.12 20:21

Prakticky se jedná o přečin "podvod", zažil jsem případy, kdy si někdo zažádal o úvěr, uvedl, že někde pracuje, úvěr dostal, splácel ho, ale pak se přišlo, že v době, kdy uvedl, že pracuje, tak byl na pracáku a normálně ho udělali za úvěrový podvod. Ale myslím si, že se v tom nikdo šťourat nebude. Každopádně ani tak nejde o podpis, jako spíš o to, že aby to bylo 100% ok, tak by ty podpisy a celá smlouva měli být úředně ověřené. Potom to nikdo nemůže nijak napadnout a když, tak jen velice těžce a složitě, což se mu také pak bude velice těžce a složitě dokazovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nu*
Datum: 06.06.12 21:03

kde není žalobce není soudce

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.